Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Startowa linia lotnicza w tym tygodniu: Niemieckie Linie Lotnicze Tel Aviv

Można by sobie wyobrazić, że linia lotnicza o nazwie Tel Aviv Air miałaby siedzibę w, no cóż, Izraelu. Nie dotyczy to jednak nowego startupu, którego nazwa pochodzi od stolicy wybrzeża Morza Śródziemnego. Z lotniska w Hamburgu linie Tel Aviv Airlines planują uruchomić loty do miejsca docelowego o tej samej nazwie i na lotnisko Ben Gurion 19 września 2021 r.

Startup Tel Aviv Aviation ma nadzieję, że w połowie września rozpocznie loty między Hamburgiem a Ben Gurionem Boeingiem 737-800. Zdjęcie: Getty Images

Praca w jedną stronę, w jednej płaszczyźnie

Usługa rozpocznie się od Boeinga 737-800, który ma być wynajmowany od specjalistycznej polskiej firmy wynajmu samolotów Enter Air, która ma flotę 25 samolotów, w tym dwa 737 Max 8. Samolot ze 189 miejscami będzie miał 14 samolotów premium economy miejsc, z Pozostaw środkowe miejsce wolne. Reszta kabiny będzie standardową konfiguracją ekonomiczną.

Linia lotnicza podaje na swojej stronie internetowej, że bilety na usługę dwa razy w tygodniu miały trafić do sprzedaży w połowie lipca. Żaden punkt cenowy nie został ogłoszony. Jednak, jak wspomniałem wcześniej Jedna mila na razNowy przewoźnik postawił sobie za cel osiągnięcie 9 mln euro sprzedaży w pierwszym roku finansowym. Albo planuje się dość szybko zwiększyć częstotliwość, albo te bilety będą miały bardzo wysokie ceny.

Na trasie, która zajmie około czterech i pół godziny w jedną stronę, obecnie nie ma konkurencji non-stop, chociaż El Al, Israir i EasyJet zwykle latają z Berlina.

Linia lotnicza wydzierżawi swój pierwszy samolot od polskiej linii lotniczej InterAir. obrazek: Mark Harkin przez Wikimedia Commons

Długie doświadczenie przemysłowe

Tel Aviv Air wystartował w październiku 2020 r. Jego założyciele, Shlomo Almagor i Paul Skodlaro, twierdzą, że w strefie ciążenia lotów mieszka prawie 12 milionów ludzi w Hamburgu, Szlezwiku-Holsztynie, Dolnej Saksonii i Bremie.

Około 6000 Żydów w północnych Niemczech jest ważnym celem wycieczek przyjaciół i rodzinnych. Pan Almagor, jeden z założycieli Tel Aviv Airlines, od 30 lat prowadził biuro podróży o nazwie Israel Reisen Almagor.

READ  Czym jest Europejski Zielony Ład?

„Dobrze znamy kraj, trasę i naszych potencjalnych klientów”. Scudlaro, były kierownik sprzedaży w biurze podróży Germania, powiedział: European-Aviation.net

Finansowanie firmy jest wspierane przez cichego partnera inwestycyjnego Beteiligungsgesellschaft Hamburg GmbH (BTG). Model finansowania zabezpiecza firma Bürgschaftsgemeinschaft Hamburg GmbH (BG), która specjalizuje się w start-upach.

Wieża lotniska w Hamburgu
Lotnisko w Hamburgu, które obecnie nie ma bezpośredniego połączenia z Tel Awiwem, nie może się doczekać powitania nowej linii lotniczej. obrazek: Kevin Hackert przez Flickr

Bądź na bieżąco: Udział Do codziennych i cotygodniowych podsumowań wiadomości lotniczych.

Lotnisko w Hamburgu mówi, że wielki kredyt

Tymczasem port lotniczy w Hamburgu z przyjemnością wita operatora jednozadaniowego u swoich bramek w Terminalu 1. Dirk Behrens, szef jednostki biznesowej ds. lotnictwa portu lotniczego, skomentował nadchodzące dodanie europejskiego lotnictwa:

„Cieszymy się, że możemy powitać Air Tel Aviv na lotnisku w Hamburgu. Lot między Hamburgiem a izraelskim nadmorskim miastem Tel Awiwem to ogromny plus dla turystów, osób podróżujących służbowo, a także planujących wizytę rodzinną. Mamy nadzieję, że linia lotnicza Tel Aviv Air dobrze wystartuje na lotnisku w Hamburgu”.

Simple Flying skontaktowało się z Tel Aviv Air, aby uzyskać więcej informacji na temat nadchodzącej premiery, ale nie otrzymało odpowiedzi do czasu prasowego. Ten artykuł może zostać zaktualizowany, gdy nadejdzie odpowiedź.

Co sądzisz o przyszłości przewoźnika jednozadaniowego? Czy jednotorowy proces to opłacalny model biznesowy? Zostaw komentarz poniżej i powiedz nam, co myślisz o liniach lotniczych Tel Aviv Airlines.