Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sukcesy Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 – Dziennik Filmowy

Sportowcy byli kręgosłupem reprezentacji Polski podczas Igrzyska Olimpijskie w Tokio – Udało im się zdobyć 9 medali na 14. Największym rozczarowaniem była porażka siatkarek w ćwierćfinale. Jednak zawodnicy Dawid Thomala i Patrick Dubek wywołali spore zamieszanie, a chyba największą niespodzianką był zapaśnik Tadeusz Michalik. Podsumujmy występ Polski na tegorocznych Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Absolutna duma

Pod względem osiągnięć igrzyska były najlepsze w Polsce od 2000 roku. Polska drużyna zdobyła w Tokio 14 medali. Ponad 9 medali zdobytych przez sportowców. Reprezentacja Polski wzięła udział w 137 z 339 imprez w 28 dyscyplinach.

Największą sensacją zespołu był złoty medal w biegu na 50 km Davida Tomali. Skróć odległość elektrod na 3.50.08. Kolejny sukces odnosi Maria Andrejczyk, która w rzucie oszczepem wywalczyła srebrny medal. Wtedy, bardzo nieoczekiwanie, Patrick Dubic zdobył brązowy medal na 800m.

Okazuje się, że Polacy są niezwyciężeni przy rzucie młotem. Anita i Darshik Zdobyła złoto – swoje trzecie złoto olimpijskie w swojej karierze! – Brąz zajęła Malwina Koprun. Złota Rekord Wojciecha Noeckiego i Brązowy Bowie Vajdick – Absolutni Mistrzowie!

Polska drużyna może pochwalić się również udanym występem w sztafecie 4x400m. Złoto zdobył w sztafecie mieszanej, którą kierowali Karol Zalowski, Natalia Kashmarek, Justina Šveti Erstik i Kajitan Dusiński. Srebrnymi medalistami sztafet kobiet zostały Natalia Kashmarek, Eja Baumgart-Witan, Majorzata Hoop Koalek i Justina Shveti Iristic.

Więcej osiągnięć

Poza tematem lekkoatletycznym nie jest już kolorowy. Srebrny medal zdobyli żeglarze Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill startujące w klasie 470 m. Karolina Naga i Anna Polauwska zdobyły również srebro w regatach kajakowych na K2500m. Carolina Naga, Anna Połuwska, Justina Eskrzyka i Helena Wyniwska wypłynęły po brąz w K4 500m.

Pierwszym polskim medalem było srebro, które w ubiegłą środę zdobyły pary wioślarzy: Agnieszka Kopus-Zaowska, Marta Velichko, Maria Sajdak i Katarzyna Zelman. Brąz trafił również w ręce zapaśnika Tadeusza Michalika, który walczył w stylu klasycznym w kat. 97kg.

READ  Polska wygrywa inauguracyjny Narvik Cup - TotalRL.com | Ekspresowa Liga Rugby

Oczekiwania a rzeczywistość

22 medale na igrzyskach olimpijskich w Tokio – dokładnie tego oczekiwała amerykańska agencja informacyjna Associated Press przed rozpoczęciem zawodów. Spełniła się tylko jedna przepowiednia – zawodnicy zdobyli najwięcej medali.

Trzeba przyznać, że początek wielkiej imprezy nie był doskonały. Igrzyska rozpoczęły się skandalem, który wstrząsnął całą sceną sportową na arenie międzynarodowej. Z powodu błędu w zgłoszeniu przesłanym przez Polski Związek Pływacki część polskich reprezentantów nie mogła wziąć udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Jan Hołub, Aleksandra Polańska, Dominika Kossakowska, Alicja Tchórz, Bartosz Piszczorowicz i Mateusz Chowaniec musieli wrócić do Polski przed rozpoczęciem igrzysk. Tymczasem Polski Związek Pływacki odpiera te zarzuty: w oświadczeniu tłumaczą, że wina leży również po stronie oficjalnej federacji.

postawić, aby wygrać

Choć start imprezy był dla polskiej drużyny bardzo wyboisty, udało im się zaskoczyć swoich fanów nieoczekiwanymi osiągnięciami. Nic dziwnego, że coraz więcej fanów sportu z radością angażuje się we wspieranie swoich idoli poprzez… zakłady.

w sumie, Zakłady bukmacherskie i kasyna online dostępne w Polsce Dając fanom wiele wspaniałych możliwości, aby to zrobić, a zjawisko to staje się coraz bardziej powszechne. Kto wie, może na następnych igrzyskach olimpijskich też będziemy cieszyć się zwycięskimi zakładami! Czas pokaże! Tymczasem kłaniamy się polskiej kadrze olimpijskiej – dobra robota i gratulujemy kolosalnych sukcesów!