Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Świętujemy Kobiety STEM – Calvin University Chimes

Świętujemy Kobiety STEM – Calvin University Chimes

W tym roku mija 36. rocznica marca, który Kongres Kontynentalny ogłosił Miesiącem Historii Kobiet. Ponieważ kobiety są nadal niedostatecznie reprezentowane w dziedzinach STEM – według danych w 2019 r. stanowiły one zaledwie 27% pracowników STEM Biuro Spisu Ludności Stanów Zjednoczonychkuranty Rozmawiałem z kobietami Calvin o tym, co inspiruje je do pozostania w terenie.

Dla Maggie Bentley, studentki pierwszego roku studiującej inżynierię lądową, jej ojciec jest główną inspiracją do studiowania STEM. „Mój tata jest nauczycielem matematyki i kiedy byłem mały, chodził na zajęcia z matematyki i fizyki w szkole średniej do Cedar Point. [let me tag] po drodze. Uwielbiałem kolejki górskie, nie tylko dlatego, że są tak zabawne, ale chciałem poznać całą matematykę i nauki ścisłe oraz dowiedzieć się, jak ktoś mógłby to zbudować” – powiedział Bentley.

Firma Bentley znalazła również inspirację u pionierek nauki. Przykładem tego jest storyboard w Hidden Figures (2016). Oparty na faktach film opowiada historie Mary Jackson, Kathryn Johnson i Dorothy Vaughan, która zapoczątkowała wejście czarnych kobiet do nauki. Katherine Johnson została nawet odznaczona Prezydenckim Medalem Wolności w 2015 roku. „Myślę, że tak [film] To było naprawdę fajne, ponieważ są pierwszymi kobietami w NASA, ale są też pierwszymi czarnoskórymi kobietami w NASA i… miały więcej przeszkód niż ja” – powiedział Bentley.

Myślę, że [Hidden Figures] To było naprawdę fajne, ponieważ były pierwszymi kobietami w NASA, ale były też pierwszymi czarnoskórymi kobietami w NASA i… miały więcej przeszkód niż ja”.

– Maggie Bentley

Kobiety nie zawsze cieszyły się uznaniem, na jakie zasługują. Maria Skłodowska-Curie, polsko-francuska fizyk, dwukrotna laureatka Nagrody Nobla, co czyni ją pierwszą kobietą uhonorowaną Nagrodą Nobla i pierwszą osobą, która otrzymała tę nagrodę dwukrotnie, także w odrębnych dziedzinach. Jednak kiedy Curie zdobyła swoją pierwszą Nagrodę Nobla za pracę nad promieniowaniem w 1903 r., jej nazwisko zostało prawie wykluczone z nominacji i wręczenia nagród.

READ  Polscy muzułmanie, inny rodzaj zespołu Oktoberfest

Julie Juncker, profesor psychologii i dyrektor Programu Zdrowia Publicznego, powiedziała kuranty Jej matka była jej główną inspiracją do kontynuowania kariery w STEM.

Według Junkera jej matka wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych z Holandii w wieku 11 lat, nie znając angielskiego i udało jej się zdobyć maturę na czas.

Zawsze zachęcała mnie do myślenia na dużą skalę i uświadomienia sobie… że gdybym miał zainteresowanie, zdolności i powołanie, mógłbym osiągnąć te cele”.

– Julia Junker

„Zawsze zachęcała mnie do myślenia na dużą skalę i uświadomienia sobie… że gdybym miał zainteresowanie, zdolności i powołanie, mógłbym osiągnąć te cele” – powiedział Junker.

Dla Junckera Florence Nightingale jest jedną z najbardziej inspirujących kobiet w dziedzinie STEM. Znana jako „Dama z lampą” Florence Nightingale jest założycielką nowoczesnego pielęgniarstwa, znaną przede wszystkim z pracy na krymskich frontach bitewnych.

„Często o tym myślimy [Nightingale] Matka nowoczesnego pielęgniarstwa, ale wykorzystała również statystyki, aby pokazać, jak można poprawić zdrowie, co jest zasadą zdrowia publicznego” – powiedział Junker.

— powiedział Juncker kuranty To, co inspiruje ją do pozostania w STEM, to zamiłowanie do nauczania i dzielenia się tym ze studentami. „Kontynuuję karierę w dziedzinie STEM, ponieważ lubię uczyć i prowadzić badania” – powiedziała. „Cieszę się też, że mogę podzielić się z uczniami tym, czego dowiedziałam się o Bożym świecie”.