Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Świątek, córka olimpijczyka, wygrywa inauguracyjny mecz tenisowy w Tokio | rozrywka

TOKIO (AP) – Dorastając, słuchając opowieści swojego ojca o występach na igrzyskach wioślarskich w 1988 r., a następnie zdobyciu brązowego medalu w deblu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, Iga Sweetek rozważała okazjonalne starty w Igrzyskach w Tokio.

Skupiła się na ostrym pokazie w zwycięstwie 6:2, 6:2 nad 172. rozstawioną Moną Barthel w meczu otwarcia na korcie centralnym olimpijskiego turnieju tenisowego w sobotę.

Świątek, która jako pierwsza polska zawodniczka zdobyła tytuł Wielkiego Szlema na French Open w zeszłym roku, w pierwszym secie wyszła na prowadzenie 5:0, a następnie przełamała się w połowie drugiej połowy przeciwko swojemu niemieckiemu rywalowi.

Oczywiście nie było to miejsce, o jakim marzył Świątek, ponieważ widzowie zostali zbanowani z powodu pandemii koronawirusa, ale nie wydawało się to mieć na nią najmniejszego wpływu.

Jedyne dźwięki wewnątrz przestronnego stadionu pochodziły z przejeżdżających samochodów i pociągów, zmieszanych z forhendem Swaticka, który był za 12 z 16 zwycięzców.

Świątek również popełnił 16 mimowolnych fauli przeciwko 30 Barthelowi.

Następnym razem ósme rozstawienie zmierzy się z Hiszpanką Paulą Padusą lub Francuzką Kristiną Mladenović.

Z powodu dusznego upału i dusznej wilgoci od samego początku, gracze owinęli wokół szyi wypełnione lodem ręczniki, aby ochłodzić się podczas przebierania.

Temperatura wynosiła 90 stopni Fahrenheita (32 stopnie Celsjusza).

Ojciec Świątka, Tomasz, startował na quadach w Seulu, zajmując siódme miejsce. Na Igrzyskach Młodzieży 2018 Świątek połączył siły z Kają Juvan ze Słowenii, aby zdobyć medal deblowy.

Na twardych kortach Ariak Tennis, niedawnej finalistki French Open, awansowały również Anastasia Pavlyuchenkova z Republiki Chińskiej i Victoria Golubek ze Szwajcarii.

Pavlyuchenkova wydawała się cierpieć z powodu upału podczas wygranej 6:0 6:1 z Sarah Errani.

W połowie drugiego zestawu Pavlyuchenkova podczas przebierania się nałożyła śniegowce na spódnicę i sięgnęła po rurkę powietrzną, aby zwiększyć komfort.

READ  „Klub” na czele tygodnika żydowskiego filmu i telewizji

Golubic pokonała Kolumbię, Marię Camilę Osorio Serrano, 6-4, 6-1 i następnym razem spotka się u siebie z kandydatką Naomi Osaką lub Chinką Zeng Saisai.

Mecz Osaka-Cheng pierwotnie miał rozpocząć się na głównym korcie, ale ta konfrontacja została przeniesiona na niedzielę przez Osaka zapaliła kocioł Na ceremonii otwarcia w piątek.

Później Novak Djokovic otworzył przed 139. rozstawionym Hugo Delane z Boliwii.

Djokovic próbuje zostać pierwszym człowiekiem, który ukończy Złote Szlemy Wygrywając wszystkie cztery główne tenisa i indywidualny złoty medal olimpijski w tym samym roku.


Więcej Olimpiady AP: https://apnews.com/hub/2020-tokyo-olympics i https://twitter.com/AP_Sports


Andrew Dampf jest w https://twitter.com/AndrewDampf

Prawa autorskie 2021 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani redystrybuowany bez pozwolenia.