Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Studenci Albert Einstein College of Medicine dostrzegają „latarnię nadziei” w bezpłatnej edukacji

Studenci Albert Einstein College of Medicine dostrzegają „latarnię nadziei” w bezpłatnej edukacji

  • Napisane przez Kaylę Epstein
  • BBC News, Nowy Jork

Wyjaśnienie wideo,

Zobacz: „Nie muszę pracować na dwa etaty” – Student medycyny po zniesieniu czesnego

Juliana Dominguez Baez, 24-letnia studentka Albert Einstein College of Medicine, nie będzie miała tajemniczego spotkania zaplanowanego przez jej wydział na poniedziałkowy poranek.

Utknąwszy w niekończącym się korku w Nowym Jorku, poprosiła znajomego, aby przesłał jej wiadomość przez FaceTime.

Dodała, że ​​po drugiej stronie linii „słyszałam tylko krzyk”. I „bezpłatna edukacja”.

Po powrocie do kampusu dr Ruth Gottesman właśnie odmieniła życie pani Dominguez Baez i jej rówieśników.

Studenci krzyczeli. Rozchmurz się. Zadzwonili do swoich matek. Pani Baez płakała z tyłu Ubera. „Kiedy wróciłem do kampusu… uściskałem wszystkich moich przyjaciół, ponieważ to zmieni całe nasze życie”.

Podczas gdy Stany Zjednoczone zmagają się z kryzysem zadłużenia studentów, a rozwiązania polityczne wydają się nieuchwytne, Albert Einstein College of Medicine nagle obrał inny kurs.

Po umorzeniu sześciocyfrowych długów studenci powiedzieli BBC, że nagle zaczęli wyobrażać sobie cele, które ich zdaniem były finansowo nieosiągalne. Rozmawiali o zakładaniu rodzin, kupowaniu domów i rozpoczynaniu kariery zawodowej, kierując się nie koniecznością spłacania góry kredytów, ale oddawaniem się swoim społecznościom i wspieraniem zaniedbanych dziedzin medycyny.

Niecałe 24 godziny po ogłoszeniu doktora Gottesmana pięciu studentów siedziało w promieniach słońca na dziedzińcu kampusu z BBC, aby podzielić się swoimi nowymi pomysłami na przyszłość.

„To było jak wysłuchana modlitwa” – powiedział Sam Wu, student pierwszego roku medycyny ze Środkowego Zachodu, który chce skupić się na medycynie uzależnień i zapewnianiu opieki zdrowotnej pacjentom o niskich dochodach.

Kiedy przyjechał tu kilka miesięcy temu, myślał, że będzie musiał podjąć dodatkową pracę i zaciągnąć pożyczki, aby zdobyć wykształcenie i utrzymać rodzinę.

„Przy wyborze ścieżki kariery często myślę o pieniądzach, ponieważ są one dla mnie naprawdę ważne” – powiedział 23-letni pan Wu. „Pochodzę ze środowiska o niskich dochodach, a networking uliczny nie jest najbardziej dochodową dziedziną .” „Ale teraz nie muszę się martwić: «OK, powinienem wybrać kierunek, który jest bardziej płatny, aby móc wspierać ludzi w domu i utrzymać siebie.» Właściwie mogę robić rzeczy, które naprawdę mnie pasjonują. o.”

Prywatny uniwersytet pobiera opłatę w wysokości 59 000 dolarów rocznie za czteroletni program medyczny, co według pani Dominguez Baez – członkini grupy studenckiej First Generation/Low Income Partnership – zniechęca wiele osób o niskich dochodach do ubiegania się o przyjęcie.

Amerykańskie uczelnie medyczne są zazwyczaj drogie, a wielu lekarzy rozpoczyna karierę z sześciocyfrowym długiem. Z analizy przeprowadzonej przez Education Data Initiative wynika, że ​​w 2023 r. studenci medycyny w USA będą kończyć studia ze średnim zadłużeniem z tytułu kredytów studenckich wynoszącym 250 995 dolarów. Spłata tej kwoty może zająć dziesięciolecia.

Doktor Peter Campbell, profesor epidemiologii i biostatystyki na uczelni, powiedział, że wyeliminowanie obciążeń finansowych oznacza, że ​​jego studenci będą mogli wybierać ścieżkę kariery medycznej bez martwienia się o to, ile zapłacą.

Opisał poniedziałek jako „bez wątpienia najszczęśliwszy dzień”, jakiego przeżył w ciągu 20 lat nauczania, w tym trzech lat w Einsteinie.

„Widzieliśmy, jak wszyscy nasi uczniowie weszli i byli absolutnie podekscytowani” – powiedział. „Nigdy w życiu nie widziałem tak szczęśliwych ludzi po dwudziestce. Było w nich tyle czystego szczęścia”.

Skomentuj zdjęcie,

LR: Sam Wu, Juliana Dominguez Baez, Jade Andrade, Trevor Parker i Nelson Perez Catalan, którzy rozmawiali z BBC po ogłoszeniu uczelni

Studenci nadal będą musieli ponosić koszty, takie jak zakwaterowanie, wyżywienie, przygotowanie do testów i rejestracja na egzaminy – koszty, które mogą sięgać dziesiątek tysięcy dolarów. Nie ma jednak wątpliwości, że nowa polityka może mieć decydujący wpływ na około 1000 obecnych studentów.

Rzeczniczka uniwersytetu Eileen Iandoli powiedziała, że ​​studenci czwartego roku studiów medycznych otrzymają rekompensatę za semestr wiosenny. Powiedziała, że ​​czesne będzie finansowane bezterminowo z odsetek od darowizny w wysokości 1 miliarda dolarów.

Trevor Parker (25 l.) z Kalifornii powiedział, że jego koledzy z klasy mówią o ślubie lub urodzeniu dzieci wcześniej, niż wcześniej myśleli, dzięki wolności od pożyczek.

Jednocześnie, jak stwierdzili uczniowie, na szkole spoczywa obecnie obowiązek dywersyfikacji procesu rekrutacji i zapewnienia ścieżki dostępu do zawodu lekarza kandydatom z lokalnej społeczności. Bronx to najbiedniejsza dzielnica Nowego Jorku i należy do najmniej zdrowych hrabstw w stanie.

Według statystyk szkolnych prawie połowa studentów medycyny to osoby rasy białej. Jedenaście procent to Latynosi lub Latynosi, a tylko 5% to Czarni. Dane demograficzne są dość podobne w przypadku programu doktoranckiego. Tymczasem według danych spisu ludności 2020 44% mieszkańców Bronksu to osoby rasy czarnej, a 56% mieszkańców identyfikuje się jako Latynosi lub Latynosi.

„Mam wrażenie, że najbardziej ekscytuje mnie wzrost liczby aplikacji odzwierciedlający populację Bronksu” – powiedziała pani Dominguez Baez. „Ponieważ teraz wiedzą, że mają szansę pozwolić sobie na studia medyczne”.

Nelson Pérez Catalan, 28-letni student zdobywający łącznie tytuł magistra i doktora, dostrzegł „ogromne uprzedzenia w medycynie do skupiania się na wysokich ocenach, ludziach, którzy w bardzo tradycyjny sposób okazują sukces poprzez swoje aplikacje, co ma również korelację z dochodami. ” poziomy.”

„To okazja, aby wynaleźć koło na nowo i przemyśleć, jak wygląda przyjęcie do szpitala i jak oceniamy, kto może zostać lekarzem” – powiedział.

Jade Andrade, lat 30, aspirująca do kariery pediatrycznej, była bardzo zadowolona ze siebie i swoich kolegów z klasy.

„Ale myślę, że najbardziej ekscytującą rzeczą jest wpływ, jaki będzie to miało na przyszłe pokolenia uczniów” – powiedziała. „Większy obraz jest taki, że jest to w rzeczywistości latarnia nadziei”.

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Moment, w którym studenci medycyny odkryli, że szkoła będzie bezpłatna po przekazaniu miliarda dolarów

READ  Blinken i Ławrow spotykają się po raz pierwszy od wojny na Ukrainie