Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Studenci Babson prezentują wyniki GEM podczas hackathonu danych

Studenci Babson prezentują wyniki GEM podczas hackathonu danych

Może nie jest tak zaraźliwa jak zwykłe przeziębienie, ale Kristin Wendell ’07, MSBA’23 odkryła, że ​​ludzie mogą „złapać” bakcyla przedsiębiorczości, a tym samym zwiększyć liczbę miejsc pracy, przebywając w towarzystwie innych przedsiębiorców.

Wendell, której zaraźliwa analiza przedsiębiorczości zajęła pierwsze miejsce 10 listopada na drugim dorocznym GEM Data Hackathon organizowanym przez Babson College, powiedziała, że ​​zainspirowała ją dziennik „Wall Street Artykuł, w którym stwierdzono, że zdrowy styl życia i ćwiczenia fizyczne był tak zaraźliwy wśród ludzi mieszkających razem, jak każdy wirus.

„Zastanawiałem się, czy przedsiębiorczość może być również „zaraźliwa”, a jeśli tak, to co to ma wspólnego z tworzeniem miejsc pracy? Odkryłem imponującą korelację między osobistą wiedzą przedsiębiorcy na wczesnym etapie a każdym aspektem cyklu tworzenia miejsc pracy, — powiedział Wendell. „Osoby podłączone do sieci przedsiębiorczości na wczesnych etapach częściej same są przedsiębiorcami, generują więcej miejsc pracy i finansują innych przedsiębiorców iteracyjnie w większym tempie”.

Analiza Wendella była jedną z wielu na Hackathonie, konkursie, w którym studenci i absolwenci Babson są zachęcani do analizowania danych zebranych podczas Hackathonu. Raport Global Entrepreneurship Monitor (GEM) Stanów Zjednoczonych z lat 2021-2022 I odkryj nowe fakty.

Wydarzenie, które miało miejsce tuż przed Babsonem Rakieta skokowa Wydarzenie, pomogło w rozpoczęciu corocznego college’u Światowy Tydzień Przywództwa Przedsiębiorczości.

Zdobywca pierwszego miejsca, Wendell, otrzymał nagrodę w wysokości 2000 $, zdobywca drugiego miejsca, Jackson Koga25, wygrał 1000 $, a zdobywca trzeciego miejsca, Michael Twomey23, wygrał 500 $. Tematem tegorocznego konkursu było tworzenie miejsc pracy.

„Wybraliśmy ten temat, ponieważ mamy do czynienia ze znaczną rezygnacją i tym, że rynek pracy może być dla przedsiębiorcy bardzo trudny” – powiedział. Andrzeja CorbettaPaweł T. Babson Wybitny profesor Studiów Przedsiębiorczości

Nowe oczy, nowe wizje

GEM Data Hackathon to inicjatywa, którą zapoczątkowałem w zeszłym roku Instytut Butlera na rzecz przedsiębiorczości poprzez przedsiębiorczość Pod przywództwem Corbetta Sameera Million P’21Dyrektor Wykonawczy ds Arthur M. Blank Centrum Przedsiębiorczościi prof Mahdiego MajbouraI, profesor nadzwyczajny nauk ekonomicznych i dyrektor wydziałowy programu MSBA.

READ  Polski parlament omawia śledztwo prowadzone przez Reuters w sprawie zarzutów o niewłaściwe postępowanie rządu PiS

„Ci z nas, którzy co roku pracują z danymi GEM, dostrzegą podobieństwa i raz na jakiś czas zobaczą coś naprawdę odkrywczego” – powiedział Corbett, dyrektor wydziału w Instytucie Butlera. „To wydarzenie daje naszym studentom szansę spojrzenia świeżym okiem na dane i znalezienia nowych spostrzeżeń, a także daje im szansę na wzbudzenie zainteresowania analizą danych i badaniami”.

Uczniowie korzystali z najnowszego raportu US GEM 2021/2022, opublikowanego we wrześniu, a także poprzednich raportów sprzed kilkudziesięciu lat. W tegorocznym raporcie GEM przeprowadzono ankietę wśród ponad 2000 dorosłych Amerykanów na temat wydarzeń z ostatniego roku, w tym zmian w gospodarce, wpływu trwającej pandemii i ogólnego entuzjazmu dla przedsiębiorczości.

Amerykański raport jest jednym z wielu opracowanych przez Global Entrepreneurship Monitor, którego współzałożycielem był Babson College w 1999 roku jako globalne konsorcjum badaczy akademickich badających motywacje i aktywność przedsiębiorczą na całym świecie.

„Naprawdę szukaliśmy sposobów, w jakie zebrane dane mogą wpłynąć na praktyków i politykę”, powiedział Corbett, „ponieważ taka jest cała idea Instytutu Butlera – znaleźć sposoby, w jakie przedsiębiorcy mogą pozytywnie wpływać na politykę biznesową i politykę badawczą, która wpływają na przedsiębiorców.” „.

W tym roku panel otrzymał 10 zgłoszeń i wybrał trzy najlepsze w oparciu o wnikliwość i nowatorstwo analizy, a także wizualną reprezentację danych GEM. Zgłoszenia były oceniane przez wykładowców Babson w ślepym konkursie, aby uniknąć stronniczości. Wśród sędziów byli Corbett, Million, Majbori, Szczoteczka Candidai Richarda Cleary’egoi Donnę Kellyi Deslava BachamanowaI Jeffrey B. Shaye 87, MBA 91.

Od lewej: Jackson Kuja ’25; Kristen Wendell ’07, MSBA ’23; i Michael Twomey ’23 prezentując swoją nagrodę pieniężną podczas GEM Data Hackathon. (Zdjęcie: Mark Mann)

Rosnące miejsca pracy, rosnące zainteresowanie

Niespodziewanych zwycięzców tegorocznego konkursu szczęśliwie odkryto podczas ceremonii wręczenia nagród, która przyciągnęła dziesiątki studentów i wykładowców.

„Jestem pewien, że zapomniałem się uśmiechnąć na grupowym zdjęciu trzech zwycięzców. Byłem zszokowany i podekscytowany jak księżyc w niebie” – powiedział Wendell. „Mój sukces jest w dużej mierze świadectwem programu MSBA. Mogę bezpośrednio odnieść narzędzia, których użyłem do analizy i budowania mojego postrzegania czterech różnych podstawowych kategorii – tylko na potrzeby tego jednego hackathonu!”

READ  Europa Środkowo-Wschodnia – płace na Węgrzech rosną o 15,3% rok do roku, co jest wyzwaniem dla stawki

Kuja, który zajął drugie miejsce, wykorzystał dane GEM do stworzenia czegoś, co nazwał „trajektorią zatrudnienia”, pokazującą, że jeden na dziesięciu obecnych przedsiębiorców będzie zatrudniał i tworzył miejsca pracy w ciągu najbliższych pięciu lat. Twomey, który zajął trzecie miejsce, przeanalizował przedsiębiorczych twórców miejsc pracy w porównaniu z tymi, którzy przewidują zerowy lub ujemny wzrost zatrudnienia, i stwierdził, że twórcy miejsc pracy zaczynali w regionach o niskiej konkurencji i nie skupiali się na globalnym wzroście.

Corbett, który planuje kontynuację imprezy w przyszłym roku, powiedział, że wzrosła liczba uczniów biorących udział w konkursie, a także zainteresowanie uczniów.

„To kolejna okazja dla społeczności Babson, aby obejść te dane i ustalenia. W tym przypadku jest to integracja między naszymi wspaniałymi studentami analityków a programem MSBA” – powiedział Corbett. „Mamy studentów studiów licencjackich w Instytucie Butlera, którzy przyglądają się GEM i badają dane dotyczące polityki przedsiębiorczości, więc to zbliża wszystkich tych ludzi i daje im możliwość zorientowania się, co robimy jako badacze, a także pozwala studenci opowiadają o tym, co robili jako początkujący badacze”.

Opublikowane w
Kampus i społecznośći Badania i pomysły

Więcej badań i statystyk »