Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Strony w Polsce, Warnings of Variation in the UK: COVID-19 in Europe

Najlepsze historie

– Światowa Organizacja Zdrowia wezwała bogate kraje do przekazywania dawek szczepionek dzieciom zamiast kontynuowania szczepień, ostrzegając, że nawet drugi rok infekcji jest niebezpieczny.

– W krajach o niskim i średnim dochodzie podaż szczepionek nie wystarcza nawet do uodpornienia pracowników służby zdrowia i opieki, „A szpitale są opanowywane przez ludzi pilnie potrzebujących opieki ratującej życie” – powiedział Tetros Adanom Caprais, prezes WHO.

– Portugalia od poniedziałku wpuści turystów z większości krajów europejskich – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Osoby z krajów UE, w których wskaźnik koronawirusa wynosi mniej niż 500 przypadków na 100 000 mieszkańców, mogą podróżować do Portugalii „w tym wizyty nieistotne”. Ministerstwo powiedział w oświadczeniu. Ograniczenia dotyczą osób przybywających z Cypru, Chorwacji, Litwy, Holandii i Szwecji – oraz z Brazylii, Indii i RPA.

– Strony oznaczające koniec poważnych ograniczeń społecznych COVID-19 rozprzestrzeniły się na wschód od czasu ich pierwszego pojawienia się w Belgii i Hiszpanii w zeszłym tygodniu. Właściciele barów i goście świętowali w Warszawie w piątek wieczorem, ponieważ pozwolono im otwierać tarasy, gdy wybiła północ. Maski nie są wymagane w miejscach publicznych od soboty.

– Dania rozpoczęła wykopaliska ciał 4 milionów wybranych norek w związku z troską o środowisko. Zwierzęta hodowane komercyjnie zostały zabite w listopadzie w obawie, że gryzonie mogą przenosić COVID-19 na ludzi. Zabito siedemnaście milionów norek, ale miejscowi obawiali się, że pochówki mogą wpłynąć na dno wodne.

– Wielka Brytania ma zamiar złagodzić ograniczenia blokowania w poniedziałek, ale rosnąca liczba infekcji spowodowana wariantem „indyjskim” może zagrozić planowanym końcowym etapom powrotu kraju do normalnego życia. Przewiń w dół dalej od naszego korespondenta w Londynie, Aolo AB Dafit.

– Trzymając się Anglii, The Brytyjskie wojsko zostało wezwane do pomocy w szczepieniu tak zwanych „hotspotów” w północnej Anglii, w tym Bolton i Blackburn. Zwiększa się także liczbę testów – bezpłatnie – dla mieszkańców wielu miast i miasteczek, w których rośnie liczba przypadków.

READ  Na kilka tygodni przed wyborami antyimigracyjny rząd Polski został dotknięty skandalem związanym z brakiem środków pieniężnych

– Minister zdrowia w Czechowie znów ma trudności – z tymi zarzutami Peter Aurenberger zataił informacje o swoich dochodach. Premier Czeczenii Andrzej Babik poprosił go o wyjaśnienie nieprawidłowości podatkowych. Aranberger jest Czwarty minister zdrowia Sekii od wybuchu epidemii.

– Po tym, jak kampania „Go Turkiye” zraniła wielu Turków, pojawił się film promocyjny, w którym skrytykował tureckiego ministra turystyki. Klip zachęcał Turcję do bycia postrzeganą jako „bezpieczna przystań” w czasie wakacji, ale niektórzy w Turcji uznali ten język za obraźliwy i argumentowali, że stemplowane maski czynią z nich „bydło”.

– Zobacz: Wyjaśnienie typów COVID-19 – Ryzyka i rozwiązania. Kliknij tutaj, aby wyświetlić nasz program naukowy RAZOR wyjaśnia badania mające na celu identyfikację różnych typów COVID-19. Emma Keeling również przyjrzała się szczepionkom, ponieważ naukowcy uważają, że rewolucyjne szczepionki MRNA byłyby wystarczające, aby wyeliminować ryzyko mutacji.

00:20

Dookoła Europy

Aolo AB Daffodil w Londynie

Po miesiącach gratulowania sobie programu szczepień ton rządu Wielkiej Brytanii uległ zmianie. Pomimo spadku liczby przypadków COVID-19, pierwszy zidentyfikowany wariant w Indiach – B.1.617.2 – może wymusić lokalne blokady w niektórych częściach Wielkiej Brytanii.

Naukowcy obawiają się, że szczepionki mogą nie być w stanie szybko przeciwdziałać tej zmienności.

Podczas telewizyjnej konferencji w piątek premier Boris Johnson zgodził się, że nie pozwoli na złagodzenie pełnych ograniczeń po 21 czerwca. Ta odmiana jest znacznie bardziej zaraźliwa i może powodować poważne komplikacje. Główny doradca medyczny, profesor Chris Witty był bardzo szczery. Ta odmiana z pewnością ma „wyprzedzić i zdominować” Wielką Brytanię, powiedział.

Oznacza to bardziej zlokalizowaną kontrolę, wrażliwe klinicznie i szybsze szczepienia dla osób powyżej 50 roku życia i mniejszą liczbę wyborów na zagraniczne wakacje dla większości ludzi.

Sekretarz ds. Zdrowia w cieniu, Jonathan Ashworth, oskarżył Borisa Johnsona o „nieodpowiedzialną porażkę” tej odmiany, ponieważ nie zapewniał granic codziennymi lotami z Indii. Opozycja Partia Pracy uważa, że ​​należy zrobić więcej, aby kontrolować frekwencję i poprawić zasady segregacji.

READ  Moody's obniża rating polskiego mBanku, potwierdza Bank Millennium

Warszawa, Polska

W związku z ponownym otwarciem barów i restauracji po sześciu miesiącach blokady, w stolicy Polski zaczęły się imprezy z okazji „drugiego Nowego Roku”.

Josiah Mogallo jest właścicielem baru w centrum miasta i opisał 200-dniowe zamknięcie jako „bardzo stresujące i wyczerpujące z różnych powodów, nie wiemy, czy zdołamy przeżyć”.

„Czuję, że emocje są trochę podobne do Nowego Roku, każdy ma duże oczekiwania co do końca starego roku i nowego początku… jesteśmy bardzo szczęśliwi, trochę podekscytowani, trochę zdenerwowani, ale bardzo emocjonalni” on dodał.

Ania Petersack, jedna z pierwszych klientek Bar Studio, powiedziała: „Życie wróciło do normy. Zależało jej na zapaleniu papierosa bez obawy, że zostanie ukarana grzywną za brak maski.

Na dzień 1 kwietnia odnotowano 3288 nowych przypadków koronawirusa i 35251 w Polsce. Ponad 35 proc. Dorosłych w Polsce otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki.

Rahul Pathak w Madrycie

W hiszpańskim sektorze turystycznym narastają obawy, że Hiszpania nie chce znaleźć się na „zielonej liście” najbezpieczniejszych krajów Hiszpanii, ponieważ Wielka Brytania nadal zaprzecza, że ​​może przywrócić zaufanie do tego sektora.

Niskie wskaźniki infekcji na Balearach i Wyspach Kanaryjskich budziły nadzieję, że zostaną one dodane do zielonej listy.

Jak dotąd Wielka Brytania umieściła jednak całą Hiszpanię w kategorii „bursztynowej”, co oznacza, że ​​pasażerowie powracający do Wielkiej Brytanii z Hiszpanii muszą przejść 10 dni izolacji i dwa testy COVID-19.

Reyes Maroto, hiszpański minister turystyki, mówi, że Wielka Brytania może podróżować do Hiszpanii od 20 maja bez testu PCR. Ale zależy to od usunięcia przez rząd Wielkiej Brytanii obszarów o niskim wskaźniku infekcji z bursztynowej listy.

W 2019 roku, przed epidemią, z Hiszpanii przyjechało ponad 18 milionów turystów.

Z naszych globalnych uczelni

CGTN Europa: Badanie: Długie COVID-19 zostało powiązane z wczesnym początkiem układu odpornościowego

READ  Polska komisja konkursowa prosi o ewentualne ulepszenia szkoły

CGTN Chiny: Chiny mogą szybko dostosować swoją szczepionkę COVID-19 do nowych odmian

CGTN USA: Jak plemiona Sioux i Lakota walczą z COVID-19?

CGTN Africa: Tanzania dokona przeglądu szczepionki COVID-19

Zapisz się Tutaj Otrzymuj europejski biuletyn COVID-19 wysłany bezpośrednio na swoją skrzynkę odbiorczą.

Powieść CGTN Europe ujawnia szczegółowe informacje na temat historii wirusa koronowego.

Źródło (-a): Reuters