Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Storm Ida: Co najmniej 58 zabitych w wyniku powodzi i huraganów nadal uderza w Stany Zjednoczone | Wiadomości z USA

Co najmniej 58 osób zginęło w Stanach Zjednoczonych, gdy północno-wschodnie stany kraju zmagają się z pozostałościami Storm Ida.

Zgony obejmują co najmniej cztery osoby, które zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w Luizjanie, dwie zabite w Mississippi po ulewnych deszczach, które spowodowały zawalenie się autostrady, a wiele osób zabitych po tym, jak ich samochody zostały zrzucone do wód powodziowych – jedna w Connecticut. żołnierz.

Zgłoszone kraje:

• 23 zgony w New Jersey

• 16 zgonów w Nowym Jorku

• 11 zgonów w Luizjanie

• Dwa zgony w Missisipi

• Dwa zgony w Alabamie

• Dwa zgony w Pensylwanii

• Jedna śmierć w Maryland

• Jedna śmierć w Connecticut

Wiele zgonów w Nowym Jorku miało miejsce w zalanych mieszkaniach, ponieważ trzyosobowa rodzina, w tym małe dziecko, nie była w stanie wyjść, zanim woda wpadła do ich domu.

Sophie Liu próbowała użyć ręczników i worków na śmieci, aby zapobiec przedostawaniu się wody do jej mieszkania na pierwszym piętrze, ale w ciągu pół godziny urosła na wysokość klatki piersiowej.

Uciekła z synem i chroniła go kamizelką ratunkową i dmuchanym kółkiem do pływania.

Powiedziała, że ​​drzwi frontowe się zacięły, ale przyjaciele mogli je otworzyć z zewnątrz.

National Weather Service poinformowało, że opady deszczu w nowojorskim Central Parku pobiły rekord 94 lat, podczas gdy Newark w stanie New Jersey pobił rekord 62 lat.

Setki pojazdów porzucono na zalanych autostradach, wzdłuż wody rozrzucono śmieci, a tunele miejskiego metra były zatłoczone, zatrzymano co najmniej 17 pociągów.

Materiał wideo pokazał pasażerów stojących na siedzeniach w wagonach kolejowych, gdy poziom wody się podniósł, ale NBC poinformowało, że 835 osób zostało bezpiecznie uratowanych.

Ida była piątą najpotężniejszą burzą, która uderzyła w Stany Zjednoczone, kiedy dotarła w niedzielę jako huragan do Luizjany, Spowodował szkody szacowane na dziesiątki miliardów dolarów.

READ  Prezydent Xi Jinping: Chiny nigdy nie zrezygnują z prawa do użycia siły przeciwko Tajwanowi

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać dostęp do odtwarzacza wideo

Prezydent USA Joe Biden: Nadszedł kryzys klimatyczny

Siała spustoszenie na wybrzeżu Zatoki Meksykańskiej, gdzie została zdegradowana do rangi burzy tropikalnej, zanim spowodowała powodzie i co najmniej 10 huraganów, w tym jeden z wiatrem o prędkości 150 mil na godzinę, który zniszczył domy w Molica Hill w stanie New Jersey.

Jenin Zuberzeki, lat 33, ukryła się w piwnicy z trójką dzieci, gdy ich dom się zatrząsł.

Podobna pogoda miała już wcześniej miejsce w następstwie huraganów, ale eksperci twierdzą, że sytuację pogorszyły zmiany klimatyczne – cieplejsze powietrze przenosi więcej deszczu.

Nie bez znaczenia był też fakt, że w miastach było więcej betonu, który powstrzymywał ziemię przed wchłanianiem wody.

W całych Stanach Zjednoczonych milion domów zostało pozbawionych elektryczności, a tysiące ludzi bez dachu nad głową.