Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Supertankowiec wyczarterowany przez polską firmę do załadunku wenezuelskiej ropy do Chin

Supertankowiec wyczarterowany przez polską firmę do załadunku wenezuelskiej ropy do Chin

Logo polskiej grupy naftowo-gazowej Orlin widnieje na stacji benzynowej w Białymstoku 2 października 2023 r. REUTERS/Kacper Pempel/File Photo Uzyskanie praw licencyjnych

HOUSTON, 20 listopada (Reuters) – Według maklera morskiego i danych śledzenia, polski koncern naftowo-gazowy Orlin (PKN.WA) tymczasowo wyczarterował supertankowiec do załadunku wenezuelskiej ropy dla Chin, po tymczasowym złagodzeniu amerykańskich sankcji nałożonych na tę południowoamerykańską spółkę . naród.

Według źródła i danych śledzenia statków w Kpler, bardzo duży lotniskowiec do przewozu ropy naftowej (VLCC) o Puchar Olimpijski, wyczarterowany za 13 milionów dolarów, ma zostać załadowany na początku grudnia.

Na początku tego miesiąca Vitol, największy niezależny handlarz ropą na świecie, wyczarterował supertankowiec do załadunku wenezuelskiej ropy dla Chin. Firma zajmująca się handlem towarami Trafigura wyczarterowała również statek do transportu wenezuelskiego oleju opałowego na eksport, który jest obecnie ładowany.

W zeszłym miesiącu Departament Skarbu USA wydał ogólne upoważnienie do zniesienia do kwietnia sankcji na produkcję i eksport wenezuelskiej ropy, co doprowadziło do wczesnych transakcji przez domy handlowe kupujące ładunki od mało znanych brokerów zarejestrowanych jako klienci państwowej spółki PDVSA.

Waszyngton oświadczył, że chce postępu w kierunku przejrzystych wyborów prezydenckich w Wenezueli, a także uwolnienia więźniów politycznych do 30 listopada, w przeciwnym razie może ponownie nałożyć sankcje.

PDVSA i Orlin nie odpowiedziały natychmiast na prośby o komentarz.

(Raport: Aarathi Somasekhar z Houston – przygotowany przez Mohammeda dla biuletynu arabskiego) Redakcja: Cynthia Osterman

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Ten reporter energetyczny z Houston skupiał się na rynkach ropy i firmach energetycznych. Arathi uważnie śledzi dostawy ropy naftowej z USA, jej wpływ na rynki światowe oraz stale zmieniające się przepływy ropy, a także sporządza raporty na temat amerykańskich producentów łupków i firm świadczących usługi związane z polami naftowymi. Kontakt: 832-610-7346

READ  Po „szokach cenowych” ceny zbóż spadły do ​​poziomu sprzed wojny, a obawy o inflację żywności utrzymywały się