Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sumanath, nowy szef ISRO, Telecom News, ET Telecom

Sumanath, nowy szef ISRO, Telecom News, ET Telecom

Thiruvananthapuram: Wraz z reformami sektora kosmicznego i rozwojem indyjskiej gospodarki kosmicznej, powiedział nowy szef ISRO S. Misja pomoże położyć mocne fundamenty pod zrównoważony, długoterminowy program lotów załogowych.

Ponieważ Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) prowadzi dogłębne badania oraz nowe projekty i programy, aby przenieść technologie kosmiczne i kosmiczne na wyższy poziom i przynosić korzyści zwykłemu człowiekowi, ma również na celu zachęcanie nowych przedsiębiorców i coraz więcej programów, które może być przydatny do eksploracji kosmosu i przynieść korzyści ludzkości, Sumanath w wywiadzie Exclusive z IANS w jego rezydencji w Thiruvananthapuram.

Poniżej fragmenty wywiadu.

P: Jakie są główne programy w przygotowaniu dla ISRO?

O: ISRO jest w trakcie adaptacji i adaptacji do nowych wyzwań i możliwości. Indie rozpoczną dwie duże misje kosmiczne w 75. roku niepodległości, a ISRO jest na zaawansowanym etapie rozwoju pojazdów startowych wielokrotnego użytku (RLV). Jesteśmy również w trakcie pierwszego startu Małego Pojazdu Wystrzeliwania Satelitarnego (SSLV).

Chociaż Covid odłożył nasze plany na bok lub opóźnił starty, mamy nadzieję, że wkrótce uda nam się ukończyć testowe lądowanie lub przetestować mechanizm podwozia dla RLV. RLV jest priorytetem i znacznie obniży koszt startu, ponieważ potrzebujemy również pojazdów startowych, które muszą być użyte do 15 razy. Obniżenie kosztów przełoży się na więcej uruchomień, a ostatecznie korzyści zostaną przeniesione na dużą liczbę osób.

Projektowanie i rozwój SSLV dobiega końca, a my uruchomimy go za kilka miesięcy.

Gaganyaan będzie najwyższym priorytetem, a wraz z rozprzestrzenianiem się pandemii Covid jest trochę za późno, ale ambitne dążenie do umieszczenia ludzkiej załogi w kosmosie trwa, a my w ISRO mamy nadzieję, że misja pomoże stworzyć podstawy dla długoterminowego zrównoważonego program lotów kosmicznych. Misje Chandrayan-3 i Aditya-L1 to niektóre z projektów oczekujących na natychmiastową uwagę.

P: Czy możesz wyjaśnić proporcjonalny wpływ floty satelitów na technologię komunikacyjną?

READ  „Absolutnie decydujący”, aby przenieść DARC Aerospace System do Australii: szef sił kosmicznych Indo-Pacific

Odp.: Naszym celem jest możliwość wysyłania bezpośrednio na urządzenia mobilne bez opóźnień. Doprowadzi to do rewolucji w informatyce i przemyśle informacyjno-rozrywkowym. W podobny sposób tanie wystrzelenie pomoże również udoskonalić zastosowania kosmiczne z wykorzystaniem satelitów teledetekcyjnych lub innych satelitów o niskiej orbicie. Z pomocą sztucznej inteligencji mamy nadzieję zapewnić więcej usług, które przyniosą korzyści większej liczbie ludzi i większej liczbie istnień ludzkich. Poza tym więcej oczu na niebie pomogłoby dostroić istniejące modele meteorologiczne wraz z innymi potrzebami obserwacyjnymi.

P: Istnieją doniesienia o pojawiających się możliwościach biznesowych w sektorze kosmicznym. Twoje komentarze

Odp.: W sektorze kosmicznym pojawia się wiele możliwości, a wśród młodych przedsiębiorców w kraju panuje wielki entuzjazm do odkrywania pojawiających się możliwości biznesowych w sektorze kosmicznym. Otworzyliśmy nasze drzwi dla tych, którzy zmienili zasady gry, którzy zamiast ograniczać swoje umiejętności i wyobraźnię do konkretnego obszaru nauki o kosmosie, mogą odkrywać kopertę możliwości w tym sektorze o wschodzie słońca.

Mogę powiedzieć, że jest wielu zdolnych i wykwalifikowanych młodych ludzi, którzy dyskutują z ISRO o wejście swoich startupów na tę dziedzinę. Istnieje jednak ryzyko związane z produkcją rakiet i rozwojem innych pojazdów nośnych, a ryzyko jest dużym czynnikiem w produkcji i montażu satelitów.

Maksymalne możliwe do pomyślenia zainteresowanie stroną komercyjną jest w regionie niskiego ryzyka rozwoju aplikacji opartych na danych kosmicznych i bycie dostawcą usług kosmicznych otwiera horyzont możliwości dla tych młodych ludzi z wadą przedsiębiorczości, których ISRO w pełni wspiera.

P: Jaka jest korzyść z kroków w indyjskich badaniach kosmicznych dla zwykłego człowieka?

O: Podczas gdy większość krajów wykorzystała przestrzeń kosmiczną, aby wydobyć inny wymiar swojej siły obronnej, my wykorzystaliśmy ją w Indiach, aby uzyskać dostęp do naukowych korzyści zwykłego człowieka w tym kraju. Olbrzymie postępy poczynione przez kraj w dziedzinie telemedycyny, prognozowania pogody, rolnictwa i teleedukacji to tylko niektóre z przykładów wkładu, jaki wnieśliśmy w badania kosmosu, co bezpośrednio przekłada się na korzyści dla zwykłego człowieka.

READ  Odkrycie zaginionego „obcego” ekosystemu na Ziemi

Moją misją jest kontynuowanie tej pracy i podążanie śladami starszych, którzy wnieśli wkład w rozwój nauki o kosmosie w kraju, a ISRO odegrało w tym znakomitą rolę.

Wiemy, że w kraju jest wiele departamentów, które potrzebują wsparcia technologii kosmicznych i będziemy pracować nad poprawą interakcji z nimi, aby rozwijać inicjatywy oparte na użytkownikach w tych obszarach. W tej chwili jesteśmy w bezpośrednim kontakcie z niektórymi instytucjami rządowymi i będziemy je rozszerzać do większej liczby i rozwijać nasze skrzydła poprzez pośredni kontakt z niektórymi agencjami rządowymi. Chodzi o to, aby zebrać je wszystkie pod jednym parasolem i opracować produkty, które podniosą jakość życia ogółu społeczeństwa w kraju.

P: Toczy się wiele dyskusji na temat orbit grobowców używanych przez głównych graczy w kosmosie. Proszę wytłumacz

O: Orbita cmentarna jest używana, gdy zmiana prędkości wymagana do wykonania manewru deorbitacji jest zbyt duża. W przypadku satelitów na orbicie geostacjonarnej i geosynchronicznej orbita cmentarza znajduje się kilkaset kilometrów od orbity operacyjnej. Przeniesienie się na orbitę cmentarną poza orbitą geostacjonarną wymagałoby tej samej ilości paliwa co satelita przez około trzy miesiące pracy.

W najbliższej przyszłości planujemy umieścić starego satelitę na orbicie cmentarnej. Odbywa się to, gdy satelita zbliża się do końca swojego życia, a pozostały okres życia wynosi mniej niż kilka miesięcy i gdy elementy sterujące są nadal aktywne.

P: Czy możesz nam opowiedzieć o swojej podróży do ISRO?

A: Ukończyłem edukację na St. Byłem najlepszy w Kerali z fizyki, chemii, matematyki i biologii w szkole i było to wielkie osiągnięcie w tamtych czasach, które podniosło moje morale. Mój ojciec był indyjskim nauczycielem, ale był zorientowany na naukę i to on zaszczepił, a raczej rozpalił moje zainteresowanie naukami ścisłymi.

W tamtych czasach stworzyliśmy własne radio, a mój tata chętnie czytał dobre publikacje naukowe w czasie moich lat szkolnych. Ukończyłem Pre-University w prestiżowym Maharaja College, Ernakulam i wykładałem BTech w inżynierii mechanicznej w TKM College of Engineering, Kollam. Ukończyła studia magisterskie z inżynierii lotniczej w Indyjskim Instytucie Nauki w Bangalore na kierunku Dynamika i Sterowanie i dołączyła do ISRO w 1985 roku.

READ  Księżyc w pełni w sierpniu 2021 r.: Jak sfotografować niebieski księżyc telefonem lub aparatem z odpowiednimi ustawieniami | Fotografia