Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Strzelanina w Atlancie: policja aresztuje podejrzanego bandytę za zabicie jednego, raniąc czterech w strzelaninie w placówce medycznej |  wiadomości z USA

Strzelanina w Atlancie: policja aresztuje podejrzanego bandytę za zabicie jednego, raniąc czterech w strzelaninie w placówce medycznej | wiadomości z USA

39-letnia kobieta zginęła na miejscu, a cztery inne kobiety zostały ranne, gdy bandyta otworzył ogień w poczekalni budynku.

przez Rimol Pla, reporter wiadomości @pracownik


Czwartek 4 maja 2023 02:50, Wielka Brytania

Policja aresztowała podejrzanego bandytę po tym, jak jedna osoba zginęła, a cztery inne zostały ranne w strzelaninie w placówce medycznej w Atlancie.

Podejrzany, który został zidentyfikowany jako 24-letni Deon Patterson, został zauważony przez tajnego funkcjonariusza policji w rejonie hrabstwa Cobb po tym, jak uciekł z miejsca zdarzenia skradzionym pojazdem.

39-letnia kobieta zginęła na miejscu, a cztery inne kobiety zostały ranne, gdy bandyta otworzył ogień w poczekalni budynku.

Andre Dickens, burmistrz Atlanty, powiedział, że kobiety w wieku od 25 do 71 lat „walczą o życie w Grady Hospital”.

Policja poinformowała, że ​​znalazła pojazd pasujący do opisu tego, którym kierował bandyta, na parkingu obok miejskiego stadionu baseballowego Atlanta Braves.


zdjęcie:
podejrzany bandyta. Zdjęcie: Departament Policji w Atlancie za pośrednictwem AP

zdjęcie:
Do strzelaniny doszło w Northside Medical Building przy West Peachtree Street. Fot: AP

Do strzelaniny doszło w Northside Medical Building przy West Peachtree Street – dzielnicy biznesowej w południowo-wschodnim stanie USA AtlantaI Pełen biurowców i apartamentów.

Matka Pattersona, Mignon Patterson, powiedziała, że ​​jej syn, były członek Straży Przybrzeżnej Stanów Zjednoczonych, doświadcza pewnej „niestabilności psychicznej” po otrzymaniu leczenia z Veterans Affairs Health System, który prywatnie obsługuje weteranów.

– Te rodziny, te rodziny – powiedziała płacząc.

„Czują się w bólu, ponieważ nie chcą dać mojemu synowi cholernego Ativanu (leku stosowanego w leczeniu lęku). Te rodziny straciły bliskich, ponieważ załamał się psychicznie, ponieważ mnie nie słuchali”.


zdjęcie:
Zdjęcie: Departament Policji w Atlancie za pośrednictwem AP

Czytaj więcej:
Gdzie indziej dochodzi do masowych strzelanin – ale problem broni w Ameryce jest odosobniony

READ  Wojna na Ukrainie: cywile Awdijiwki nie mogą się doczekać rosyjskiego ataku

Ze względu na prywatność pacjenta nie mogli omawiać danych osobowych weterana bez jego zgody, powiedział rzecznik VA, dodając, że był „przerażony” słysząc o strzelaninie.

Policja wezwała wcześniej mieszkańców tego obszaru do „zabezpieczenia swoich budynków i schronienia ich na swoim miejscu”, a innych poproszono o opuszczenie terenu na czas rozpoczęcia śledztwa.

To jest limitowana wersja tej historii, więc niestety ta zawartość nie jest dostępna.

Odblokuj pełną wersję