Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sri Lanka korzysta z dostępu do nowego systemu handlu w Wielkiej Brytanii: HC

Gospodarka — Ministerstwo Energii Sri Lanki nawiązało współpracę z lokalną firmą zajmującą się mechaniką samochodową i amerykańską Agencją Rozwoju Międzynarodowego w celu przekształcenia trójkołowych pojazdów benzynowych w elektryczne trójkołowce w celu zmniejszenia zużycia paliwa w kraju w obliczu trwającego kryzys paliwowy.

W oświadczeniu stwierdzono, że posunięcie to miało również na celu promowanie bardziej ekologicznego sektora transportu.

16 sierpnia USAID Energy Program i David Pires Motor Company (DPMC) podpisali protokół ustaleń w celu ułatwienia elektryfikacji pojazdów trójkołowych w kraju.

W ramach partnerstwa DPMC przekształci trójkołowe silniki spalinowe w elektryczne trójkołowce i będzie świadczyć usługi posprzedażowe za pośrednictwem swoich centrów serwisowych na całej wyspie.

Tymczasem USAID zapewni pomoc techniczną dla DPMC i utworzy sieć stacji ładowania dla trójkołowców.

„DPMC jest mocno zaangażowane w zapewnienie pomyślnego wdrożenia elektrycznych trójkołowców” – powiedziała w oświadczeniu Rohana Dissanayake, prezes i dyrektor zarządzający DPMC.

Od 2016 roku firma dokonała konwersji kilku podobnych prototypów.

„Dzięki wsparciu Programu Energetycznego USAID Sri Lanka jesteśmy przekonani, że można stworzyć niezbędną infrastrukturę, aby zapewnić akceptację rynkową i rentowność komercyjną” – powiedział Dissanayake.

Obecnie w produkcji jest 20 trójkołowców, powiedział DPMC EconomyNext.

„Pojazdy te mogą być ładowane za pomocą dowolnego lokalnego gniazda 13/15AMP, dzięki czemu tuki mogą być ładowane za pomocą lub poza siecią (słoneczną) w zależności od źródła zasilania właściciela. Proponuje się, aby stacje ładowania były zasilane energią słoneczną”, DPMC powiedział urzędnik.

Tuki mogą osiągnąć prędkość do 100 km na jednym ładowaniu.

Partnerstwo ma na celu przyciągnięcie zarówno nowych kierowców, jak i przekształcenie istniejących kierowców.

Jednak DPMC nie zdecydowało jeszcze o cenie.

READ  bne IntelliNews - Polska produkcja przemysłowa obniżyła tempo spadku do 1,4% r/rw czerwcu

Współpraca pomiędzy USAID i DBMC Three Wheel Electric Vehicles Corporation jest innowacyjna i ekscytująca, i przyniesie znaczne korzyści gospodarce Sri Lanki. Ponadto projekty dotyczące zrównoważonej energii, takie jak ten program, pomagają stworzyć bardziej ekologiczną przyszłość dla wszystkich Sri Lanki” – powiedziała ambasador USA na Sri Lance Julie Chung w środowym tweecie (Kolombo/sierpień 17/2022)


Kontynuuj czytanie