Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Stephen Colbert o Biden, Mohammed bin Salman: „Tyle, idź do obyczajów” | Wycieczka telewizyjna późną nocą

Stephen Colbert

Stephen Colbert wrócił z dwóch tygodni urlopu w poniedziałek wieczorem, gdy Europa Zachodnia uległa awarii standardowa fala upałów. „To koszmar dla Europejczyków” – powiedział gospodarz Late Show. „Nie mają tam dużo klimatyzacji, jak mogą się ochłodzić? Te stroje kąpielowe nigdy nie mogą się zmniejszyć!”

W Wielkiej Brytanii mieszkańcy przygotowali się na swój najgłośniejszy dzień, a Colbert zażartował: „Aby zachować spokój, strażnicy w Pałacu Buckingham woskowali kapelusze”.

W wiadomościach z USA komisja z 6 stycznia dowiedziała się w zeszłym tygodniu, że Tajna Służba usunęła wiadomości tekstowe 5-6 stycznia 2021 r., po tym, jak urzędnicy nadzoru zwrócili się o ich ekstradycję. Powody, dla których wiadomości zostały usunięte, były kilkakrotnie powtarzane, od „oprogramowania do wymiany urządzeń” przez „wcześniej zaplanowaną migrację systemu”, a następnie „psy zjadły nasze telefony, nasze telefony przeszły przez tunel, a na koniec „nowy telefon, kto jest ? ” Colbert zażartował.

W międzyczasie Joe Biden odbył tournée po Bliskim Wschodzie i spotkał się z saudyjskim księciem koronnym Mohammedem bin Salmanem, którego Biden nazwał kiedyś „wyrzutkiem” za rolę w zabójstwie dziennikarza Jamala Khashoggiego w 2018 roku. „Dokładnie to ujęłam, tutaj, walcz” – powiedział Colbert – „Ale z drugiej strony benzyna kosztuje 5 dolarów za galon, więc…

„Dla Bidena ważne było, aby dużo pomyśleć o tym, jak powita Mohammeda bin Salmana” – kontynuował. Biden Wybrała uderzenie pięścią I zamiast tradycyjnego uścisku dłoni Colbert powiedział „i … bum idzie do manier”.

Trevor Noe

„To zabawne, że prezydent Biden pomyślał, że będzie lepiej, jeśli uderzysz pięścią Mohammeda bin Salmana, ponieważ to wydaje się… mniej przyjazne niż uścisk dłoni?” Powiedział Trevor Noe W codziennym programie w poniedziałek. „To najbielsza decyzja wszechczasów. Ponieważ jest odwrotnie: uścisk dłoni to najbardziej formalny sposób na spotkanie z kimś”.

„Nawet ze swoim wrogiem możesz powiedzieć „Hej”, kontynuował i imituje uścisk dłoni. „Ale uderzenia pięścią są jak „Ech, co się dzieje!”

„Wiesz, co moim zdaniem naprawdę się wydarzyło? Myślę, że zespół Joe Bidena pokazał mu to, a oni są jak „Panie prezydencie, w Arabii Saudyjskiej, jeśli ich rozgniewasz, a tak zrobisz, odetną ci rękę , więc, uh, schowaj palce”.

Noah wyjaśnił, że ten moment był szczególnie krępujący, ponieważ Biden nie wypowiedział słów, odnosząc się do następcy tronu podczas kampanii prezydenckiej w 2020 r. Powiedział także podczas debaty prezydenckiej: „Khashoggi został faktycznie zabity i rozczłonkowany. tronu. W obecnym rządzie Arabii Saudyjskiej wartość społecznego odkupienia jest niewielka, bardzo duża. W efekcie sprawimy, że zapłacą cenę i uczynimy z nich pariasów takimi, jakimi są.

Noe powiedział: „Zawstydzony”. „Jak przejść od tego do podróżowania po świecie, aby spotkać człowieka w jego pałacu?”

Seth Meyers

I późno w nocy Seth Meyers Biden również złamał pięść z następcą tronu. „Teraz wiem, że zrobiłeś to, ponieważ nie chciałeś, aby podał mu rękę, ale uderzenie pięścią jest znacznie gorsze” – powiedział Myers. Przynajmniej po uścisku dłoni możesz pomyśleć: „Cóż, są światowymi liderami, czy ci się to podoba, czy nie, ale to wystarczy. „Ale nokaut sprawia, że ​​wygląda to jak home run w grze softballowej firmy”.

Następnie Myers zwrócił się do procesu byłego doradcy Trumpa Steve’a Bannona o pogardę dla Kongresu, który jest grupa na początek W tym tygodniu po ostatecznym zakończeniu wyboru jury. „Przykro mi”, powiedział, „ale nawet jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o Stevenie Bannonie, jak możesz patrzeć na tego faceta i być uczciwym i bezstronnym”. Nawet gdybym nie miał pojęcia, kim on jest, rzuciłbym mu okiem i w najlepszym razie założyłbym, że został aresztowany za kradzież hydroplanu na Florida Keys lub prawdopodobnie nielegalną sprzedaż napojów bezalkoholowych na chodniku na Times Square.

Ponadto, jeśli myślisz sobie: „Czy Steve Bannon nie był już aresztowany za inne przestępstwo? Odpowiedź brzmi: tak”. Został oskarżony o oszukanie zwolenników Trumpa w ramach oszustwa polegającego na zbieraniu funduszy na budowę muru i został aresztowany na jachcie zbiegłego chińskiego miliardera przez gliniarzy z poczty, zanim Trump mu ułaskawił – jednak kolejny ciąg szalonych słów Zapomnij o tym głównie. Do historii, ponieważ wydarzyło się wiele szalonych bzdur”.

READ  Finlandia w ciągu kilku tygodni zdecyduje, czy przystąpić do NATO