Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Stany Zjednoczone ostrzegają, że do końca roku Chiny mogą zaatakować Tajwan

Stany Zjednoczone ostrzegają, że do końca roku Chiny mogą zaatakować Tajwan

Admirał Gilday powiedział: „To nie tylko Prezydent Xi To sposób zachowania Chińczyków i to, co robią, mówi. W ciągu ostatnich 20 lat zaobserwowaliśmy, że spełnili każdą obietnicę, którą złożyli wcześniej, niż obiecali”.

Aby być przygotowanym, Stany Zjednoczone powinny „zmaksymalizować krajowe wskaźniki produkcji broni, która naprawdę ma znaczenie w bitwie” i „dać branży jasny zestaw przewidywalnych i stabilnych funduszy”.

„Mówimy o tym, co musimy mieć, aby odstraszać, walczyć i zwyciężać” – powiedział – „Statki, które tam stawiamy, muszą być gotowe do walki”.

Tajwan: Chiny nie zdobędą naszej wyspy

Jego komentarze pojawiły się, gdy wysoki rangą urzędnik ds. bezpieczeństwa na Tajwanie ostrzegł, że każda próba inwazji na wyspę zakończy się niepowodzeniem i przekształci Chiny w międzynarodowego pariasa.

Chen Mingtong powiedział: „Chcę poważnie powiedzieć władzom Pekinu, że nie ma szans na zwycięstwo w ataku siłą na Tajwan.

„Doprowadzi to do międzynarodowych sankcji gospodarczych i izolacji dyplomatycznej, które ją podważą” – dodał [Mr Xi’s] „Wielkie odmłodzenie narodu chińskiego” i uczynienie go grzechem narodu chińskiego.

W poniedziałek sekretarz stanu USA Anthony Blinken ostrzegł, że Pekin chce zająć Tajwan „W znacznie szybszym harmonogramie” niż wcześniej sądzono.

Dodał, że pod rządami prezydenta Xi wyłoniły się „całkowicie inne Chiny” i że każda wojna z Tajwanem miałaby „ogromny” wpływ na światowy handel.

Departament Obrony USA (Pentagon) powiedział, że jego polityka wobec Chin i Tajwanu nie uległa zmianie.

wstęp Jak zostać dyktatorem?, nowy podcast o chińskim prezydencie Xi Jinpingu autorstwa Sophii Yan. Słuchać Podcast AppleA spotifylub wyszukując hasło „jak zostać dyktatorem” w ulubionej aplikacji do podcastów.

READ  Biden staje w obliczu dwustronnych ataków za nowy mur graniczny w Teksasie