Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Światowi przywódcy koncentrują się na wojnie i stabilności gospodarczej

Światowi przywódcy koncentrują się na wojnie i stabilności gospodarczej

Zmiana klimatu. Covid19 pandemia. Niepewna żywność. I oczywiście, Rosyjska inwazja na Ukrainę.

Wszystkie one wpłynęły na światową gospodarkę, tworząc efekt fali dla przemysłu obronnego i jego siły roboczej.

Jak radzić sobie z tą niestabilną gospodarką jest głównym tematem uczestników Projekt Horyzonty w tym roku.

Ta wersja, która zawiera prognozy aktorów z całego świata na 2023 r., różni się od naszej poprzednie podejście. Nadal będziesz słyszeć od przywódców rządowych i wojskowych, dyrektorów branżowych i analityków, ale artykułom towarzyszą teraz indywidualne wywiady, artykuły wybiegające w przyszłość i infografiki.

Książka dotyczy szeregu tematów – od inflacji, przez budżety obronne, po bezpieczeństwo łańcucha dostaw – i omawia sposoby rozwiązania tych problemów.

Jurij Sak, doradca ministra obrony Ukrainy, mówił o przyszłości przemysłu obronnego tego ogarniętego wojną kraju po zakończeniu rosyjskiej inwazji.

Tymczasem polski minister obrony jest zdeterminowany, by wyjść poza cel NATO — aby każdy członek Sojuszu przeznaczał na obronę co najmniej 2 proc. produktu krajowego brutto — jako sposób na modernizację sił zbrojnych kraju.

ostatni w Polsce szaleństwo wydatków Wbudowane oferty dla Systemy Korei Południowej (myśliwców FA-50czołgi K2 Black Panther, haubice K9 Thunder, wozy zaopatrzeniowe K10 i wyrzutnie rakiet wielorakietowych K239 Chunmoo).Europejski kraj wydzierżawił też grupę dronów MQ-9A Reaper od amerykańskiej firmy General Atomics.

Dla głównego cywila Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, Carlosa del Toro, ekonomia i bezpieczeństwo narodowe idą ręka w rękę. Powiedział, że przybierze to formę wspierania sojuszników i partnerów za granicą, powstrzymywania Chin przed wkroczeniem do wyłącznych stref ekonomicznych i rozwiązywania problemów jakości życia członków służby w obliczu gwałtownej inflacji.

W kwestii zrównoważonego rozwoju John Heller, dyrektor generalny Amentum, ostrzegł przed „idealną burzą”, z którą świat może jeszcze walczyć inwestycjami w efektywność energetyczną.

READ  Aktualizacja 1 – Irlandzka gospodarka krajowa w recesji technicznej, nadal o 8,2% w 2022 r.

Nasze raporty w tym wydaniu Outlooka dotyczą każdego obszaru wojny: Siły Powietrzne USA otrzymują nowy bombowiec, a to oznacza, że ​​w istniejącej flocie serwisowej nadchodzą zmiany. Armia USA wkracza w kolejną fazę, starając się zastąpić bojowy wóz piechoty Bradley. Tajny projekt US Navy Overmatch zmierza do rozmieszczenia na morzu. Dodatkowo dominacja Ameryki w kosmosie nie była łatwym zadaniem, widziana przez pryzmat Agencji Rozwoju Przestrzeni Kosmicznej. Jest więcej do zrobienia.

podczas gdy, Sztuczna inteligencja Obliczenia kwantowe należą do najważniejszych priorytetów NATO w zakresie zakupów na nowy rok.

Czego zatem można się spodziewać w 2023 roku?

Jeśli szczyt G-20 z zeszłego miesiąca – spotkanie niektórych z największych światowych gospodarek – jest jakąkolwiek wskazówką, możesz liczyć na więcej zmian w kolejności. czysta energiawysiłki naprawcze Korona wirus oraz aktualizacje zasad handlu produktami rolnymi.

Przyjrzyjmy się oświadczeniu zamykającemu szczyt, w którym stwierdzono:Większość posłów zdecydowanie to potępiłaRosyjska inwazja na Ukrainę.

Ta ciągła różnica zdań na temat wojny – tej, która doprowadziła do nałożenia sankcji – jest większa Ceny żywności oraz zwiększenie produkcji obronnej – prawdopodobnie jeszcze bardziej zakłóci światową gospodarkę w przyszłym roku.