Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sunak wzywa do „systemu Putina” na G20 – mówi, że szczyt „nie będzie działał tak, jak zwykle” | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Rishi Sunak obiecał „zaprosić reżim Putina” na tegoroczny szczyt G-20 ze względu na niszczycielskie zamieszanie spowodowane inwazją Rosji na Ukrainę.

Premier pojedzie w niedzielę do Indonezji przed rozmowami ze światowymi przywódcami, w tym prezydentem USA Joe BidenPremier Francji Emmanuel Macron A chiński przywódca Xi Jinping.

Ale prezydent Rosji Prezydent Rosji Władimir Putin Nie oczekuje się, że weźmie udział w zgromadzeniu, ponieważ spotkał się z powszechnym międzynarodowym potępieniem za wojnę z Ukrainą.

AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Siły ukraińskie witają bohaterów w Chersoniu jako „panikę” Rosjan

Zamiast tego oczekuje się, że minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow będzie reprezentował Kreml na imprezie na Bali.

Coroczne spotkania były początkowo tworzone w odpowiedzi na kryzys finansowy z 2008 roku, cementując szczyt jako główne globalne forum współpracy gospodarczej.

Ale Pan Sunak Ostrzegł, że tegoroczny szczyt – pierwszy odkąd Kreml wysłał w lutym wojska na Ukrainę – nie będzie „business as usual”.

Czytaj więcej: ANALIZA – Kancelaria Premiera niebawem zacznie się rzeczywistością – czeka go wielki tydzień w kraju i za granicą

Spotkanie odbędzie się, gdy świat stanie przed najpoważniejszymi wyzwaniami gospodarczymi od 2008 r. – spowodowanymi lub zaostrzonymi przez działania Rosji, państwa członkowskiego G-20.

Rozmowy mają zdominować skutki inwazji Kremla, która wywołała chaos w światowej gospodarce i energia Ceny żywności dramatycznie wzrosły.

Kliknij, aby zasubskrybować Sky News Daily, gdziekolwiek otrzymasz swój podcast

W oświadczeniu przed swoim odejściem Sunak powiedział: „Wojna Putina spowodowała spustoszenie na całym świecie – niszcząc życie i wprowadzając zamęt w gospodarce międzynarodowej.

„Ten szczyt G20 nie będzie działał jak zwykle.

„Wołamy reżim Putina i ujawnimy jego absolutną pogardę dla tego rodzaju współpracy międzynarodowej i szacunku dla forów suwerenności, takich jak G-20.

„W przeciwieństwie do zamieszania Putina, Wielka Brytania i nasi sojusznicy będą współpracować, aby poczynić znaczące postępy w rozwiązywaniu stojących przed nami wyzwań gospodarczych i poprawie życia naszych obywateli”.

READ  Bolsonaro staje przed dochodzeniem po stwierdzeniu, że szczepionki przeciw COVID zwiększają ryzyko zachorowania na AIDS | wiadomości ze świata

Pod presją występów w kraju i za granicą

Pan Sunak – który zastąpił swojego nieszczęsnego poprzednika Les Truss Niecałe trzy tygodnie temu – czeka go tydzień przesłuchań zarówno na scenie międzynarodowej, jak i w domu w Wielkiej Brytanii, gdzie ma zaprezentować swój wyczekiwany film Jesienny budżet Czwartek.

Może zobaczyć ogłoszenie o budżecie Radca Jeremy Hunt Nałożenie do 60 miliardów funtów podwyżek podatków i cięć wydatków, gdy rząd stara się zrównoważyć księgi i wycofuje się inflacja.

Ale zanim to nastąpi, Sunak skonfrontuje się z Ławrowem w przemówieniu podczas pierwszej sesji plenarnej G20 – na której mają uczestniczyć wszyscy członkowie – we wtorek.

Czytaj więcej:
Analiza: Pięć problemów, z którymi boryka się Rishi Sunak w swojej trudnej walce o przywództwo Partii Konserwatywnej
Dowiedziałem się, że Liz Truss wyrzuciła mnie na Twitterze, ujawnia były konsultant Kwasi Kwarting

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przemawia do ambasadorów w ambasadzie rosyjskiej podczas wizyty w Addis Abebie w Etiopii, 27 lipca 2022 r. REUTERS/Texa Negeri
obrazek:
Siergiej Ławrow ma reprezentować Kreml na szczycie

Szef rosyjskiej dyplomacji wycofał się wcześniej z lipcowego spotkania ministrów spraw zagranicznych G20, gdy zakwestionował działania Moskwy na Ukrainie.

Jednak osiągnięcie porozumienia w kwestiach międzynarodowych często okazywało się problematyczne dla grupy 20 największych gospodarek – w tym geopolitycznych rywali – Chin i Stanów Zjednoczonych.

Podziały pogłębione przez wojnę ukraińską powodują, że nie jest jasne, czy tradycyjne wspólne oświadczenie zostanie uzgodnione pod koniec szczytu na Bali.

Rozumie się, że regulatorzy w Indonezji mają Wyklucz oficjalne „zdjęcie rodzinne” Wśród napięć między niektórymi przywódcami o zastępowanie przedstawiciela Rosji.