Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Student prawa Ben Levy studiował w Niemczech, w Polsce, ze stypendiami w Oświęcimiu na studia nad etyką zawodową.

Student prawa Ben Levy studiował w Niemczech, w Polsce, ze stypendiami w Oświęcimiu na studia nad etyką zawodową.

Ben Levy, student prawa z University of Wisconsin-Madison, badał, w jaki sposób prokuratorzy i sędziowie byli współwinni zbrodni nazistowskich w Niemczech i Polsce, zapewniając historyczną perspektywę, przez którą można studiować współczesną etykę.

„Oczywiście, prawa i nasze systemy prawne nie są z natury sprawiedliwe”, powiedział, „ale aby zobaczyć je aktywnie wykorzystywane do zła, faszyści uznaliby za właściwe i właściwe zrobienie tego pod przykrywką prawa. , co było bardzo interesujące.

Levy, członek rodziny Fox Point Kongregacji Shalom, spędził dwa tygodnie w Niemczech i Polsce, odwiedzając Auschwitz i inne miejsca Holokaustu oraz uczestnicząc w rygorystycznych seminariach prowadzonych przez etyków i historyków z różnych dziedzin.

Od 2009 roku Stypendia w Auschwitz for Professional Ethics Studies zapewniają rozwój zawodowy studentom i osobom rozpoczynającym karierę zawodową, które zdobywają dyplomy z zakresu prawa, biznesu, dziennikarstwa, medycyny, seminarium oraz projektowania i technologii.

„Zrobili dobrą robotę, znajdując ludzi, którzy byli pełni pasji i wykwalifikowanych oraz którzy głęboko przejmowali się kwestiami historycznymi w tych trudnych rozmowach” – powiedział Levy.

27-letni Levy wrócił 10 czerwca 2022 r. z kilkoma rzeczami na wynos, z których jednym było „znaczenie współpracy z innymi, ponieważ nikt nie mógł wiele zrobić, aby oprzeć się nazistom. Aby współpracować z innymi prawnikami, potrzebne są wspólne działania i ludzi z innych dziedzin, aby rozwiązywać problemy strukturalne”.

Levy planuje pracować z osobami ubiegającymi się o azyl po ukończeniu szkoły prawniczej za dwa lata. Przez dwa i pół roku pracował w centrali HIAS w Maryland; Agencja ds. Przesiedlenia Uchodźców jest ściśle związana z amerykańską społecznością żydowską.

Powiedział, że kolektyw Auschwitz często dotyka współczesnych kontrowersji. „Dziedzictwo Ameryki po antymurzyńskim rasizmie, aw szczególności Berlin, dobrze opowiada historię nazistowskich lat w przestrzeni publicznej i jak Ameryka tego nie zrobiła”.

Po stażu Levy odbyła staż w ACLU w Wisconsin, gdzie zajmowała się prawami obywatelskimi w szkołach. W całym kraju i okręgach szkolnych Wisconsin istnieje ruch, który zakazuje książek LGBTQ w bibliotekach szkolnych lub ogranicza do nich dostęp.

READ  Wolontariusze spotykają się na polskim obozie letnim, aby odnowić się na nadchodzący sezon

„Wspólnie poszliśmy na pierwsze duże palenie książek w Berlinie i (o cenzurze w Ameryce) bardzo nam chodziło”.

Wspólnota miała głęboki wpływ na jego żydowską tożsamość. „Nigdy nie czułem się tak Żydem jak podczas tej podróży. Naprawdę czułem poczucie wspólnoty i wsparcia wśród innych Żydów.

Levy pamięta udział w piątkowych nabożeństwach szabatowych w Krakowie. „Byłem prawdopodobnie pierwszą osobą, która obchodziła szabat w Polsce od stu lat. To było naprawdę znaczące, ale ponieważ w Polsce nie było wielu Żydów, a społeczność żydowska przed Holokaustem była tak bogata i zróżnicowana, wydawało się to bardziej złożone i skomplikowane.

Doświadczenie to dało mu „bardzo silne poczucie historii Holokaustu i tego, jak to się stało. Było to w żaden sposób nieuniknione. Nauczyłem się także, jak ważna jest pamięć.

To, o czym świadczy Auschwitz, jest głęboko niepokojące. „Byłem na tej wycieczce w celu specyficznego intelektualnego procesu uczenia się, jak to się rozwijało i mówienia o historii i myślenia o etyce. Potem masz doświadczenie (Auschwitz) i wszelkiego rodzaju odrzut. Dla mnie to wielka frustracja i smutek.

„Dało mi to znacznie głębsze zrozumienie zaginionej i żydowskiej historii. Czuję się związany z historią mojej rodziny w głębszy sposób.