Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Steinhoff Business Pepco, wyceniony na 86 miliardów randów przed notowaniem

Steinhoff ustalił cenę ofertową na 40 złotych (około 150 rialów) za akcję dla paneuropejskiej spółki zależnej Pepco.

To powinno dać dyskontowi kapitalizację rynkową na poziomie 23 mld zł (ok. 86 mld randów). Dla porównania jest to nieco więcej niż wartość rynkowa Shoprite w RPA.

Pepco planuje rozpocząć notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie 26 maja.

Obecnie Steinhoff posiada 98,7% akcji Pepco.

W piątek ogłosił, że zamierza sprzedać nieco ponad 102 mln akcji, co daje 4,1 mld zł (15,43 mld randów).

„Po pierwszej ofercie publicznej i inwestycjach w kamień węgielny, Steinhoff będzie właścicielem około 78,9% wyemitowanego kapitału Pepco Group, zakładając pełne wykonanie opcji zawłaszczenia” – podała spółka.

Andy Bond, prezes Pepco, powiedział, że jest zachwycony otrzymaniem „dużego zainteresowania i wsparcia szerokiego grona wysokiej jakości międzynarodowych i polskich inwestorów”.

Co to jest Pepco Group?

Pepco Group to europejska firma zajmująca się sprzedażą detaliczną, która ma 3246 sklepów w 16 krajach, a między swoimi markami PEPCO, Poundland i Dealz sprzedaje odzież, towary ogólne, zabawki i szybko zbywalne towary konsumpcyjne (takie jak artykuły spożywcze i przybory toaletowe, a także jak niektóre schłodzone i mrożonki w Wielkiej Brytanii. Polska jest największym pojedynczym rynkiem z ponad 1000 sklepów, a Pepco Group ma nazwę podobną do Pepkor Holdings, ale niezależną od Pepkor Holdings, która obejmuje afrykańskie aktywa Steinhoff.

Żyjemy w świecie, w którym giną fakty i wyobraźnia

W czasach niepewności potrzebujesz dziennikarstwa, któremu możesz zaufać. Właśnie R75 miesięcznieMożesz uzyskać dostęp do świata dogłębnych analiz, dziennikarstwa śledczego, najlepszych opinii i wielu funkcji. Dziennikarstwo wzmacnia demokrację. Już dziś zainwestuj w przyszłość.

READ  Polska grupa kupiła spółkę zarządzającą obiektami