Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Starożytny las znaleziony na dnie ogromnego krateru w Chinach | drzewa i lasy

Na dnie gigantycznego krateru znaleziono prastary las w Chinyz drzewami o wysokości do 40 metrów (130 stóp).

Naukowcy uważają, że może zawierać nieodkryte gatunki roślin i zwierząt.

Odkrywcy jaskiń w południowym regionie Guangxi zaalarmowali naukowców, gdy znaleźli dziurę, w której znajdował się pierwotny las. Spośród 30 szamb w hrabstwie Leye ta jest największa, ma 306 metrów długości, 150 metrów szerokości i 192 metry głębokości.

Zdjęcie lotnicze przedstawiające inny krater krasowy w hrabstwie Lee w 2020 roku. Zdjęcie: Xinhua / Elmi

Strona ma trzy jaskinie w ścianach i dobrze zachowany prymitywny las poniżej, Zhang Yuanhai, główny inżynier w Instytucie Geologii Kras w ramach China Geological Survey, powiedział Xinhua.

Zapisz się do pierwszego wydania, naszego bezpłatnego codziennego biuletynu – codziennie rano o 7 rano GMT

Naukowcy godzinami wędrowali, aby dotrzeć do podstawy strumienia, aby zobaczyć, co zawiera. Qin Lixin, który kierował ekspedycją, powiedział, że oprócz drzew na ziemi rosły gęste krzaki, które sięgały jego ramion.

„Nie zdziwiłbym się, gdybym dowiedział się, że w tych jaskiniach znajdują się gatunki, które do tej pory nie zostały zgłoszone ani opisane przez naukę” – powiedział.

Kraterowy krajobraz znany jest jako krajobraz krasowy, który powstał głównie w wyniku rozpuszczenia podłoża skalnego przez wody gruntowe.

Oznacza to tworzenie ekscytujących kanałów i jaskiń na całym obszarze. Gatunek ten jest jednak rzadki, ponieważ jest głęboki, ale tworzy wystarczająco jasne filtry, co oznacza, że ​​mogą rosnąć duże drzewa.

READ  Wybuchły pożary lasów wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu na Ukrainie | Pożary lasów