Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sprzedany!  Licytacja płaci 28 milionów dolarów za wolne miejsce na lot kosmiczny z Jeffem Bezosem |  przestrzeń

Sprzedany! Licytacja płaci 28 milionów dolarów za wolne miejsce na lot kosmiczny z Jeffem Bezosem | przestrzeń

Blue Origin, należący do Jeffa Bezosa, 20 lipca sprzeda dodatkowe miejsce rakiety kosmicznej New Shepard za 28 milionów dolarów, ogłosiła w sobotę firma.

Z 20 aktywnymi oferentami, których cena zaczynała się od 4,8 miliona dolarów podczas 10-minutowej aukcji, licytacja wzrosła w ciągu ostatnich trzech minut sprzedaży. Firma poinformowała, że ​​początkowo oferty zarejestrowało około 7600 osób ze 159 krajów. Zwycięzca, którego tożsamość nie została ogłoszona, dołączy do założyciela Amazona Bezosa i jego brata Marka.

11-minutowy lot robota – 16. lot firmy, który po raz pierwszy przewozi ludzi – wystartuje z Van Horn w Teksasie. Kapsuła pomieści do sześciu pasażerów, choć firma nie ujawniła jeszcze, kto będzie na pokładzie.

W zeszłym tygodniu Bezos, który 15 dni przed odlotem ustąpi ze stanowiska CEO Amazona, zamieścił na Instagramie: „Odkąd skończyłem pięć lat, marzyłem o podróży w kosmos. 20 lipca wybieram się w tę podróż z moim bratem. Najwspanialsza przygoda z moim najlepszym przyjacielem.”

Podróż odbywa się w warunkach rosnącej konkurencji wśród jednych z najbogatszych ludzi na świecie, ponieważ Blue Origin konkuruje z technologiami eksploracji kosmosu, zapoczątkowanymi przez Elona Muska i Richarda Bransona wspieranego przez Richarda Bransona. Virgin Galactic Holdings Inc. Aby zaoferować loty w kosmos, oczekuje się, że statek kosmiczny Virgin Branson wystrzeli wkrótce pasażerów z centrum kosmicznego bliskiego prawdzie lub konsekwencjom w Nowym Meksyku.

Bezos, który rocznie wydaje w Amazonie około 1 miliarda dolarów ze swojej fortuny, by sfinansować Blue Origin, porównał turystykę kosmiczną do kierowców hangarów, którzy ożywili mistrzowskie loty we wczesnych dniach lotnictwa.

Firma twierdzi, że pasażerowie muszą mieć od 5 stóp do 6 stóp i 4 cali wzrostu i ważą od 110 do 223 funtów. Muszą również być w stanie wspiąć się po siedmiu kondygnacjach schodów na wieży startowej w mniej niż 90 sekund i siedzieć przypięci pasami w samochodzie do 90 minut bez dostępu do toalety.

READ  Meteor wielkości kanapki z szynką, który uderzył w dom w New Jersey, mógł pochodzić z komety

Ponadto muszą być w stanie wytrzymać siły grawitacyjne do 5,5-krotności normalnej wagi osoby podczas schodzenia i trzykrotnie większą przez dwie minuty podczas wynurzania.

Firma poinformowała, że ​​cena z aukcji zostanie przekazana na rzecz Fundacji Blue Origin, przyszły klub, którego misją jest „inspirowanie przyszłych pokoleń do kariery w dziedzinie Stem (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) oraz pomoc w wymyślaniu przyszłości życia w kosmosie”.