Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sri Lanka przygotowuje się na wzrost liczby polskich turystów – Adaderana Biz

Sri Lanka odnotowuje gwałtowny wzrost liczby przyjazdów turystów, odkąd w zeszłym miesiącu złagodziła ograniczenia dotyczące podróży dla w pełni zaszczepionych turystów. Polska jest jednym z najbardziej perspektywicznych rynków, który może stać się głównym rynkiem dla Sri Lanki, a co więcej, polski LOT wznowi dwutygodniowe bezpośrednie loty na Sri Lankę od 7 grudnia do końca zimy. Polscy podróżnicy szukają tropikalnych destynacji na słońcu, aby uciec od środka zimy – powszechnie oczekuje się, że Sri Lanka będzie ich pierwszym wyborem w grudniu 2021 r. ze względu na łatwy dostęp za pośrednictwem bezpośrednich lotów. Było to widoczne w poprzednich latach, kiedy ponad 20 000 polskich turystów licznie odwiedziło Sri Lankę w 2018 i 2019 roku lotami bezpośrednimi. Jednak liczby spadły w ciągu następnych dwóch lat z powodu pandemii. W 2018 i 2019 roku Sri Lanka przyciągała rocznie ponad 20 000 polskich turystów. Polski LOT nawiązał współpracę z Rainbow, jednym z trzech największych polskich touroperatorów, aby agresywnie promować Sri Lankę jako główny cel podróży dla polskich i innych europejskich gości w Azji. Bezpośredni kontakt lotniczy ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju handlu i turystyki między dwoma krajami iw tym celu turystyka Sri Lanki pracuje nad określeniem rynków źródłowych dla lepszej łączności, na których można wygenerować większą liczbę turystów.

Turystyka Sri Lanki uznaje, że strategicznie zarządzany sektor turystyczny wspiera lokalną gospodarkę, stanowiąc prekursor dobrobytu i lepszej jakości życia, zapewniając jednocześnie większą integrację, zrównoważony rozwój, różnorodność i bardziej zaawansowane społeczeństwo. Sri Lanka została na całym świecie wyróżniona jako jedna z najszybszych kampanii szczepień na świecie, ponieważ prawie 55% lokalnej populacji zostało w pełni zaszczepionych, a 67% naszej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki. Wysoki wskaźnik szczepień wśród ogółu społeczeństwa, w tym w branży turystycznej, stworzył poczucie bezpieczeństwa dla podróżnych, a liczba przyjazdów już rośnie. Te statystyki umożliwiły Sri Lance skreślenie z brytyjskiej czerwonej listy wraz z otrzymaniem pozwolenia na podróżowanie z wielu innych krajów.

READ  Oto cztery platformy, które pomogą Ci doskonalić umiejętności gotowania

Tworząc więcej emocji na temat tego miejsca, Sri Lanka znalazła się w centrum uwagi znanych międzynarodowych mediów i otrzymała doskonałe międzynarodowe relacje w CNN Travel, BBC, The Guardian, The Times, Lonely Planet, Vogue, The Telegraph, National Geographic i Washington Post napiwek z góry lodowej. Co więcej, Sri Lanka została niedawno uznana za jeden z najlepszych krajów do podróży w ankiecie czytelników Conde Nast Traveler, która jest świetną stroną docelową.

Sri Lanka stara się przyciągnąć doświadczonych podróżników o wysokiej wydajności i wyróżnienia, takie jak Conde Nast, zwiększają ten prestiż. Turystyka Sri Lanki znajduje się w czołówce światowych wydarzeń branżowych, jest agresywnie promowana na WTM London (World Travel Market) i World Roads Forum, aby podkreślić zróżnicowaną ofertę turystyczną Sri Lanki i ogłosić światu, że Sri Lanka jest otwarta dla biznesu.