Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

SSE Renewable Auctions for Poland Coastal Wind Area, partnerzy z Acciona

Szkocka spółka SSE Renewables złożyła wniosek o licencję na lokalizację offshore (OLL) w celu przyznania praw do rozwoju morskiej farmy wiatrowej w 60.E.4 na Morzu Bałtyckim w Polsce.

Jeśli uzyska licencję, będzie współpracować przy rozwoju hiszpańskiego projektu Aceona Energy.

Stanowisko 60.E.4 położone jest 85 km od wybrzeża Polski, przy głębokości wody do 58 m.

Decyzja została podjęta po tym, jak obie firmy ogłosiły w zeszłym roku, że badają możliwości wody morskiej w Polsce, ponieważ kraj chce mieć do 5,9 GW morskiej energii wiatrowej do 2030 r.

Zdecydowaliśmy się zgłosić do Strefy 60.E.4, ponieważ wierzymy, że mamy wyjątkową pozycję, aby odblokować pełny potencjał tej wysokiej wartości, wysoce złożonej witryny. Miejsce to ma doskonałe zasoby powietrza, ale wiąże się z pewnymi wyzwaniami, takimi jak odległość od brzegu i stosunkowo głęboka woda. Powiedział Simon RedfernDyrektor SSE Renewable Auction.

„Wzmacniając połączone doświadczenie i możliwości SSE Renewables i ACCIONA Energy, możemy liczyć na rozwój bezpiecznych, terminowych i budżetowych projektów dotyczących bryzy morskiej w Polsce.”

SSE Renewables obecnie rozwija większą zdolność do żeglugi niż jakakolwiek inna firma na świecie i ma doświadczenie w opracowywaniu projektów na czas i zgodnie z budżetem w trudnych warunkach, powiedziała firma energetyczna.

Mówi się, że Aziona Energy wnosi szerokie doświadczenie we wszystkich technologiach energii odnawialnej, takich jak ekologiczny wodór, baterie i pływające elektrownie słoneczne. Ponadto łączy swoje możliwości techniczne z dogłębną znajomością polskiego rynku, co zapewnia jej długoletnią obecność w Polsce, czyniąc SSE odnawialnym.

Mostostal Warszawa, spółka siostrzana Aziona Energia, zapewnia doświadczenie w budownictwie przybrzeżnym oraz technologię grawitacyjnego fundamentowania ACCIONA dla nadmorskich farm wiatrowych, co ma zapewnić wykorzystanie technologii i wiedzy budowlanej w celu maksymalizacji lokalnej zawartości wykraczającej poza cele kontraktów branżowych. Obie firmy podpisały umowę z polskim Departamentem Morskim.

READ  Marksista: Latvia Drive ERC jest lepszy niż polska platforma - FIA ERC

„ACCIONA Energy od ponad 15 lat uczestniczy w transformacji energetycznej Polski, a ta szansa pozwoli nam zwiększyć nasz wkład w karbonatyzację polskiej gospodarki, zmniejszyć zapotrzebowanie kraju na import energii elektrycznej i przyspieszyć bezpieczeństwo energetyczne Polski.” Powiedział Andrzeja KonarowskiegoDyrektor Krajowy ACCIONA Energy na Polskę.

Śledź offshoreWIND.biz: