Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Starbucks został zobowiązany do zapłacenia byłemu pracownikowi 25 milionów dolarów w procesie o dyskryminację rasową

Starbucks został zobowiązany do zapłacenia byłemu pracownikowi 25 milionów dolarów w procesie o dyskryminację rasową

Starbucks został zobowiązany do zapłaty 25,6 mln USD (20,2 mln GBP) byłemu białemu pracownikowi w sprawie o dyskryminację rasową.

Shannon Phillips, były menedżer, został zwolniony po aresztowaniu dwóch czarnych mężczyzn w filii Starbucks w Filadelfii w 2018 roku, co doprowadziło do masowych protestów. Czarny kolega, który zachował pracę.

Według amerykańskiego partnera BBC, CBS, ława przysięgłych orzekła, że ​​rasa była czynnikiem powodującym jej usunięcie, co stanowi naruszenie przepisów antydyskryminacyjnych.

Starbucks został poproszony o komentarz.

Ława przysięgłych z New Jersey stwierdziła, że ​​Starbucks naruszyła federalne prawa obywatelskie pani Phillips, a także prawo stanu New Jersey zabraniające dyskryminacji ze względu na rasę, i przyznało jej 600 000 dolarów odszkodowania i 25 milionów dolarów odszkodowania karnego.

Dwaj mężczyźni — Rashon Nelson i Donte Robinson — powiedzieli, że są tam na spotkaniu biznesowym i czekają na kogoś.

Kiedy odmówili wyjścia, obsługa podobno wezwała policję, która zakuła ich w kajdanki i wyprowadziła z kawiarni.

Ich aresztowania zostały nagrane na wideo i udostępnione w Internecie, co doprowadziło do protestów i zamknięcia przez Starbucks wszystkich swoich 8 000 sklepów w USA na jeden dzień w celu przeprowadzenia szkoleń przeciw uprzedzeniom dla pracowników.

Kierownik regionalny, pani Phillips, została zwolniona, podczas gdy kierownik sklepu, w którym doszło do incydentu, który jest czarny, zachował swoją pracę, według CBS.

W 2019 roku pani Phillips pozwała Starbucks, oskarżając ją o bezprawne zwolnienie i niesprawiedliwe ukaranie białych pracowników takich jak ona w odpowiedzi na aresztowania.

Jej prawnicy argumentowali, że kierownictwo Starbucks „szukało„ kozła ofiarnego ”, aby go zwolnić za wykazanie się działaniem”.

READ  Wojna między Izraelem a Hamasem na żywo: spod gruzów Gazy wydobyto ciała dzieci i kobiet | Wiadomości o konflikcie izraelsko-palestyńskim