Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Świąteczne tradycje, zwłaszcza jeśli nie jest wymagany montaż

Ray Kisonas

Chociaż potrafię mieć ekscentryczny temperament, jak pan Potter, mam słabość do tradycji. Nie zły rodzaj, jak wsparcie 50-latka, ale dobry, świąteczny rodzaj.

W Święto Dziękczynienia zamawiam przystawkę mięsną, taką jak kiełbasa, i farsz mojej mamy, który obejmuje bekon, mielone podroby i pokruszony precel, a nie tosty. Jest wypchany w sweter. W Wigilię powinniśmy mieć Wigilię, polską tradycję, gdzie na stole mamy 12 różnych dań, na przykład marynowany śledź, ale bez mięsa (podawanie ketchupu z kością jako dziecko to zła tradycja). Przed obiadem każda osoba (gospodarz) dzieli się chlebem ze wszystkimi pozostałymi w pokoju i życzy im Wesołych Świąt.

I pomimo wszystkich kłopotów z igłami na ziemi i skręconymi pniami, nalegałem na prawdziwą choinkę. Ta tradycja jest szczególnie ważna, ponieważ co roku przez ostatnie 35 lat moja rodzina jeździła do Matisse w Ida, aby ściąć nasze drzewo i co roku niezawodnie odwiedzać Świętego Mikołaja. Jednym z moich ulubionych wspomnień jest nasz najstarszy syn – teraz po trzydziestce – siedzący na kolanach Mikołaja jak dziecko i płaczący, jakby ktoś uderzył Pinky’ego.