Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Świat stał się nie.  Nr 1 przerósł moje oczekiwania – zdradza Iga Świątek

Świat stał się nie. Nr 1 przerósł moje oczekiwania – zdradza Iga Świątek

Stany Zjednoczone Ameryki: Iga Świątek z Polski przyznała, że ​​bycie tenisistką nr 1 na świecie przerosło jej oczekiwania, ponieważ wiąże się z dużą presją.

4 kwietnia ubiegłego roku Świątek awansował na pierwsze miejsce wraz z przejściem na emeryturę Ashleigh Barty. Zdominowała to wysokie miejsce i obecnie ma 4485 punktów przewagi nad nr 2 Aryną Sabalenką, mistrzynią Australian Open 2023.

„Myślałem, że to niemożliwe. To coś, co przerosło moje oczekiwania. To miejsce, w którym każdy chce być. Ale oczywiście wiąże się to z dużą presją i oczekiwaniami” – powiedział Świątek dziennikarzom w Indian Wells.

Świątek miała w zeszłym roku ekscytujący sezon, w którym zdobyła łącznie osiem tytułów – w tym dwa z czterech Wielkich Szlemów – i wygrała serię 37 zwycięstw. 21-latka odkrywa, że ​​zewnętrzne oczekiwania przenikają do jej osobistego kokonu.

„Po Doha i Dubaju odczułem to bardzo mocno. Ponieważ wygrałem WTA 500 i byłem w finale 1000 – to było jak mała seria meczów, które były bardzo intensywne i byłem naprawdę opanowany. Ale mimo wszystko, przegrali w finale i ludzie, nie wiem, są zdziwieni, niezadowoleni z występu, tylko krytycy.

„I to sprawiło, że pomyślałem, że w ostatnim roku przed tą wielką serią i zanim wygrałem te wszystkie mistrzostwa, byłbym bardzo zadowolony z tego wyniku. Ale z tymi wszystkimi komentarzami w tej chwili czułem, że” Och, to nie wystarczy – powiedział Świątek.

Pole powiedziała ponadto, że w tym sezonie skupi się na ściganiu się w WTA Tour do finałów WTA.

„Chcę zobowiązać się, że nie wrócę do tego, co wydarzyło się w zeszłym roku. Każdy turniej to inna historia. Szczerze mówiąc, jeśli będę dobrze grał, będę wysoko w rankingu. Więc jestem pewien, że nie. punkty, ale to nie znaczy, że nie zostanę.” Po pierwsze.

READ  Wymiana sieci wodociągowej w Loweville | Wiadomości, sport, praca