Świątek utrzymał tytuł Italian Open z 28 zwycięstwami z rzędu

15 maja (Reuters) – Iga Swatik, numer jeden na świecie, utrzymała tytuł Italian Open dzięki miażdżącemu zwycięstwu 6-2 6-2 nad Anas Jabeur w Rzymie w niedzielę, zdobywając piąty z rzędu tytuł WTA i wygrywając 28. mecz z rzędu.

Po zdobyciu tytułów w Doha, Indian Wells i Miami, Świątek wygrała teraz wszystkie WTA 1000, w których brała udział w tym sezonie, i będzie faworytką do swojego sukcesu we French Open 2020, kiedy Wielki Szlem rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Swatek wyprzedził Jabeur, aby zakończyć zwycięską passę Tunezji, która rozpoczęła się w jej zwycięskiej serii w Madrycie, i wyrównała bezpośredni rekord 2:2 po przegranej w 2021 meczach na Wimbledonie i Cincinnati.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

– Dziś będę świętować z dużą ilością tiramisu, nie żałujemy – powiedział Polak Świątek, który po zdobyciu tytułu upadł na czerwonych kortach Foro Italico ze łzami w oczach.

W pierwszym spotkaniu pary na glinie Świątek był ledwo zirytowany siódmym światowym Jaberem w początkowych fazach meczu i nadal służył wygodnie, aby wyścig awansował 3-0.

Jabeur przetestował swojego 20-letniego przeciwnika na 4-2, ale Świątek wyciągnął dołek 0-30, by złapać diabła i wziąć udział w meczu przed zakończeniem seta w drugim secie, gdy Tunezyjczyk uderzył forhendem w siatkę . Jasny.

Drugi set rozpoczął się w podobny sposób, w którym Jabeur nie pasował do siły i mobilności Świątka od linii bazowej, podczas gdy Polak prowadził 4-0.

Jaber wygrała następne dwie gry i wyglądała na gotową do kolejnego meczu, ale Swatik uchronił ją od 0-40 i obronił cztery break pointy i zakończył mecz swoim pierwszym serwisem, zanim bekhend w siatce zakończył jej opór.