Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

„Stonewalling” i „Totem” wygrywają Hong Kong Firebird | Nagrody Aktualności

Chiński dramat o dojrzewaniu Kunktatorstwo I funkcja meksykańska totem Otrzymali pierwsze nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Hongkongu (HKIFF) Firebird Awards.

Kunktatorstwo, wyreżyserowany przez małżeństwo Huang Ji i Otsukę Ryuji, zdobył nagrodę Firebird dla najlepszego filmu w chińskojęzycznym konkursie filmów dla młodzieży. W filmie Huang Xiaoxiong i Yao Honggui zostali wspólnie wybrani jako najlepsza aktorka za role matki i córki w filmie. Ta funkcja została również wyróżniona nagrodą Fipresci.

Film, którego premiera odbyła się we wrześniu ubiegłego roku w weneckim departamencie Giornate Degli Autori, opowiada o 20-letniej studentce, która z powodu nieplanowanej ciąży wraca do rodzinnego miasta i oferuje swoje wkrótce urodzone dziecko jako formę opieki. spłacić dług matki.

Przewiń w dół, aby zobaczyć pełną listę zwycięzców

Lila Aviles totem Zdobył pierwszą nagrodę Firebird w kategorii Świat. Film o rodzinie przygotowującej się do przyjęcia urodzinowego widziany oczami młodej dziewczyny miał swoją premierę w konkursie na Berlinale w lutym, gdzie zdobył Nagrodę Jury Ekumenicznego.

Nagrody dla najlepszego reżysera otrzymał Hong Heng Fei w kategorii języka chińskiego za Pocałuj ziemię, po której stąpałeś I Martin Benchimol Argentyńczyk ok zamek w kategorii światowej.

Kobieca obsada Estibaliz Urresola Solagruen 20 000 gatunków pszczół Zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki w kategorii Świat. Hiszpański dramat o ośmioletniej transpłciowej dziewczynie, która wcześniej występowała w konkursie na Berlinale, zdobył trzy nagrody, w tym Srebrnego Niedźwiedzia dla młodej aktorki Sofii Otero.

W Konkursie Filmów Dokumentalnych jury jednogłośnie przyznało nagrodę Firebird duńskiej reżyserce Lei Glob Apollonia, Apollonia. Polscy reżyserzy Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski zgarnęli Nagrodę Jury Syndrom Hamletaw którym ukraińska grupa teatralna przygotowuje nowoczesną sceniczną wersję Hamleta, wykorzystując swoje doświadczenia wojenne i traumatyczne, by odnieść ją do sztuki Szekspira.

Wręczenie nagród odbyło się w Hong Kong Cultural Center w niedzielny wieczór (9 kwietnia). 47y Edycja HKIFF kończy się jednak jutro – film Cheuka Wan-chi jest zamknięty oznaka życiaz Louisem Koo w roli głównej – pokazany tego wieczoru w Teatrze Wielkim Centrum Kultury w Hongkongu.

READ  Czas zimnej wojny: tajemniczy świat radzieckich kolekcjonerów zegarków

Tegoroczna edycja powróciła do tradycyjnego okresu wiosennego – po tym, jak odbyła się w sierpniu zeszłego roku z powodu zamknięcia kin w związku z epidemią – i gościła pokazy kinowe i internetowe blisko 200 filmów z 64 krajów i regionów.

Festiwal ogłosił „wstępne” daty 48y Wydanie od 28 marca do 8 kwietnia 2024 r.

Nagrody Firebirda 2023

Konkurs filmów młodzieżowych (chiński)

 • Nagroda Ognistego Ptaka: Kunktatorstwo
 • Najlepsze wyjście: Hong Heng Fei, Pocałuj ziemię, po której stąpałeś
 • najlepszy aktor: Li Xiujian, znowu kochać
 • Najlepsza aktorka: Huang Xiaoxiong, Yao Honggui, Kunktatorstwo
 • Wyróżnienie: Zła edukacjaKai Kuo

Konkurs Filmów Młodzieżowych (Międzynarodowy)

 • Nagroda Ognistego Ptaka: totem
 • Najlepsze wyjście: Martin Benchimol, zamek
 • najlepszy aktor: Mirko Giannini, Astrakan
 • Najlepsza aktorka: żeńska obsada, 20 000 gatunków pszczół

Konkurs Dokumentalny

 • Nagroda Ognistego Ptaka: Apollonia, Apollonia
 • Nagroda Jury: Syndrom Hamleta

Konkurs Filmów Krótkometrażowych

 • Nagroda Ognistego Ptaka: niedźwiedź
 • Nagroda Jury: Dym dostaje się do twoich oczu

Nagroda FIPRESCI