(MENAFN – Półwysep) Qena Doha: Katarskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców zorganizowało w formie wideokonferencji katarskie-polskie spotkanie biznesowe w celu omówienia perspektyw współpracy gospodarczej między obiema stronami, po którym odbyło się ponad 40 spotkań dwustronnych. Sektorowe spotkania firm katarskich i ich polskich odpowiedników z sektora zdrowia i rolnictwa.
Spotkanie to wpisuje się w inicjatywę stowarzyszenia, aby zorganizować serię specjalistycznych spotkań branżowych w celu zapewnienia komunikacji między biznesmenami z Kataru i ich odpowiednikami na całym świecie.
Szef katarskiego stowarzyszenia biznesmenów, szejk Faisal bin Qassim Al Thani oraz szef katarskiej strony podkreślili na spotkaniu, że katarskie firmy cieszą się globalnym doświadczeniem i przewagą konkurencyjną oraz zawsze poszukują partnerstw i analizują możliwości inwestycyjne na światowych rynkach. .
Dodał, że państwo Katar ma możliwości, które kwalifikują go do przyciągania zagranicznych inwestorów na swoje rynki, a poza przejrzystością, stabilnością i bezpieczeństwem korzysta z zalet, czy to w systemie podatkowym, czy w łatwych procedurach dla nowych projektów. Jednocześnie zwrócił uwagę na rozwój polskiej gospodarki i atrakcyjny klimat biznesowy, jaki stwarza Polska.
Sheikh Nawaf bin Nasser Al Thani, członek Rady Dyrektorów Federacji, podkreślił znaczenie tego spotkania, w którym uczestniczyło prawie 25 firm katarskich, w celu omówienia możliwości współpracy i inwestycji.
Podkreślił znaczenie, jakie sektor prywatny przywiązuje do sektorów zdrowia, rolnictwa, technologii, informatyki oraz urządzeń medycznych i bankowych ze względu na ich znaczenie gospodarcze.
Ze swojej strony ambasador Kataru w Polsce Jego Ekscelencja Abdullah Abdul Rahman Fakhro powiedział, że spotkanie to jest kontynuacją sukcesu pierwszego polsko-katarskiego spotkania biznesowego, które stworzy kanały komunikacji między oboma krajami.
Wezwał polskich inwestorów do wykorzystania strategicznego położenia Kataru, korzyści inwestycyjnych i zachęt, jakie państwo Katar zapewnia inwestorowi zagranicznemu.
W tym kontekście odniósł się do nowego prawa inwestycyjnego, które zezwala na 100% udziałów w większości sektorów gospodarki, oprócz elementów logistycznych, takich jak jedno okienko, strefy wolnocłowe, międzynarodowe lotnisko Hamad i port Hamad, zwłaszcza w związku z nadchodzącymi mistrzostwami świata w 2022 r. . . Ze swojej strony przewodniczący Katarsko-Polskiej Rady Biznesu Daniel Dybala odniósł się do roli Katarsko-Polskiej Rady Biznesu jako organizacji non-profit z siedzibą w Katarze w promowaniu współpracy gospodarczej między Katarem a Polską. Powiedział, że ta rada zajmuje się głównie wzmocnieniem stosunków finansowych, handlowych i kulturalnych między Katarem a Polską.
Ze swojej strony Ambasador RP w Katarze Jego Ekscelencja Janusz Janki podkreślił znaczenie komunikacji w świetle kryzysu związanego z koronawirusem, który stanowił ogromne obciążenie dla sektora gospodarczego na całym świecie.
Wskazał, że takie spotkania przyczyniają się do przywrócenia ożywienia gospodarczego. Podkreślił również siłę relacji katarsko-polskich, wskazując na atrakcyjność inwestycyjną swojego kraju i powiedział, że zajmuje czwarte miejsce na świecie pod względem stopy inwestycji, ze względu na charakterystyczny klimat inwestycyjny i obfitość inwestycji. Możliwości w tym. Wezwał katarskich inwestorów do zapoznania się z polskim rynkiem i ogromnymi możliwościami inwestycyjnymi, jakie oferuje każdy sektor.
Na zakończenie sesji plenarnej uczestnicy reprezentujący firmy katarskie i polskie odbyli ponad 40 spotkań branżowych, podczas których omawiano możliwości partnerstwa i współpracy między firmami z różnych branż.
MENAFN31052021000063011010ID1102182237
Zastrzeżenie prawne: MENAFN udostępnia informacje „tak jak są” bez jakiejkolwiek gwarancji. Nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokładność informacji zawartych w tym artykule, treści, obrazów, filmów, licencji ani za kompletność, legalność lub wiarygodność informacji zawartych w tym artykule. Jeśli masz jakiekolwiek skargi lub problemy z prawami autorskimi związane z tym artykułem, skontaktuj się z dostawcą powyżej.
„Certyfikowany guru kulinarny. Internetowy maniak. Miłośnik bekonu. Miłośnik telewizji. Zapalony pisarz. Gracz.”
More Stories
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex
Rozszerzanie współpracy poza obronność o gospodarkę i energetykę
GIP i KKR należą do firm chcących przejąć udziały w polskim oddziale Cellnex