science

Starliner przybywa do bazy startowej przed lotem testowym na stację kosmiczną

Przylądek Canaveral na Florydzie. Sonda Boeinga Starliner została zabezpieczona na rakiecie Atlas V w sobotę rano przed lotem testowym do docelowej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej pod koniec tego miesiąca.

Starliner został zaprojektowany i zbudowany w ramach Programu Załóg Komercyjnych NASA, aby transportować astronautów do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

[TRENDING: New data shows Florida averages 6,500+ cases per day | More Saharan dust and La Nina | West Melbourne Walmart closes for deep cleaning ]

ogłoszenie

Statek kosmiczny został przeniesiony z centrum handlowego Kennedy Commercial Crew and Cargo Handling Center do ośrodka integracji pionowej United Launch Alliance w stacji kosmicznej Cape Canaveral wcześnie w sobotę rano, donosi The Guardian. Boeinga.

„Obserwowanie Starlinera na szczycie Atlas V zaledwie kilka dni przed startem jest symbolem tego, jak dumny jest nasz zespół z realizacji tej misji” – powiedział John Vollmer, wiceprezes i dyrektor programowy Boeing Commercial Crew Program. „OFT-2 jest kamieniem milowym na naszej drodze do lotów załogowych i wszyscy jesteśmy gotowi, aby nasza ciężka praca zmaterializowała się w udaną misję od początku do końca”.

Firma i NASA ostatnio wykorzystały oprogramowanie do przeprowadzenia symulacji lotu orbitalnego-2, znanego jako OFT-2, przez pięć dni. Rezultatem było udane zadokowanie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i lądowanie w dziesiątkę w Nowym Meksyku.

ogłoszenie

Rzeczywista misja przetestuje zdolność statku kosmicznego do “niezależnego dokowania do stacji kosmicznej i dostarczenia około 440 funtów lub około 200 kilogramów ładunku i zaopatrzenia załogi do NASA”, zgodnie z oświadczeniem. Następnie spędzi pięć do dziesięciu dni na orbicie, zanim odłączy się i wróci na Ziemię, gdzie wyląduje w zachodnich Stanach Zjednoczonych.

Boeing przeprowadził swój pierwszy test lotu orbitalnego w grudniu 2019 r., ale po wystrzeleniu rakiety ULA Atlas V statek kosmiczny został zmuszony do powrotu na Ziemię, a nie do dokowania na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

READ  „Nikt nie czekał więcej”: Pilot Wally Vank wyruszy w kosmos z Bezosem | NASA

Docelowa data uruchomienia to 30 lipca o 14:53

Copyright 2021 by WKMG ClickOrlando – Wszelkie prawa zastrzeżone.