Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Stosowanie ekonomii w kwestiach społecznych: poznaj nowego profesora Tylera Gilesa |  reflektor

Stosowanie ekonomii w kwestiach społecznych: poznaj nowego profesora Tylera Gilesa | reflektor

Tylera Gilesaprofesor nadzwyczajny ekonomii w Wellesley, jest jednym z wielu nowych członków wydziału, których uczelnia powitała jesienią 2022 r. Ten artykuł jest częścią serii wywiadów z nowymi wykładowcami, które opublikujemy w nadchodzących tygodniach (zobacz naszą rozmowę z Annie Klaudiusz JózefAdiunkt Matematyki).

Przez większość swojego życia Giles nie uważał się za „dobrego” z matematyki, ale jego zainteresowanie opieką społeczną i polityką publiczną skłoniło go do badania wyników polityki na poziomie indywidualnym poprzez badanie ekonomii publicznej i ekonomii ryzykownych zachowań .

Badania Gilesa, które przedstawiają koszty i korzyści interwencji rządu w gospodarce, inspirują go do odkrywania najlepszych rozwiązań politycznych. „Jedną rzeczą jest pokazanie, że sieć bezpieczeństwa socjalnego zwiększa indywidualną konsumpcję i wydatki”, mówi, „ale czym innym jest pokazanie, że trzyma ludzi z dala od więzienia, zmniejsza prawdopodobieństwo zażywania narkotyków lub zapobiega tragicznej utracie życia. „

Morgana GallegosaTwoja praca koncentruje się na mikroekonomii stosowanej oraz na przecięciu finansów publicznych i ekonomii przestępczości. Możesz wyjaśnić, na czym to polega?

Tylera Gilesa: Zdecydowanie! Część „stosowana” „mikroekonomii stosowanej” oznacza, że ​​jestem badaczem eksperymentalnym, a część „mikro” oznacza, że ​​badam zachowanie na poziomie indywidualnym. Zwolennicy mikroekonomii stosowanej, tacy jak ja, spędzają czas, próbując znaleźć sprytne sposoby oszacowania nie tylko korelacji, ale także przyczynowych skutków poszczególnych polityk i możliwości.

Interesują mnie skutki przyczynowe, które zwykle dotyczą aspektów finansów publicznych (tj. wydatków rządowych i podatków) i/lub wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Mam na przykład pracę, w której podjęto próbę oszacowania przyczynowego wpływu podwyżek opłat sądowych dla przestępców niższego szczebla na ich przyszłe zachowania przestępcze i kondycję finansową, a także budżety samorządów.

Te opłaty to w zasadzie podatki, a my, ekonomiści, spędzamy dużo czasu myśląc o podatkach! W szerszym znaczeniu, większość moich badań ma na celu zastosowanie fundamentalnych spostrzeżeń teoretycznych z ekonomii do aspektów systemu sądownictwa karnego.

READ  Barrow potwierdza wstąpienie byłej międzynarodówki polskiej młodzieży

Gallegos: Jaka była twoja droga do Wellesley?

Giles: Uczęszczałem do małej uczelni sztuk wyzwolonych, gdzie studiowałem głównie rachunkowość i ekonomię. Byłem naprawdę zainspirowany tamtejszym wydziałem i pomyślałem, jak fajnie byłoby, gdybyś mógł wykonywać tę samą pracę. Po spędzeniu roku przerwy na doskonaleniu moich umiejętności matematycznych, rozpocząłem doktorat. ekonomii na Uniwersytecie Notre Dame. Dołączyłem do Wellesley zaraz po ukończeniu szkoły.

GallegosJaki efekt chcesz wywrzeć na uczniach?

GilesMam nadzieję, że moja postawa i entuzjazm na zajęciach dostarczą studentom społecznych dowodów na to, że ekonomia jest naprawdę zabawna, fascynująca i przydatna w rozwiązywaniu wielu najbardziej palących problemów społecznych. Mam też nadzieję, że uda mi się sprawić, że matematyka ekonomii będzie mniej przerażająca, ponieważ rozumiem, jak czasami może wyglądać notacja matematyczna i język. Przez większość życia uważałem się za osobę „złą z matematyki” i dopiero do czasu, gdy w college’u miałem szereg świetnych instruktorów, dostrzegłem zabawę i atrakcyjność matematyki. Mam nadzieję, że pomogę w zainicjowaniu podobnych przeklasyfikowań dla uczniów w mojej sytuacji.

GallegosOto kilka krótkich pytań na zakończenie rozmowy. Gdybyś mógł zjeść kolację z kimkolwiek (żywym lub martwym), kto by to był?

Giles: Kolacja spaghetti z Prince’em w Paisley Park.

Gallegos: Jakie jest twoje ulubione miejsce na kampusie Wellesley?

Giles: mały mostek obok Paintshop Pond. bardzo dziwny!

GallegosCzy jest jakieś miejsce w Bostonie, którego nie możesz się doczekać?

Giles: Ku mojemu wstydowi i rozczarowaniu niektórych moich kolegów, nie byłem jeszcze na meczu Red Sox na Fenway Park, więc jest to wysoko na mojej liście priorytetów.

GallegosJaki tytuł nosiłaby książka o twoim życiu?

Giles: OK, może to tandetne, ale jestem wielkim fanem metafory księżyca w odniesieniu do indywidualnych osiągnięć. Księżyc świeci na nocnym niebie, ale nie wytwarza własnego światła, a jedynie odbija światło innych ciał niebieskich. To samo dotyczy mojego życia – wszystkie moje osiągnięcia są odzwierciedleniem miłości i troski, jaką żywię do przyjaciół, rodziny, nauczycieli itp. Więc pójdę z Miliony odbić czy jakoś tak.

READ  Decyzja w Polsce budzi obawy przed wyjściem z Unii Europejskiej