Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Strażacy szukający adrenaliny rozpoczynają pożary lasów we Francji, twierdzą | Francja

Strażak z południa Francja Odpowiedzialny za serię pożarów na obszarze, który rozpoczął w pogoni za adrenaliną, powiedziały francuskie władze.

Prokuratorzy okręgowi powiedzieli, że mężczyzna, strażak-ochotnik z dystryktu Herault, został aresztowany w środę.

Przypadek człowieka, który francuskie media określają jako „strażaka maniakalnego”, wywołał ogromne zainteresowanie we Francji, która została zniszczona przez pożary podczas fali upałów w zeszłym tygodniu, która zmusiła do ewakuacji tysięcy ludzi.

Prokurator Montpellier Fabrice Bellargent powiedział w oświadczeniu, że mężczyzna przyznał się do podpalenia zapalniczki 26 maja, 21 lipca, a ostatnio w nocy z 26 na 27 lipca.

„Pytany o motywy, oświadczył, że zrobił to, aby sprowokować interwencję strażaków w celu uratowania go z opresyjnego środowiska rodzinnego i ze względu na podekscytowanie, jakie wywołały te interwencje” – powiedział Bellargent.

– Nazwał to adrenaliną – to jego własne słowa – powiedział prokurator. „Powiedział też, że potrzebuje uznania społecznego”.

Mężczyzna ma trzydzieści kilka lat, ale nie został nazwany, pracuje na pełny etat jako leśniczy, a zapobieganie pożarom jest jednym z jego głównych obowiązków.

Jego prawniczka, Mary Barr, powiedziała telewizji BFM, że podczas przesłuchania mężczyzna „wyraził głęboki żal, a przede wszystkim silne poczucie wstydu”.

Potwierdziła, że ​​przed rozprawą został zatrzymany przez sędziego śledczego.

Przeprosił strażaków, z którymi pracuje, ponieważ nazywa ich swoją dalszą rodziną. „To osoba bardzo oddana swojej pracy” – powiedziała.

„Trudno mu to wyjaśnić. W pewnym sensie czuje się komfortowo, gdy zostaje aresztowany. Interpretuje to jako uzależnienie”.

Jeśli zostanie skazany, grozi mu do 15 lat więzienia i grzywna w wysokości 150 000 euro (125 000 funtów).

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

„To obrzydliwe mieć tego rodzaju osobę w organizacji” – powiedział BFM były straży pożarnej pułkownik Ludovic Pinganaud, dodając, że spośród 200 000 strażaków-ochotników we Francji było „kilkoro chorych”, którzy byli uzależnieni od pożarów.

READ  „Jestem przerażona, że ​​będę tu na zawsze”: Britney Grenier apeluje do Bidena | WNBA