Sydney |  Polska pokonała Francję w finale United Cup

Sydney | Polska pokonała Francję w finale United Cup

Ostatni raz numer 1 na świecie Ika Świdek stracił seta na początku października, a w sobotę ta sama zawodniczka pokonała Caroline Garcię w Sydney, gdy Polska spotkała się z Francją w półfinale United Cup. w niedzielnym finale z Australią lub Niemcami.

Miło jest wrócić bez popełniania tylu błędów, co w pierwszym secie, ale… Caro jak zwykle napierała. Dlatego jestem szczęśliwy, że dostałem się do finału. Huby rozegrał dzisiaj świetny mecz. Miał wszystko pod kontrolą i wspaniale było to widzieć. Oczywiście, że jest [made it] Dla mnie trochę łatwiej. Czasami czułem się pominięty [on] Czas. Może dlatego, że pochodzi z Perth. Ale oczywiście potrzebowałem trochę czasu na przystosowanie się i udało mi się, więc jestem szczęśliwy. Iga Świtech

22-letni Polak przetrwał wczesną panikę i zmobilizował wszystkie siły, by zwyciężyć 3-6, 6-1, 6-1 z rodakiem Hubertem Hurkaczem i przebiegłym leworęcznym Francuzem Adrianem Mannarino 6:3, 7. Pokonany -5. , w otwieranej gumie.

W grze podwójnej mieszanej przegrali z Katarzyną Kavą i Janem Zielińskim oraz pokonali Elixane Lechemię i Edouarda Roger-Vasselin 6:3, 6:3, zapewniając Francji czysty wynik 3:0 z Polską.

Polski Hubert Hurcox pokonał podstępnego Adriana Mannarino w prostych setach i zapewnił Polsce zwycięstwo 1:0 nad Francją w półfinale w Sydney.

© David Gray/AFP za pośrednictwem Getty Images

Hurcox pokonał przebiegłego Mannarino, zajmującego 22. miejsce na świecie, i przełamał niezwykłą grę Francuza, dominując w serwisie, zdobywając 31 z 36 punktów przy pierwszym podaniu i oddając przy tym 15 asów.

„Oczywiście uważam, że dzisiejszy dzień był prawdziwą bitwą” – powiedział 26-latek, zajmujący 9. miejsce w rankingu ATP, po tym jak jego zespół dał Polsce prowadzenie 1:0. „Adrien oddawał naprawdę trudne uderzenia i naprawdę trudno było się z nim zmierzyć, więc walczyłem o każdy punkt i myślę, że mentalnie byłem w stanie pozostać w teraźniejszości i zachować pozytywne nastawienie przed każdym punktem. Myślę, że był dziś bardzo odporny.

READ  Białoruska sprinterka Christina Simanuskaya opuszcza Tokio lecąc do Wiednia

Drugi set był jeszcze bardziej zacięty niż pierwszy, ale ostatecznie w 11. gemie Hukas została rozerwana forhendem i po godzinie i 41 minutach zawiodła się na grze serwisowej.

Caroline Garcia z Francji odebrała seta Idze Svidek, ale potem mogła rozegrać dla Francji jeszcze tylko 2 gemy.

Świdek prowadzi w sobotnim meczu Garcię 3:1, ale podczas ich ostatniego spotkania na WTA 1000 w Pekinie w październiku do byłej czwartej drużyny na świecie brakowało 2 punktów, zanim Polak zwyciężył 6:7(8), 7:6(5) 6 -1. .

Tym razem agresywna agresja Garcii ponownie zaniepokoiła Świdka, który w remisie wypracował sobie niepodważalne prowadzenie 2:0.

Po obronie 3 punktów przełamania w pierwszym gemie serwisowym, Francuzka po imponującym rewanżu doprowadziła ją do jedynego przełamania w secie przy wyniku 4:3.

Światek obronił seta na 5:3, ale nie mógł powstrzymać Garcii, obecnie 20. miejsca na świecie, przed zdobyciem seta w następnym meczu.

Energia Garcii i niezwykłe wyczucie czasu zapewniły jej niespodziankę i kluczową przerwę, a sfrustrowany Svidek nie mógł wrócić na właściwe tory i set się nie udał.

Czterokrotny mistrz Wielkiego Szlema nie poddał się, ale po przerwie poza kortem i słowach trenera Tomasza Wiktorowskiego wrócił, by odcisnąć piętno na piłce, walcząc o utrzymanie przerwy w drugiej partii. Następna akcja.

Los się odwrócił i Garcia nie miał odpowiedzi, gdy 22-latek rzucił się do przodu, aby wyrównać, chociaż w końcówce seta udało mu się uniknąć obwarowania bajgla.

Kolejne szybkie przełamanie w decydującej gemie dało Świdkowi zdecydowaną kontrolę i choć Garcia w drugiej partii nadal naciskał i miał okazje na break pointy, Francuzom nie udało się przełamać i Polak prowadził 2:0.

Kiedy ponownie wyprzedził Garcię, wiatr ucichł i popłynął do mety, utrzymując się w meczu z otwierającym double-boltem Garcii, a za nim zwycięzcy na obu skrzydłach Świtka. Następnie Francja wymusiła na kobiecie błąd bekhendowy.

READ  Polska nakazuje poważne epidemie na Wielkanoc

„Czułem, że było duże napięcie, a publiczność była tak głośna, że ​​naprawdę trzeba było się skupić i nie myśleć o niczym innym” – powiedział przed sądem uszczęśliwiony Svidek. „Cieszę się, że wróciłem, w pierwszym secie nie popełniłem zbyt wielu błędów, ale… Karo jak zwykle naciskało. Dlatego cieszę się, że dotarłem do finału.

„Hubi rozegrał dziś świetny mecz. Miał wszystko pod kontrolą i wspaniale było to widzieć. Oczywiście, że jest [made it] Dla mnie trochę łatwiej.

„Czasami czułem się pominięty [on] Czas. Może dlatego, że pochodzi z Perth. Ale oczywiście potrzebowałem trochę czasu na przystosowanie się i udało mi się, więc jestem szczęśliwy.

Na dokładkę Polska wygrała wówczas finał gry podwójnej mieszanej 3:0.

Ika Zviadek pokazała swoje umiejętności w defensywie przeciwko Caroline Garcia, wygrywając w 3 setach.

W sobotni wieczór Australia zmierzy się z Niemcami w drugim półfinale, a zwycięzca zmierzy się z Polską w niedzielnym finale rozgrywanym na stadionie Ken Rosewall Arena w Sydney.

Zwiadek powiedział, że musi dokonać „wielkiej zmiany” po przegranej meczu otwarcia z Garcią.

„Podejmowałem złe decyzje i musiałem być bardziej konsekwentny” – powiedział Świątek. „Po przerwie po pierwszym secie byłem bardziej skupiony, więc jestem z siebie naprawdę dumny”.

Świątek zdobyła 70% punktów powrotnych w trzecim secie, przypieczętowując niedzielny występ w reprezentacji swojego kraju.

„Czasami trudno to określić [to] Coś, co się zmieniło [after the first set],” powiedziała. Myślę, że muszę się trochę uspokoić, nie spieszyć i bardziej skupiać uwagę na piłce, ponieważ czasami czułem, że brakuje mi czasu.

Polska, która zwyciężyła w fazie grupowej turnieju w Perth, pokonała Chiny 3:0 i drugi rok z rzędu awansowała do finałowej czwórki.

Zespół poprawił swoje wyniki w zeszłorocznym Pucharze United, odkąd przegrał w półfinale z ewentualnymi mistrzami Stanami Zjednoczonymi.

READ  Orange uruchamia sieć 3G w Polsce

W tym roku Polska zajęła pierwsze miejsce w rankingu i aż do finału sprostała oczekiwaniom.

Polska świętuje wraz z Iką Świdkiem awans do niedzielnego finału United Cup

Po dominującym starcie w Perth polska drużyna jest bliska zdobycia pierwszego tytułu w zawodach drużyn mieszanych, bez widocznych negatywnych skutków podróży z Perth do Sydney.

„To zdecydowanie coś innego, nagle następny mecz rozgrywasz w zupełnie innym mieście, w innej strefie czasowej” – powiedział Hurcox. „Uwielbiam grać w Sydney, szczególnie dlatego, że jest tak wcześnie, ponieważ zwykle nie gra się dużego meczu o 10:30, z 3-godzinną różnicą czasu, o 7:30 czasu perth.

„Dzisiaj mogłem dobrze spać i dobrze się bawić”.

Tymczasem Svidek jest w słabej formie od czasu, gdy we wrześniu przegrała z Veroniką Gutermedovą w ćwierćfinale w Tokio, a następnie zdobyła tytuł WTA 1000 w Pekinie i finały WTA w Cancun.

Jego ostatnia passa to 15 meczów, co jest drugą najdłuższą w jego karierze.

Świtek wykorzystuje okres pozasezonowy, aby udoskonalić swoją grę z Viktorovskim, w tym pracować nad niektórymi technicznymi elementami ruchu serwisowego i urozmaicać uderzenia.

„Zagrałem dzisiaj dwa woleje i jeden wolej, więc nie zdarza się to często. [seen] Wcześniej – dodała z dumą. „To coś, nad czym pracowaliśmy: jestem trochę do przodu i nie zawsze stąpam po ziemi.

„Odkąd zaczęliśmy, naprawdę współpracowałem z trenerem, ale teraz oddaję więcej strzałów z powietrza. Jestem więc zadowolony z tego uczucia… Będę zawodnikiem, który zagra pełniej niż wcześniej Jest to zatem zdecydowanie krok naprzód.

Ona i Hubie będą chcieli podnieść trofeum bez względu na to, z kim zagrają w niedzielę.