Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Świątek bierze ostatnie 4 mecze, prowadzi Niemeiera w Australian Open

Zawieszenie

Melbourne Australia – Iga Świątek Pojechała na swoją pierwszą wycieczkę Australian Open Natrafia na silne wspomnienia tego, jak ciężko potraktowała Julesa Niemeyera podczas ich ostatniego spotkania. Rozstawiony z numerem 1 Świątek jest więc gotowy na kolejną walkę, być może jeszcze trzy sety, ale wycofał się z ostatnich czterech meczów, aby pokonać Niemeiera 6:4, 7:5 w poniedziałek na Rod Laver Arena.

Zdeterminowany, Świątek, by „zastanawiać się, co mogę zrobić, by ją odepchnąć”, 21-latek z Polski zdominował linię bazową późnym forhendem i poprawił wynik na 15-1 w otwarciach turniejów Wielkiego Szlema, procent wygranych 0,938 która prowadzi aktywne kobiety.

Kiedy zmierzyli się ze sobą w czwartej rundzie US Open we wrześniu, Świątek musiał wrócić z seta i załamać się, zanim wyprzedził Niemeiera w trzech setach na drodze do zdobycia trzeciego ważnego trofeum.

W poniedziałek pokonał Niemeyera – 22-letniego Niemca, który skończył 69 lat i był ćwierćfinalistą Wimbledonu w zeszłym roku – aby rozpocząć drugiego seta, prowadząc 5:3 i serwując 5:4. Ale Świątek uderzył mocnym forhendem, aby wymusić pojedynczy faul i zdobyć break pointa, a potem zrobił to samo, by go wykorzystać.

Świątek ponownie przełamał się kolejnym faulem, który forhendem zmusił do zakończenia meczu. Uniosła prawą pięść, spojrzała na swojego trenera i psychologa sportowego na trybunach i krzyknęła. Gdy Świątek siedziała na uboczu, zamknęła oczy i głęboko odetchnęła.

Jak blisko są te? Świątek miał tylko dwóch zwycięzców więcej (20-18) i tylko jeden błąd mniej (29-28).

Zdobywca trzech głównych tytułów i półfinalista Australian Open rok temu, Świątek zmierzy się teraz z rozstawioną z 84. lokatą Camilą Osorio.

AP Tenis: https://apnews.com/hub/tennis i https://twitter.com/AP_Sports