Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Susza w Anglii, pożary płoną we Francji wraz z trwającą falą upałów

Susza w Anglii, pożary płoną we Francji wraz z trwającą falą upałów

  • Strażacy z całej Europy pomagają Francji w ogniu potworów
  • Susza oficjalnie ogłoszona w niektórych częściach Anglii
  • Europę dotknęły kolejne fale upałów

SAINT-MAGEN, Francja (Reuters) – Strażacy z całej Europy rzucili się na ratunek Francji w piątek, aby walczyć z ogromnym pożarem, podczas gdy pożar wybuchł również w Portugalii, a niektóre części Anglii stanęły w obliczu brutalnej suszy, gdy kolejne fale upałów ponownie skupiły uwagę o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatu.

Znaczna część Europy zmagała się z tygodniami upałów, które również obniżyły poziom wody w niemieckim Renie, a źródło brytyjskiej Tamizy w dole rzeki było bardziej suche niż w poprzednich latach.

Wysokie temperatury i pogłębiająca się susza spowodowały ryzyko nowych pożarów w Gironde w południowo-zachodniej Francji, nawet po nocnym odpoczynku, który był pod kontrolą, powiedzieli lokalni urzędnicy. Ludzie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Strażacy z Niemiec, Rumunii, Grecji i innych krajów byli na miejscu, aby pomóc Francji w walce z ogniem w regionie – ojczystym wina Bordeaux – a także na innych frontach, w tym w Bretanii na północnym zachodzie.

„Nie ma znaczenia kraj, jesteśmy strażakami i jesteśmy po to, aby pomóc” – powiedział rumuński komendant straży pożarnej Christian Bohayanu w Gironde.

Francuski kapitan Stephanie Martin powitał ich wsparcie w obszarze, który już od kilku tygodni był w obliczu ogromnego pożaru. „Nasi strażacy są zmęczeni po miesiącu walk. To dla nas naprawdę dobre wsparcie, więc możemy skupić się również na drugiej operacji” – powiedziała.

Ale choć spodziewany koniec trzeciej fali upałów we Francji w niedzielę może przynieść pewną ulgę, pożar pozostawił już po sobie wiele zniszczeń, w tym spalenie ponad 7400 hektarów (18 286 akrów) lasów – odpowiednik rozmiar jednego z wielkich Francuzów. Miasto jak Nicea.

READ  „Misery World”: roboty patrolowe Singapuru budzą obawy przed inwigilacją | Singapur

To, co strażacy nazywali „potwornym pożarem”, zniszczyło również domy, w tym dom przodków rodziny 19-letniej studentki Juliette Belain z Beilin-Bellet, w samym sercu Żyrondy.

„Radzenie sobie z tą wiadomością jest skomplikowane. To był dom w rodzinie od lat i jest to szczególnie bolesne dla moich dziadków” – powiedział Belain Reuterowi.

„Mieliśmy tam wszystkie meble moich dziadków, książki i encyklopedię należącą do mojej babci… dużo płakaliśmy, ale potem pomyśleliśmy, że to tylko fizyczne uszkodzenie i wszyscy nadal tu jesteśmy”.

Pożary i susza w Portugalii w Wielkiej Brytanii

W środkowej Portugalii siódmego dnia wybuchł ogromny pożar lasu, w którym 1600 strażaków wspierało 13 samolotów bombowych, w tym jeden wysłany z Hiszpanii, aby zwalczyć pożar, który zniszczył około 15% Parku Narodowego Serra da Estrela.

Po tym, jak w sobotę wybuchł w dzielnicy Covilha, pożar rozprzestrzenił się na kilka sąsiednich rad, spalając łącznie około 15 000 hektarów.

Tymczasem poziom wody na niemieckim Renie ponownie się obniżył, a niektóre statki nie są już w stanie pływać, jak twierdzą operatorzy i brokerzy żeglugi. Czytaj więcej

Na północy, w Wielkiej Brytanii, fala upałów również mocno uderzyła, a rząd oficjalnie ogłosił, że części południowej, środkowej i wschodniej Anglii będą wyschnięte po długim okresie upalnej i suchej pogody.

Anglia przeżyła najsuchszy lipiec od 1935 r., kiedy to tylko 35% średnich opadów w miesiącu, a niektóre części Anglii i Walii są obecnie w trakcie czterodniowego ostrzeżenia o „poważnym upale”. Czytaj więcej

„Wszystkie firmy wodociągowe zapewniły nas, że podstawowe dostawy pozostają bezpieczne, a my wyjaśniliśmy, że ich obowiązkiem jest utrzymanie tych dostaw” – powiedział minister wody Steve Doble po spotkaniu National Drought Group.

READ  Liz Truss rozważa skonfiskowanie rosyjskich aktywów w Wielkiej Brytanii, aby przekazać Ukrainie | Ukraina

Firmy zaczną teraz wprowadzać w życie wcześniej uzgodnione plany dotyczące suszy, aby pomóc chronić dostawy, a rząd powiedział, że członkowie społeczeństwa i firmy na obszarach dotkniętych suszą zostali wezwani do mądrego korzystania z wody.

Wcześniej, w piątek, Yorkshire Water ogłosiło, że 26 sierpnia zacznie obowiązywać zakaz używania węży, uniemożliwiając klientom korzystanie z węży w parkach wodnych, mycie samochodów lub napełnianie brodzików.

Również w całej Francji obowiązują ograniczenia w korzystaniu z wody, a policja wodna nakłada grzywny. Lokalne media doniosły, że zewnętrzne jacuzzi zostało zdewastowane w turystycznej dzielnicy Wogezy, ponieważ pewne napięcia eskalowały nad wodą.

(Ta historia koryguje historię w historii)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Dodatkowe raporty Farouka Suleimana, Sachin Ravikumar, Miriam Rivett, Manuela Auslusa, Stephana Mahe, Lily Frodi, Geerta de Klerk, Farouka Suleimana, Andre Khaliba, Michaela Hogana; Scenariusz: Ingrid Melander; Montaż: Alison Williams i Emilia Sithole Mataris

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.