Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Stopy procentowe i chińska gospodarka wpływają na zaufanie inwestorów – The Irish Times

Stopy procentowe i chińska gospodarka wpływają na zaufanie inwestorów – The Irish Times

Akcje spadły w piątek na rynkach międzynarodowych, czemu sprzyjały rosnące globalne stopy procentowe, które nadal ciążyją na giełdzie, oraz zbliżające się obawy związane z kryzysem na rynku nieruchomości w Chinach.

Dublin

Irlandzki rynek akcji odbił się i zamknął w piątek po południu, ale indeks ISEQ All Share nadal spadał o 1,05 procent, odzwierciedlając słaby dzień w całej Europie.

Specjalista ds. izolacji w Cavan Kingspan Było to w centrum uwagi, ponieważ grupa odnotowała zysk handlowy w pierwszej połowie w wysokości 436 mln euro, zgodnie z wytycznymi opublikowanymi w lipcu i nieco powyżej rekordowego wyniku z zeszłego roku, który wyniósł 434 mln euro za pierwszą połowę. Kingspan zamknął się 0,63 procent, ponieważ dyrektor generalny Gene Murtagh powiedział, że jest „zadowolony z dobrych wyników w pierwszej połowie w środowisku testowym”.

Irlandzkie banki radziły sobie znacznie słabiej aib Zmniejszył się o 2,31 proc. i udziały w Bank Irlandii o 1,32 proc. Stały TSB Skończyło się na 0,93 proc.

Irlandzka firma inwestująca w energię odnawialną zielony płaszcz Na zamknięciu spadła o 2,06 proc., ponieważ wysokie stawki nadal wpływały na atrakcyjność zwrotów z inwestycji i wpływ na akcje spółki.

grupa opieki zdrowotnej Unifar Akcje firmy zajmującej się technologią medyczną spadły o 6,38 procent Światełko zdrowia stracił 5 proc.

żołądź Zakończył dzień wzrostem o 1,34 procent, ponieważ podwyżka dokonana przez brokera Morgan Stanley w piątek dodała rozpędu wynikom opublikowanym przez grupę w środę.

Londyn

Brytyjskie akcje spadły w piątek, na czele z niższymi akcjami detalicznymi. Dane dotyczące sprzedaży za lipiec pokazały, że krajowa sprzedaż detaliczna spadła w zeszłym miesiącu o 1,2 procent, dwukrotnie więcej niż oczekiwany spadek o 0,6 procent.

Ponure dane o sprzedaży detalicznej nadeszły po dniach inflacji i danych o wzroście płac pokazujących ciągłą presję inflacyjną, otwierając drzwi do dalszych podwyżek stóp procentowych przez Bank Anglii.

READ  1-CEE Market Update - Rumuński lej spada po niższej podwyżce stóp procentowych

Eksportowy FTSE 100 spadł o 0,65 procent, podczas gdy średni wolumen FTSE 250 spadł o 1,41 procent.

Przemysłowe wydobycie metali spadło o 1,7 procent w związku z obawami o słabe perspektywy popytu ze strony Chin, największego konsumenta metali. Obawy związane z kryzysem na rynku nieruchomości w Chinach i słabą gospodarką pogłębiły się w piątek, gdy deweloper China Evergrande Group złożył wniosek o ochronę przed upadłością w amerykańskim sądzie.

Dystrybucja akcji produktów przemysłowych i elektronicznych grupa RS Spadł o 3,57 procent po tym, jak firma maklerska UBS obniżyła rating kredytowy akcji.

Europa

Europejskie akcje spadły w piątek do najniższego poziomu od ponad pięciu tygodni, napędzane obawami o rosnące stopy procentowe i chińską gospodarkę.

Przeciągając swój spadek na czwartą sesję, indeks Stoxx 600 spadł o 1 procent w porze lunchu, ponieważ górnicy, detaliści i akcje nieruchomości spadły.

Dino Polska Spadł po tym, jak zyski polskiego operatora supermarketów przerosły oczekiwania, a szwajcarskiego producenta urządzeń półprzewodnikowych u-blox Holding AG Ceny akcji spadły po obniżeniu prognozy na cały rok.

My

Główne indeksy Wall Street otworzyły się niżej, ponieważ trzy główne indeksy giełdowe w USA były na dobrej drodze do ostrych tygodniowych spadków.

Udziały w luksusowej sprzedaży detalicznej e-commerce naciągane Spadł do rekordowo niskiego poziomu, ponieważ firma podała słabsze niż oczekiwano wytyczne. Firma spodziewała się, że towary brutto wyniosą około 4,4 miliarda dolarów (4,05 miliarda euro) w 2023 roku, w porównaniu z poprzednią prognozą 4,9 miliarda dolarów. Popyt na dwóch największych rynkach detalisty, w Stanach Zjednoczonych i Chinach, doprowadził do ponurej rocznej prognozy sprzedaży, ponieważ sprzedawcy ograniczają zamówienia na sezon jesienny i zimowy z powodu resztek zapasów. Analitycy z JP Morgan i Keybanc obniżyli swoje oceny akcji, a co najmniej sześć domów maklerskich obniżyło swoje ceny docelowe na Farfetch.

Wrażliwe na ceny akcje dużych spółek technologicznych i wzrostowych, takie jak Apple, Microsoft, Tesla I nvidia Spadł, gdy techniczny Nasdaq osiągnął dwumiesięczne minimum.

READ  Euro 2022 w Katowicach: Wielkie wydarzenie i zwycięstwo wytrwałości

Hawaje elektryczne Akcje podskoczyły w obliczu rosnącej kontroli nad jego rolą w pożarach Maui, ale przedsiębiorstwo użyteczności publicznej powiedziało, że jego celem nie jest restrukturyzacja firmy.

Estee Lauder Akcje spadły po tym, jak firma kosmetyczna prognozowała roczną sprzedaż netto i zyski, które nie spełniły oczekiwań.

Tymczasem akcje firm kryptowalutowych, takich jak Coinbase Global, Bitfarmy I Podkładki do zamieszek Wszystko to spadło, gdy bitcoiny osiągnęły najniższy poziom od dwóch miesięcy.