Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Stany Zjednoczone ogłaszają wsparcie dla zrzeczenia się patentów na szczepionki Covid-19 | Korona wirus

Stany Zjednoczone ogłosiły swoje poparcie dla Cesja patentu na szczepionki Covid-19 Aby zwiększyć produkcję i dystrybucję na całym świecie.

Zrzeczenie się nie zostanie dokonane natychmiast, ponieważ musi zostać jednogłośnie zatwierdzone przez Światową Organizację Handlu (WTO), ale decyzja administracji Bidena o zrzeczeniu się będzie miała silny wpływ na wynik tej decyzji.

„To jest globalny kryzys zdrowotny”, powiedziała przedstawicielka USA ds. Handlu Catherine Tye w pisemnym oświadczeniu. „Wyjątkowe okoliczności epidemii Covid-19 wymagają wyjątkowych środków.

Administracja mocno wierzy w ochronę własności intelektualnej, ale w służbie zakończenia tej pandemii popiera rezygnację z ochrony dla szczepionek Covid-19. Będziemy aktywnie uczestniczyć w negocjacjach tekstowych w WTO, niezbędnych do osiągnięcia tego celu ”.

Deklaracja została szybko przyjęta z zadowoleniem przez przewodniczącego Światowej Organizacji Handlu Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa jako „potężny przykład amerykańskiego przywództwa w rozwiązywaniu globalnych problemów zdrowotnych”.

Tedros powiedział: „Pochwalam Stany Zjednoczone za tę historyczną decyzję w sprawie równości szczepionek, stawiającej na pierwszym miejscu dobro wszystkich ludzi na całym świecie w krytycznym momencie”. „Teraz pozwólmy wszystkim działać szybko razem, solidarnie, aby wykorzystać pomysłowość i zaangażowanie naukowców, którzy wyprodukowali ratujące życie szczepionki Covid-19”.

Decyzja została ogłoszona podczas dwudniowego spotkania Światowej Organizacji Handlu. Indie i RPA poparły propozycję zwolnienia od października, przy wsparciu około 100 wschodzących gospodarek, ale bogate kraje blokują debatę na ten temat w Radzie WTO ds. Handlowych aspektów praw własności intelektualnej (wycieczki).

W Unii Europejskiej i Szwajcarii nadal istnieje sprzeciw wobec przenoszenia patentów. Spotkanie Ministrowie spraw zagranicznych Grupy Siedmiu w Londynie Nie udało mu się uzgodnić wspólnego stanowiska w tej sprawie. W planie działania G7 wezwano do zwiększenia finansowania zarządzanego przez ONZ planu dystrybucji Kovacs oraz dobrowolnych licencji i umów o transferze technologii.

Przeciwnicy abdykacji w ramach administracji argumentowali, że nie jest ona głównym wąskim gardłem w produkcji i dystrybucji oraz że jej zatwierdzenie może mieć zniechęcający wpływ na motywację firm farmaceutycznych do produkcji szybkich szczepionek w przyszłości. Zwolennicy argumentowali, że był to fundamentalny krok w kierunku bardziej równej dystrybucji szczepionki i test przywództwa USA pod wodzą Joe Bidena.

READ  Robert Durst uzyskał pozytywny wynik testu na Covid i został podłączony do respiratora kilka dni po tym, jak został skazany na dożywocie

Obecnie co czwarta osoba w krajach bogatych otrzymała przynajmniej jedną dawkę szczepionki. W krajach o niskich dochodach odsetek ten wynosi około jednej osoby na 500. „Przyjęcie tego zwolnienia ma kluczowe znaczenie dla rozpowszechniania technologii szczepionek w krajach o średnich i niskich dochodach, tak aby wszyscy ludzie na całym świecie mieli dostęp do szczepionek i leczenia tak szybko, jak to możliwe” – powiedział Paul O’Brien, dyrektor wykonawczy Amnesty International – W Stanach Zjednoczonych – powiedział.

„Odwracając stanowisko poprzedniej administracji, prezydent Biden jasno dał do zrozumienia, że ​​Stany Zjednoczone przedkładają życie ludzi nad zyski firm farmaceutycznych”.