science

Studiowanie archeologii kosmosu: życie i kultura na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej – HeritageDaily

W badaniu nie z tego świata, archeolodzy kosmiczni rekonstruują życie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w ciągu ostatnich dwóch dekad, aby lepiej zrozumieć kulturę kosmiczną i spojrzeć od środka na interakcje astronautów ze swoimi instrumentami i kolegami, gdy są nad Ziemią.

Umiejętność zrozumienia „małej społeczności” załóg na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zapewni wgląd w sposób funkcjonowania życia w kosmosie, gdy ludzie myślą o eksploracji międzyplanetarnej. Więc jak to się stało, że te sprzeczne z grawitacją badania stały się możliwe?

Uznana na arenie międzynarodowej archeolog kosmiczna, profesor Alice Gorman z Flinders University, mówi, że naukowcy z ISS nie będą mogli samodzielnie udać się na stację kosmiczną, zamiast tego decydują się na wykorzystanie milionów zdjęć wykonanych na pokładzie statku w ciągu prawie dwóch dekad. dokumentować rozwój i zmiany w stylu życia i kulturze stacji.

„Na szczęście dla nas pierwsza okupacja Międzynarodowej Stacji Kosmicznej zbiegła się z pojawieniem się fotografii cyfrowej” – mówi docent Gorman.

Obrazy zawierają metadane, które rejestrują czas i datę, które stają się skamieniałością, łącząc zawartość obrazów z momentami w czasie. Biorąc pod uwagę, że załoga robi około 400 zdjęć dziennie, liczba zdjęć przedstawiających wnętrze stacji sięga teraz milionów”.

„W końcu użyjemy crowdsourcingu, aby pomóc oznaczyć i zindeksować ogromną pamięć podręczną obrazów, a projekt prawdopodobnie potrwa kilka lat”.

Jednak naukowcy będą mogli również przyłączyć się, z pomocą astronautów prowadzących badania archeologiczne na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, w dokumentowaniu aspektów życia, których nie można wyprowadzić wyłącznie z analizy obrazów.

mówi profesor nadzwyczajny Justin Walsh z Chapman University w Kalifornii, który jest zastępcą badacza w projekcie.

Eksperyment z próbkowaniem aerozolu, który zbiera powietrze i cząstki na stacji, dostarcza cennych danych tła.

„Inne techniki obejmują nagrywanie dźwięku w celu określenia poziomów dźwięków otoczenia i udokumentowania określonych przestrzeni publicznych, takich jak jadalnie i, jeśli to możliwe, prywatne przestrzenie, takie jak koje załogi”.

READ  Turecka firma o ambitnych 10-letnich planach kosmicznych: TUA Head

„Zrozumienie, w jaki sposób jednostki i grupy wykorzystują kulturę materialną na stacjach kosmicznych, od dyskretnych obiektów po relacje kontekstowe, obiecuje odkryć skrzyżowania tożsamości, seksualności i społeczeństwa”.

Metody badawcze skoncentrują się na:

  • Analiza obrazu: wykorzystanie uczenia maszynowego do indeksowania powiązań między członkami załogi, przestrzeniami w obrębie stacji oraz obiektami/narzędziami.
  • Anonimowe wywiady i ankiety z załogami lotniczymi i naziemnymi.
  • Opracuj procedury dla załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w celu przeprowadzenia badań archeologicznych na miejscu.
  • Zbadaj aktywność zwrotu ładunku ISS („dezintegrację”) i przeanalizuj wartości i znaczenia związane ze zwracanymi towarami.
  • Badanie i potencjalne wykopaliska stanowisk archeologicznych na Ziemi związane z rozwojem, wdrażaniem i lekceważeniem technologii i zasobów zużywanych przez załogę.

Profesor nadzwyczajny Gorman mówi, że często pomijany jest ważny element operacji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, ale ważne jest zwrócenie pierwiastków na Ziemię.

“Zwrot przedmiotów z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej można interpretować archeologicznie jako formę procesu utylizacji. Wstępna analiza transkrypcji naszych wywiadów wskazuje na złożoność procesu, w którym przedmioty są wprowadzane do inwentarza, a następnie rozpraszane”.

„Jeśli przedmioty związane z Międzynarodową Stacją Kosmiczną na Ziemi zostaną usunięte w macierzach glebowych, do ich odzyskania i analizy można wykorzystać tradycyjne techniki wykopalisk archeologicznych”. Dowiedz się więcej

Uniwersytet Flindersa

Źródło obrazu tytułowego: domena publiczna

About the author

Rosemary Robinson

„Nieuleczalny entuzjasta muzyki. Piwo. Totalny odkrywca. Wichrzyciel. Oddany fanatyk sieci”.

Add Comment

Click here to post a comment