Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Struthers świętuje ostatni weteran wojny domowej |  Wiadomości, sport, praca

Struthers świętuje ostatni weteran wojny domowej | Wiadomości, sport, praca

Struthers – Alexander Frankfurt, ostatni weteran wojny domowej w mieście, został upamiętniony w sobotę w Dniu Aleksandra we Frankfurcie w domu, który wybudował w 1884 roku, w którym obecnie mieści się Towarzystwo Historyczne Struthers.

Uroczystości z okazji Aleksandra Frankfurt (pierwotnie Frankfurter) odbyły się we Frankfurckim Domu przy 50 Terrace Street, który wybudował dla swojej żony Louisy i córki Almy. Alma Frankfurt później mieszkała w tym domu przez 93 lata, aż do śmierci w wieku 100 lat. Jej spadkobiercy przekazali dom Towarzystwu Historycznemu Struthers, które odrestaurowało go w 1989 roku.

Alexander Frankfort zaciągnął się i służył w wojnie domowej z hrabstwa Hawking w 1862 roku.

Według Lindy Skrinyer, prezes Towarzystwa Historycznego Struthers, był jedynym Struthers, który się stamtąd zaciągnął, pracując w tym czasie dla Logana. Skreiner wspomniał też, że jego bracia zaciągnęli się i poszli do różnych pułków. Powiedziała, że ​​wszyscy wrócili żywi.

Frankfurt brał udział w 27 potyczkach od 12 sierpnia 1862 do 21 czerwca 1865. Bitwy te zabrały go na całą północ, przechodząc 800 mil w trakcie wojny. Nie miał konia, choć Skreiner sądzi, że czasami jeździł pociągiem.

Według Schreinera, chociaż były to pełnoprawne bitwy, Frankfort nazwał je w swoim dzienniku „potyczkami”.

Każdy uczestnik imprezy miał inne powody, by tam być.

Stevon Jones, lokalny historyk i emerytowany rewitalizator wojny secesyjnej, był tam, aby porozmawiać o Holcie Collierze, byłym niewolniku i centralnej postaci w Southern Reconstruction. Collier był słynnym łowcą niedźwiedzi, który służył również jako tropiciel prezydenta Theodore’a Roosevelta podczas słynnego polowania na niedźwiedzie w Mississippi w 1902 roku, które ostatecznie zaowocowało przydomkiem byłego prezydenta Teddy. Na jego cześć nosi nazwę Holt Collier National Wildlife Refuge w Mississippi. Zmarł w 1936 roku i został pochowany w Greenville, Miss.

READ  Niemcy zdobywają tytuł United Cup po emocjonującym meczu finałowym z Polską Sporty

Jones powiedział, że miał te rozmowy dwa do trzech lat temu, ale przegapił COVID-19 jako jeden z powodów, dla których nie zrobił więcej.

„COVID naprawdę wszystko schrzanił” — powiedział Jones.

Jeśli chodzi o Johna Bagotę ze Struthers, kilka razy mijał dom Frankforta i pomyślał, że dobrym pomysłem będzie zatrzymanie się w pewnym momencie.

„Przechodzę przez to miejsce codziennie, myślałem, że pójdę, zanim upadnę” – powiedział.

Joe Marcotta z Polski jest byłym mieszkańcem Struthers i był tam, ponieważ nie było go w domu, odkąd był chłopcem z gazety, więc dom ma dla niego pewną wartość sentymentalną.

Dla odwiedzających wydarzenie zapewniono pełny dostęp do 130-letniego domu, a wycieczki zapewnił Skreiner.

Dzień obejmował również historię wojny domowej z demonstracjami piechoty, paradami Indian amerykańskich, spacerami po linie i praktycznymi demonstracjami. Przemawiali Tracy Manning, Powiernik ds. Edukacji Towarzystwa Historycznego Doliny Mahoning, członkowie 101. Skautów Strutherów oraz Synów Weteranów i Synów Weteranów Konfederacji.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej