Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Student chce przyjechać do Lancashire z Polski i pomóc przyszłym dzieciom

Student chce przyjechać do Lancashire z Polski i pomóc przyszłym dzieciom

Polska studentka wykorzystała naukę nowego języka, aby pomóc jej w przyszłej karierze.

Ola Lipke przeprowadziła się do Anglii z Polski w wieku czterech lat wraz z matką i starszym bratem. Po tym, jak jego ojciec dostał pracę w Anglii, rodzina osiedliła się w Blackpool przez ostatnie 14 lat.

Kiedy przeniosła się w wieku, w którym dzieci zaczynały szkołę, Ola stanęła przed trudnym zadaniem rozwinięcia swojego polskiego i zupełnie nowego języka, angielskiego, który wkrótce musiała nazwać domem. „Trudno było mi wtedy uczyć się angielskiego” – powiedziała LangsLive 18-letnia Ola.

Przeczytaj także: Johnny Vegas wycofuje się z Blackpool Illuminations „z powodu nieprzewidzianych okoliczności osobistych”

„Jedna z moich nauczycielek wyszła za mąż za Polaka i chociaż nie mówiła biegle, robiła, co mogła, aby pomóc i starała się jak najlepiej. ilu ludzi. Pomógł mi i oddał. Chciałem dać z siebie wszystko.”

W ramach pragnienia okazania wdzięczności tym, którzy ją wspierali, Ola zdecydowała, że ​​chce przekazać to innym dzieciom i zdecydowała się zapisać do szkoły podstawowej Christ the King Catholic Academy w Blackpool. Zaproponowano jej pracę z korepetytorem, który ją nauczy, ale tym razem było inaczej.

Ola dodała: „W Blackpool jest teraz duża polska społeczność, w klasie, której pomogłem, było sześcioro polskich dzieci. lukę i wspierać ich angielski oraz komunikację z nauczycielami

„Wspieram również moje rodzeństwo, które uczęszcza do szkoły w okolicy, ponieważ moi rodzice mówią po angielsku, ale nie płynnie”. Wykorzystując swoją pasję do pomagania innym, Ola zdecydowała się przejść do kwalifikacji na poziomie T – pierwszej w Wielkiej Brytanii, która oferuje więcej edukacji prowadzonej przez pracodawcę.

Kurs jest dostępny w Blackpool i The Fylde College, niedaleko miejsca zamieszkania Ola. Kontynuował: „Bardzo mi pomaga ukończenie kursu na poziomie D, więc zamiast uczyć się, zdobywać pracę i wprowadzać ją w życie, mogę nauczyć się teorii w poniedziałek, a potem zrobić to we wtorek.

READ  Sponsorzy w świecie hazardowym

„Polecam wszystkim, którzy wiedzą, czego chcą i jak się uczą. Zaczęłam studiować pracę socjalną na UCLan, którą zacznę we wrześniu, i wykorzystałam swoją asystenturę nauczycielską, aby odkryć, że chcę pomagać innym rodzinom. dzieci za granicą i oddaj.

„W przyszłości chciałbym pracować dla Ofsted, sprawdzać szkoły i tam pomagać”.

Czytaj dalej