Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Świetna przyszłość stacji”: do 2035 r. wokół Ziemi może orbitować gigantyczna farma słoneczna

„Świetna przyszłość stacji”: do 2035 r. wokół Ziemi może orbitować gigantyczna farma słoneczna

Firma twierdzi, że kosmiczna technologia słoneczna będzie wytwarzać więcej energii odnawialnej niż jej ziemskie odpowiedniki.

reklama

Farma słoneczna zaprojektowana na orbitę Ziemi może zostać uruchomiona do 2035 roku.

Firma technologiczna Space Solar z siedzibą w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii twierdzi, że projekt może w przyszłości przyczynić się do zaopatrzenia Wielkiej Brytanii w energię.

Dwukilometrowa farma paneli słonecznych będzie przesyłać energię do odbiorników naziemnych w taki sam sposób, jak sygnały telefonii komórkowej.

Firma twierdzi, że kosmiczna technologia słoneczna będzie wytwarzać więcej energii odnawialnej niż jej ziemskie odpowiedniki.

Co to jest kosmiczna farma słoneczna?

A Kosmiczna farma słoneczna Składa się z giganta Panele słoneczne Obraca się nad Ziemią. Wynalazcy zwrócili się w stronę nieba jako kolejnej granicy w zakresie czystej energii ze względu na intensywność światła słonecznego, które można zebrać w przestrzeni kosmicznej.

w kosmosie, promienie słoneczne Są około dziesięć razy silniejsze niż te na Ziemi i można je przechwytywać 24 godziny na dobę, a nie tylko w ciągu dnia.

W październiku ubiegłego roku Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) ujawniła swój plan Farma słoneczna Unosiłby się 36 000 kilometrów nad Ziemią.

„[Such a project] Dzięki temu Europa stanie się głównym graczem – a być może liderem – w międzynarodowym wyścigu o ekspansję czysta energia „Rozwiązania łagodzące skutki zmian klimatycznych” – stwierdziła w oświadczeniu Europejska Agencja Kosmiczna.

Kosmiczna farma fotowoltaiczna może zostać uruchomiona do 2035 roku

Firma technologiczna Space Solar twierdzi, że innowacje w zakresie wystrzeliwania w przestrzeń kosmiczną wielokrotnego użytku sprawiły, że jej pływająca farma fotowoltaiczna jest „ekonomicznie opłacalna”.

Technologia ta może stać się istotnym źródłem energii dla Wielkiej Brytanii, ponieważ wykorzystuje połowę powierzchni Ziemi Farmy słoneczne Jedna dziesiąta powierzchni morskich farm wiatrowych, produkując jednocześnie 13 razy więcej energii odnawialnej.

READ  Powierzchnie przemysłowe i magazynowe cieszą się największym zainteresowaniem ze strony nabywców komercyjnych

„Kosmiczna energia słoneczna od dawna jest uważana za najlepsze źródło czystej energii” – powiedział BBC Sam Alden ze Space Solar.

„Będziemy w stanie naprawdę wywrzeć materialny wpływ na zero netto i świetlaną przyszłość planety”.

Celem firmy jest „zapewnienie 20 procent potrzeb Ziemi energia Wyświetlanie za pomocą 600 satelitów.”

Rząd Wielkiej Brytanii przeznaczył 6 milionów funtów (6,9 miliona euro) na projekty badań nad energią słoneczną w przestrzeni kosmicznej w Wielkiej Brytanii i kolejne 5 milionów funtów (5,8 miliona euro) na międzynarodowy projekt o nazwie CASSIOPeiA badający kosmiczną energię słoneczną.