Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Super Mario Sunshine nie był zły, wyprzedzał swój czas

Gdy Super Mario Sunshine kończy 20 lat 19 lipca 2022 roku, Kate chce wyrzucić z siebie kilka rzeczy o tym, jak ta gra byłaby dziś wielkim hitem, prawdopodobnie…


Cóż, słuchaj. Ilekroć jestem w uprzejmym towarzystwie, pamiętam, że dobrze się bawiłem Super Mario Słoneczko – tak, pomimo Jej upór przy zebraniu dziesięciu tysięcy niebieskich monet, pomimo Czasami frustrujące sterowanie aparatem, a może nawet z powodu Jego głupkowaty głos działa – wszyscy odwracają się do mnie, jednooki wybrzuszają się na twarzach, wszędzie plują winem jak zepsuty wąż, a potem wszystkie kobiety w gorsetach toną w pokoju z przerażenia i muszę im zapłacić. wydatki medyczne za powiedzenie czegoś tak okropnego.

Czy znasz jakąś grę, która została dodana do Xbox Game Pass w tym tygodniu, co zwykle oznacza, że ​​gra jest na tyle popularna lub lubiana, że ​​Microsoft za nią zapłaci?

Emulator PowerWash.

Chodź! To tylko Super Mario Sunshine z historią mniej! Załóż z powrotem swój monochromatyczny!

Oto moja teza: Super Mario Sunshine narodził się w złej epoce. Wybrałem coś, co ludzie wydają się z natury kochać – upewniając się, że coś jest super czyste – i skupiłem się na rozgrywce, co sprawiło, że wielu ludzi bardzo się złościło, mimo że TikTok jest obecnie pełen filmów o służbie – ale satysfakcjonującej pracy, takiej jak sprzątanie baseny Montaż dachów krytych strzechą. Nie żartuję z żadnego z nich.

Uwielbiamy energiczne mycie, tak jak uwielbiamy ściąganie przezroczystego plastiku z nowego telewizora lub instalowanie folii ochronnej na telefon bez bąbelków. Czysta tabliczka jest bardzo satysfakcjonująca. Tak więc, kiedy Mario ma za zadanie posprzątać wszystkie lepkie rzeczy na wyspie Delfino, nawet jeśli sam tego nie zrobi, nie różni się to zbytnio od czystej fantazji mocy, którą oferuje Power Wash Simulator!

Ludzie z różnych powodów skłaniają się ku symulatorom akcji. Dopiero niedawno te gry zostały zredukowane do rdzenia, odchodząc od gier akcji opartych na fabule, takich jak Pełnia księżyca A szlamowy hodowcai bardziej w kierunku gier typu „zrób coś dla tego”, takich jak Dom z płetwami A Symulator ciężarówki. To Zayn. Jest to wygodne. Brzmi dziwnie i prawdopodobnie tak jest. Ale czy wiedziałeś? Pracuję w biurze cały dzień. Mogę marzyć o życiu, w którym nie tylko wychodzę, ale też praję rzeczy.

Mario tak naprawdę nie zaczął pracować. Jest hydraulikiem, który nigdy nie zajmuje się hydrauliką; Wygląda na to, że jego główne codzienne zajęcia to głównie skakanie i walka, które nie przynoszą dużych pieniędzy zawód. Super Mario Sunshine nie daje mu po prostu niczego aktW końcu wymaga to od niego również dobrej pracy. Jasne, jest walka i szczerze mówiąc, te małe kawałki często stają się trochę nieprzyjemne (zwykle dlatego, że wiążą się z trudną walką na sztuczki), ale aspekt czyszczenia śluzu nigdy się nie starzeje.

Myślę, że gdyby Super Mario Sunshine wyszedł dzisiaj (co ja tak zrobiłem) wszystkie gwiazdy), a Mogą Jeśli tryb FLUDD był oglądany z perspektywy pierwszej osoby, ludzie mogliby go nieco bardziej docenić. Ale najwyraźniej dwadzieścia lat temu, w 2002 roku, świat nie był gotowy na grę w sprzątanie.

Dogłębna lektura:

Czy różnisz się ode mnie? W porządku, nadal możemy być przyjaciółmi. Porozmawiajmy o Super Mario Sunshine w komentarzach!

READ  Szefowie programistów Codemasters odchodzą po zakupie EA • Eurogamer.net