Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Świątek przygotowywała się do trudniejszej drogi do zdobycia trzeciego tytułu dla Paryża

Świątek przygotowywała się do trudniejszej drogi do zdobycia trzeciego tytułu dla Paryża

PARYŻ, 25 maja (Reuters) – Polka Iga Świątek porzuciła wszelkie wyobrażenia, że ​​specjalizuje się głównie w glinie, kiedy w zeszłym roku zdobyła swój trzeci tytuł US Open.

Ale nie da się zaprzeczyć, że czerwony brud jest idealnym towarzyszem jej wieloaspektowej gry, a jeszcze mniej dyskusyjny jest fakt, że Roland Garros pozostaje jej ulubionym polem.

Świątek, która w pierwszym tygodniu French Open kończy 22 lata, będzie faworytką do zdobycia trzeciego tytułu w ciągu czterech lat w Paryżu, choć w tym roku może stawić czoła ostrzejszemu przeciwnikowi niż 12 miesięcy temu, kiedy była po prostu nie do powstrzymania. .

Straciła tylko jednego seta w ciągu dwóch tygodni w Paryżu w 2022 roku i odzyskała tytuł, który zapoczątkował jej karierę w stratosferze w 2020 roku, kiedy przybyła bez rozstawienia, ale ostatecznie została pierwszą polską mistrzynią Wielkiego Szlema.

Świątek zmiażdżyła Coco Gauffa w zeszłorocznym finale, w ramach 37-meczowej passy, ​​która zakończyła się na Wimbledonie.

W porównaniu z tym sezonem nie był do końca kiepski, ponieważ zdobyła dwa tytuły; Na kortach twardych w Katarze i glinianych w Stuttgarcie dotarła do dwóch kolejnych finałów.

Ale jasne jest, że jego konkurenci wyszli na pierwszy plan.

Mistrzyni Wimbledonu Elena Rybakina pokonała Swotica w półfinale Indian Wells, a zwyciężczyni Australian Open Aryna Sabalenka pokonała Swatica na glinie w finale w Madrycie, aczkolwiek w szybszych niż zwykle warunkach w Paryżu.

Świątek była również nękana przez kontuzję prawej pachwiny, która wybuchła w Rzymie, kiedy przeszła na emeryturę podczas trzeciego seta ćwierćfinałowego śmiecia z Rybakiną.

Przekazała optymistyczne informacje na temat tej kontuzji i będzie zdesperowana, by dać z siebie wszystko w Paryżu. Organizatorzy i kibice z pewnością mają taką nadzieję, bo Świątek w pełnym biegu na błocie to widok, który trzeba zobaczyć.

Świątek ma jeden z najbardziej niszczycielskich forhendów w grze kobiet (pomyśl o świetnej niemieckiej Steffi Graf, ale z większą rotacją), jest także mistrzem taktyki, który wydaje się mieć nieskończone możliwości rozwiązania każdej zagadki na glinianym korcie.

READ  Gimnazjum | Wiadomości, sport, praca

Udowodniono również jej hart ducha, ponieważ Świątek z Warszawy potrafiła rozwijać się pod presją, dzięki pracy z psychologiem sportowym Darią Abramović.

Tak więc, podczas gdy zawodniczki rzuciły wyzwanie w zapowiadającym się porywającym turnieju kobiet, Świątek nie zamierza długo spać z ich powodu.

„Wiem, że są zawodnicy, którzy są solidniejsi przez cały sezon”, powiedziała niedawno w Rzymie. „Widać to po rankingach, a także po sposobie, w jaki grają”.

„Skupiam się bardziej na sobie. Tak naprawdę nie patrzę na innych facetów, którzy dobrze grają. Nie ma sensu, żebym to przesadnie analizował”.

(Raportowanie Martina Herrmanna; montaż autorstwa Christiana Radnedge’a)

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.