Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sunak apeluje o wsparcie planu podatkowego Bidena „w wysokości 13,5 miliarda funtów rocznie” | Podatki i wydatki

Rishi Sonak Wezwano go, aby w pełni popierał propozycje USA dotyczące minimalnej globalnej stawki podatku od osób prawnych po tym, jak analiza wykazała, że ​​przyniosłoby to dodatkowe 13,5 miliarda funtów rocznie dla ogólnego portfela.

UK Tax Justice Campaign Group powiedziała to Plan administracyjny firmy Biden Pomogłoby to zebrać miliardy funtów rocznie dla skarbu Wielkiej Brytanii poprzez pomnożenie amerykańskich koncernów międzynarodowych i firm technologicznych działających w kraju z wyższymi podatkami, w tym firm takich jak Amazon, Apple, Alphabet, właściciel Google i Facebook.

Pod Schemat amerykański, 100 najbardziej dochodowych korporacji międzynarodowych na świecie będzie musiało płacić podatki rządom krajowym w oparciu o sprzedaż dokonywaną w każdym kraju, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Ustanowiłoby również niższą globalną stawkę podatkową, aby pomóc zakończyć przenoszenie zysków przez międzynarodowe korporacje i zniechęcić kraje do wzajemnego osłabiania się pod względem stawek podatkowych. Waszyngton zasugerował 21%.

Ministrowie finansów z całej Europy – w tym z Niemiec, Francji i Holandii – z zadowoleniem przyjęli interwencję Stanów Zjednoczonych jako sygnał, że można osiągnąć znaczący globalny postęp w walce z uchylaniem się od opodatkowania przez duże korporacje i korporacje cyfrowe.

Jednak działacze podatkowi stwierdzili, że rząd Wielkiej Brytanii milczy na temat planów USA i wezwał kanclerz do pełnego poparcia dla Waszyngtonu. Anelise Dodds, doradczyni Partii Pracy, powiedziała, że ​​Wielka Brytania powinna odgrywać wiodącą rolę.

„Teraz, kiedy prezydent Biden wywołał debatę, ważne jest, aby nasz rząd zaczął odgrywać swoją rolę” – powiedziała.

Paul Monaghan, dyrektor generalny grupy Fair Tax Mark, powiedział, że inne główne kraje europejskie i Międzynarodowy Fundusz Walutowy publicznie zareagowały na ten plan. „Ale nie słyszeliśmy nic od Borisa Johnsona ani Rishi Sonak Jeszcze w Wielkiej Brytanii ”.

„Świat ma jedną szansę w każdym pokoleniu, aby zaszczepić sprawiedliwość podatkową i wyeliminować dywersyfikację zysków. Niezwykle ważne jest, aby Wielka Brytania wkroczyła i publicznie poparła to, co próbują zrobić Stany Zjednoczone i inni postępowcy”.

READ  Australia powiedziała francuskiej firmie zajmującej się łodziami podwodnymi, że nie ma zielonego światła, aby posunąć się do przodu na kilka godzin przed odwołaniem umowy | Australijska polityka zagraniczna

Rozumie się, że Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii jest świadome konieczności zawarcia porozumienia w sprawie globalnej minimalnej stawki podatku w ramach trwających negocjacji w Wielkiej Brytanii. Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju), która koordynuje rozmowy na temat reformy podatkowej między 135 krajami.

Jednak źródła podały, że ministrowie chcieli zapewnić, aby każde rozwiązanie było odpowiednio wyważone i ukierunkowane, jednocześnie odnotowując silne osiągnięcia w przewodzeniu Wielkiej Brytanii w globalnych reformach podatkowych poprzez Podatek od usług cyfrowych został wprowadzony w zeszłym roku. Zaprojektowany jako środek tymczasowy przed zawarciem globalnej umowy, podatek jest ukierunkowany na brytyjskie dochody z wyszukiwarek, usług mediów społecznościowych i rynków internetowych i jest podobny do ustaleń we Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Rzecznik Departamentu Skarbu powiedział: „Z zadowoleniem przyjmujemy odnowione zobowiązanie administracji do znalezienia w tym roku globalnego rozwiązania”.

„Aktualizacja międzynarodowych przepisów podatkowych w celu zapewnienia, że ​​firmy cyfrowe płacą więcej podatków w Wielkiej Brytanii, zgodnie z ich działalnością gospodarczą, pozostaje priorytetem Wielkiej Brytanii i będziemy nadal otwarcie i konstruktywnie współpracować z partnerami międzynarodowymi w celu opracowania rozwiązania opartego na konsensusie”.

Oczekuje się, że negocjacje w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, oprócz globalnej stawki minimalnej, skupią się na progu identyfikacji firm w jej zakresie. Chociaż umowa jest przewidziana na połowę 2021 r., Nadal istnieją znaczne przeszkody ze względu na niski podatek od osób prawnych nałożony przez niektóre kraje. Kraje członkowskie Unii Europejskiej różnią się od 9% na Węgrzech i 12,5% w Irlandii do 32% we Francji i 31,5% w Portugalii.

Brytyjska Organizacja ds. Sprawiedliwości Podatkowej stwierdziła, że ​​ustalenie niższej stawki przyniosłoby znaczące korzyści, w tym większe wpływy podatkowe dla Skarbu Państwa i przeciwdziałanie gniewowi opinii publicznej na unikanie płacenia podatków przez duże korporacje.

Zasubskrybuj nasz codzienny e-mail Business Today

Dla mnie Wyszukaj grupę Według międzynarodowych ekspertów ustalenie globalnej stopy procentowej na 15% przyniosłoby rządowi brytyjskiemu dodatkowe 8,2 miliarda funtów rocznie, a 20% – 13,5 miliarda funtów.

READ  Trump News Today: Donald Trump Jr. skrytykował komentarze Ukrainy w raporcie z 6 stycznia, który zostanie opublikowany dzisiaj

Ustalając minimum na 25%, poziom, na którym Sunak ustabilizuje krajową stawkę podatku od osób prawnych w Wielkiej Brytanii od 2023 r., W porównaniu z obecnym poziomem 19%, przyniesie szacunkowo 22,3 miliarda funtów, podczas gdy stopa 30% wzrośnie. 31,6 miliarda funtów rocznie.

„Rząd musi stanąć i poprzeć te propozycje. Wielka Brytania i jej sieć rajów podatkowych od dawna promują globalny wyścig do dna w podatku dochodowym od osób prawnych – który musi się skończyć” – powiedział Robert Palmer, dyrektor wykonawczy ds. Wymiaru sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii.