Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Straszny tweet z memami EA rozgniewał wielu programistów i dyrektorów generalnych

Na czerwono-żółtym tle znajduje się białe logo EA.

obrazek: EA / Kotaku

Pamiętasz ostatni tydzień? Zdarzyło się to jakieś 34 lata temu, więc jeśli nie, rozumiem. Ale w zeszły czwartek Oficjalne konto EA na Twitterze zamieściło na Twitterze kiepski dowcip o grach dla jednego gracza Rezultatem palenia w całym Internecie i ostatecznie przeprosinami od pole bitwy wydawca. I najwyraźniej EA nadal ma do czynienia z rozgniewanymi pracownikami, którzy czuli, że tweet jest zniewagą dla nich, ich pracowników i gier, które tworzą.

Nowy raport od USA dziś Rzuca trochę światła na to, jak wyszedł okropny tweet, reakcje na niego w EA, plany radzenia sobie z tą sytuacją i bieżące konsekwencje tego wszystkiego. Cały ten bałagan jest jednocześnie zagmatwany i zabawny.

Według raportu, godzinę po opublikowaniu tweeta w zeszłym tygodniu, wylądował on na wewnętrznym czacie EA w Slacku, gdzie pracownicy i pracownicy mediów społecznościowych zaczęli dzielić się wszystkimi gniewnymi reakcjami (Niektórzy z obecnych dyrektorów EA), które pojawiły się wszędzie. Kiedy negatywne opinie wymknęły się spod kontroli i zaczęła się retoryka, ludzie z EA zaczęli opracowywać plan przekształcenia tweeta w pozytywny. Nie było dobrze.

Pierwotnym planem było, aby wszystkie inne konta społecznościowe EA zaczęły krążyć w tweecie z nadzieją na zwrócenie na nie większej uwagi Różne indywidualne gry Wydawca w biznesie. Jednak niektórzy pracownicy zauważyli, że „strategia palenia kawy EA” wzmocniłaby tylko narrację online, że prywatne studia i zespoły EA nienawidzą firmy. I tak po tym, jak kilku menedżerów mediów społecznościowych wycofało się z tego planu, upadł.

“The most agreed-on idea was to take responsibility for it and apologize,” one source told USA Today. However, this apology ended up being an equally embarrassing tweet saying people who play single-player games were actually 11s.

But while the internet moved on to its next target, higher-ups at EA are continuing to deal with the fallout from the tweet. USA Today reports that the FIFA publisher is hosting roundtable discussions and team meetings with executives who felt the joke was an insult to the games they’re working on and the staff making them.

As for how this happened, well it turns out EA’s official Twitter account isn’t run by anyone from EA or its social teams. According to sources who spoke to USA Today, it’s very likely that the person who tweeted the soon-to-be-infamous joke had no idea how poorly it would be received online.

“I’m 99 percent sure the person who posted the tweet and their manager don’t even know about the single-player games comment from a decade ago,” one source told USA Today. (The comment they reference was > Niesławny cytat z 2010 r. Od Franka Gibeau, ówczesnego prezesa EA Games, mówiącego, że gry dla jednego gracza się skończyły.

Co więcej, to źródło mówi, że pracownicy prowadzący konto na Twitterze są „całkowicie nowi” i że większość z nich „tak naprawdę nie jest ludźmi z branży gier” i prawdopodobnie nie ma pojęcia o długiej, słabej historii EA z grami dla jednego gracza.

Wydaje się dziwne, że oficjalne konto na Twitterze jednego z największych światowych wydawców gier wideo nie jest prowadzone przez ludzi z praktyczną wiedzą na temat gier wideo i branży, ale z drugiej strony, kiedy wielkie firmy podejmują logiczne decyzje?

READ  Nowe członkostwa PS Plus: Wyjaśnienie wszystkich trzech poziomów