Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Świat przeżywa najgorętszy dzień od czasu rozpoczęcia pomiarów, ponieważ Europa przygotowuje się na brutalny lipiec

Świat przeżywa najgorętszy dzień od czasu rozpoczęcia pomiarów, ponieważ Europa przygotowuje się na brutalny lipiec

Środa stała się trzecim dniem z rzędu, w którym świat ustanowił rekord.

Świat zanotował w tym tygodniu najgorętszy dzień w historii. Po pobiciu rekordu w poniedziałek, średnia temperatura na świecie ponownie wzrosła we wtorek 4 lipca.

Temperatury utrzymywały się na stałym poziomie do środy, co oznacza trzeci dzień z rzędu, w którym ziemia nieoficjalnie osiągnęła rekordowy poziom.

Według analityka klimatycznego z University of Maine we wtorek i środę temperatura na świecie wynosiła średnio 17,18 stopni Celsjusza. Bazując na danych satelitarnych, obserwacjach i symulacjach komputerowych, z narzędzia korzystają m.in klimat Naukowcy, aby rzucić okiem na stan świata.

Według danych amerykańskiego Narodowego Centrum Prognoz Środowiskowych średnia temperatura w poniedziałek wyniosła 17,01 stopnia Celsjusza. Przekroczyło to rekord z sierpnia 2016 r. wynoszący 16,92°C i ustanowiło rekord, który trwał tylko 24 godziny.

Fale upałów w Europie są dowodem globalnego ocieplenia

„Taki zapis jest kolejnym dowodem na szeroko popierane założenie, że globalne ocieplenie popycha nas w gorętszą przyszłość” – powiedział Chris Field, klimatolog z Uniwersytetu Stanforda, który nie brał udziału w obliczeniach.

W ostatnich tygodniach kraje w całej Europie zmagały się z upałami, w tym miasto Hiszpania Sewilla Nazwanie niezwykle gorącego wydarzenia po raz drugi w historii. Po rekordowo gorącym czerwcu, Zjednoczone Królestwo Przygotowania do upalnego lipca.

El Niño powróciło, a Światowa Organizacja Meteorologiczna ONZ (WMO) ostrzega, że ​​ekstremalne upały mogą zagrozić życiu. Niemcy Rozpoczęto kampanie mające na celu zapobieganie śmierci z powodu fal upałów.

Gdzie jeszcze jest tak gorąco?

Na całym świecie kraje stoją w obliczu skrajności. Chiny Wyjątkowo gorąco podczas ciągłej fali upałów z temperaturami przekraczającymi 35°C. W Afryce Północnej temperatury zbliżały się do 50 stopni Celsjusza.

W zeszłym miesiącu temperatury w Indie Temperatura osiągnęła 43,5 stopnia Celsjusza, lecząc setki i zabijając prawie 170 osób.

READ  Jak Stany Zjednoczone wydały 145 miliardów dolarów na budowę gospodarki w Afganistanie na skraju załamania

W ostatnich tygodniach południowe Stany Zjednoczone również ucierpiały z powodu upałów.

W środę 38 mln Amerykanie Według głównego naukowca NOAA, Sarah Kapnick, znajdował się w stanie alarmu cieplnego.

dopóki Antarktyda, Obecnie zimą notuje się wyjątkowo wysokie temperatury. Ukraińska Baza Badawcza Vernadsky na argentyńskich wyspach Białego Kontynentu niedawno pobiła lipcowy rekord temperatury, osiągając najwyższą temperaturę 8,7°C.

„Ludzie i ekosystemy skazani na śmierć”

„to nie jest zakręt „Powinniśmy świętować” – powiedział w poniedziałek klimatolog Frederick Otto z Grantham Institute for Climate Change and the Environment w Imperial College London.

„To wyrok śmierci dla ludzi i ekosystemy. „

Naukowcy twierdzą, że zmiany klimatyczne wraz z pojawiającymi się wzór El NiñoSą odpowiedzialni.

Niestety zapowiada się to dopiero pierwszy z serii nowych rekordów ustanowionych w tym roku zwiększoną emisją [carbon dioxide] Gazom cieplarnianym towarzyszy rosnący nacisk na zjawisko El Nino Temperatury „Na nowe wyżyny” – powiedział Zeke Hausfather, naukowiec z Berkeley Earth.