Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Świątek mówi „normalnie”, że dobre relacje z mediami mogą pomóc graczom

Ponieważ kontrowersje trwają wokół bojkotu prasy Naomi Osaka podczas French Open, obrończyni mistrzyni Iga Soyatek powiedziała w niedzielę, że jest normalna w kontaktach z prasą i że dobre relacje z mediami mogą być korzystne dla gracza.

Czterokrotna zwyciężczyni, Osaka, została ukarana grzywną w wysokości 15 000 $ za opuszczenie konferencji prasowej po wygraniu pierwszej rundy w niedzielę i ostrzegła, że ​​może zostać wyrzucona z turniejów Roland Garros i Wielkiego Szlema w przyszłości, jeśli nie wypełni swoich zobowiązań medialnych. . Czytaj więcej

W odpowiedzi na decyzję Osaki, Rafa Nadal, 20-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema i numer jeden na świecie w partii Ash Party dla kobiet, powiedział, że uważają, że gracze mają obowiązek zwracać się do mediów.

Na pytanie, czy pracuje z psychologiem Darią Abramowicz w relacjach z prasą, Świątek, która w poniedziałek obchodziła swoje 20. urodziny, odpowiedziała: „Nigdy nie czułam, że muszę nad tym pracować, bo to dla mnie takie normalne.

„ Odkąd miałem 13 i 14 lat mieliśmy kilka polskich mediów, które zawsze były zainteresowane i zawsze chciały ze mną porozmawiać.

„Stopniowo zdobywałem coraz więcej doświadczenia i uczyłem się, jak mieć dobre relacje z mediami… Nie przeszkadza mi to. Myślę, że każdy tenisista powinien mieć taki sam proces”.

31 maja 2021 r .; Paryż, Francja; Iga Świątek (Polska) świętuje zdobycie punktu meczowego podczas meczu z Kaja Juvan (SLO) w drugim dniu na stadionie Roland Garros. Obowiązkowe zaliczenie: Susan Mullane-USA TODAY Sports

W okresie poprzedzającym mistrzostwa Grand Clay Court, Osaka numer dwa na świecie powiedziała, że ​​zbojkotuje konferencje prasowe w Paryżu, aby podnieść świadomość na temat zdrowia psychicznego zawodników, mówiąc, że natura pytań zadawanych przez dziennikarzy przypomina „kopanie kogoś, kiedy on jest w ruchu ”.

Światick przeszła od bycia mało znaną nastolatką do sławy w zeszłym roku, kiedy stała się najmłodszą kobietą, która wygrała French Open od czasu Moniki Seles w 1992 roku i pierwszą kobietą, która zrobiła to bez utraty seta od czasu Justina Henina w 2007 roku.

READ  Złote naszyjniki odkryte w grobowcu z epoki brązu

Nauczenie się, jak radzić sobie z komercyjnymi aspektami sportu i nadążać za obowiązkami medialnymi, odkąd został zwycięzcą Wielkiego Szlema, nigdy nie było tak łatwe dla Świątek.

„Jest zupełnie inaczej, gdy nagle zostajesz trafiony. Ważne jest, aby znaleźć równowagę” – dodał Soyatic.

„Moim zdaniem dobre relacje w mediach mogą pomóc. Jeśli będę miał jakiś problem lub coś, powiem ci, że nie czuję się komfortowo, gdybym z tym rozmawiał”.

„Jeśli mamy traktować się wzajemnie z szacunkiem, myślę, że każdy może na tym skorzystać”.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.