Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Stany Zjednoczone zwracają się do sądu o natychmiastowe uchylenie obowiązywania ustawy o szczepionkach w miejscu pracy | Korona wirus

Rząd USA zwrócił się do federalnego sądu apelacyjnego o natychmiastowe wniesienie pozwu zostać w pracy COVID-19 Zgodnie z zeznaniem sądowym zasada dotycząca szczepień, aby uniknąć „poważnego” uszczerbku na zdrowiu publicznym lub alternatywnie, aby umożliwić wymóg ukrycia i przeprowadzenia badań.

Opóźnienie przepisu wydanego przez Occupational Safety and Health Administration (OSHA), który wymaga, aby pracownicy byli poddawani szczepieniu lub testowaniu co tydzień, spowoduje tysiące hospitalizacji i zgonów, poinformował we wtorek rząd w notatce skierowanej do Szóstego Sądu Apelacyjnego USA.

Administracja Bidena wydała kilka zasad mających na celu zachęcanie do szczepień, chociaż standard OSHA jest najbardziej wszechstronny.

Zasada Osha wymaga, aby firmy zatrudniające co najmniej 100 pracowników, obejmujące dziesiątki milionów pracowników amerykańskich, spełniły wymogi do 4 stycznia.

Chociaż 82% dorosłych w Stanach Zjednoczonych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, zamawianie zastrzyków z Covid-19 stało się dzielącą kwestią polityczną dotyczącą kompromisów między wolnością obywatelską a zdrowiem publicznym.

Zasada została zakwestionowana przez stany, korporacje, grupy handlowe, pod przewodnictwem republikanów i amerykański V Okręgowy Sąd Apelacyjny w Nowym Orleanie – Płyta ściśle konserwatywna — Zabroniła mu, nazywając go „niesamowicie przestronnym” i „jeden rozmiar dla wszystkich z młotem kowalskim”.

Po tym, jak Piąty Okręgowy nałożył moratorium, pozwy z całego kraju zostały skierowane do Szóstego Okręgowego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych w Cincinnati. Dało to administracji Bidena okazję do zażądania rewizji orzeczenia Piątego Okręgu.

Rząd stwierdził w swoim zgłoszeniu, że jeśli orzeczenie piątego okręgu pozostanie, powinno przynajmniej zostać zmienione, aby uwzględnić klauzulę o ukryciu i zawieszeniu. Rząd powiedział, że zmieniony pobyt ochroni pracodawców przed stanowymi i lokalnymi przepisami zakazującymi szczepień i zakrywania twarzy.

Floryda jest jednym ze stanów, które zakazały firmom zamawiania szczepień przeciwko Covid-19.