Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Swatik mówi, że presja rośnie po chwiejnym zwycięstwie w US Open

NOWY JORK (Reuters) – Siódme rozstawienie Iga Świątek z Polski powiedziała, że ​​odczuwa presję sukcesu wielkoszlemowego po tym, jak spocona była przez nierozstawioną Francuzkę Fionę Ferro, zanim wygrała 3-6 7-6 (3) 6-0. wygraj, aby dotrzeć do trzeciej rundy US Open w czwartek.

20-latka zyskała rozgłos, wygrywając tytuł French Open, pokonując amerykańską Sofię Kenin w 2020 roku, zanim w tym roku zdobyła tytuły w Adelajdzie i Rzymie. Wyglądała nieoczekiwanie na początku swoich spotkań, zanim znalazła swój rytm.

Dziennikarze pytali Świątka, czy trudności z dostaniem się na stadion spowodowane zamknięciem dróg – po tym, jak w środę spustoszył huragan Ida – wyeliminowały ją z gry.

„To trudne pytanie, ale tak… czuję presję. Wcześniej miałem paliwo w głowie, aby naprawdę to przezwyciężyć i popracować nad tym, ale czuję, że działo się to dużo, więc mam mniej tego paliwa, – powiedział światowy numer osiem Świątek.

„Zazwyczaj było mi łatwiej na głównych turniejach, ponieważ… fizycznie i w tenisie byłem bardzo przygotowany i to mi pomagało. Tutaj jestem gotowy, ale czuję, że presja jest większa z powodu aranżacji i wszystkiego. Zdałem.

„Trudno to opisać, ale myślę, że to typowe dla graczy po wygraniu kilku turniejów po raz pierwszy”.

Świątek, która później ma problemy z estońską Anett Kontaveit, powiedziała, że ​​nieustannie próbuje oszukać swój umysł, aby pomóc jej dobrze radzić sobie z gwiazdami.

„Nie mam tak silnej kontroli nad swoim umysłem, aby naprawdę mieć pewność, że dam radę, ale spróbuję, bo wiem, że po tym po prostu odpocznę i to jest dla mnie najważniejsze. teraz.”

(Shrivathsa poinformował Sridhar) w Bengaluru; Montaż przez Kena Ferrisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.