Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Spróbuj smaku Polski na Festiwalu Polskim w najbliższy weekend

Spróbuj smaku Polski na Festiwalu Polskim w najbliższy weekend

Przejmując Federation Square, Polish Festival zmieni centralną przestrzeń Melbourne w Małą Warszawę.

Z występami muzycznymi na żywo, warsztatami, rozrywką folklorystyczną, tańcami i mnóstwem rozrywki, Polish Festival przejmie Plac Federacji na cały dzień rozrywki. To wszystko wydarzy się w najbliższy weekend, w sobotę 12 listopada o godzinie 11:00, a festyny ​​będą trwały przez cały dzień do godziny 18:00.

Wszystko to odbywa się w samym sercu miasta na Fed Square, do którego łatwo dojechać tramwajem i pociągiem. Polecam jednak zostawić samochód w domu.

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Melbourne i okolicach tutaj.

Jest to nie tylko okazja dla Polaków do powrotu do swoich korzeni bez konieczności powrotu do ojczyzny, ale także oferuje ludziom z różnych środowisk kulturowych wgląd w polskie tradycje w celu lepszego zrozumienia kulturowego. Polacy, którzy przeżyli przeciwności wojenne, są niezwykle dumni ze swojego kraju i jako tacy są pokorni i gościnni. Jest tu szczególna hojność.

Festiwal rozwija się z roku na rok i regularnie przyciąga ponad 50 000 osób. Stał się największym corocznym polskim wydarzeniem non-profit w Australii, co jest świadectwem organizatorów, którzy zorganizowali to wydarzenie.

Magda Zupanski była w przeszłości gościem specjalnym. Pojawiła się w wydaniu z 2015 roku wraz ze swoją książką Reckoning, która badała jej polskie korzenie i wstrząsające szczegóły doświadczeń jej ojca w Polsce podczas II wojny światowej.

Wolontariusze również odgrywają dużą rolę w tym wydarzeniu – polska społeczność w Melbourne składa się z niezwykle hojnych osób, które poświęcają swój czas swojemu dziedzictwu. Był byłym prezesem Polish Festival Inc. Odznaczony Orderem Australii, Jan Szuba, odegrał kluczową rolę w powstaniu festiwalu i kiedyś podzielił się swoimi przemyśleniami na temat znaczenia wolontariuszy na imprezie.

„Niewątpliwie największe coroczne polskie wydarzenie w Australii i konkurujące z innymi międzynarodowymi wydarzeniami poza Polską, festiwal jest świadectwem pracy ponad 400 wolontariuszy z polskiej społeczności w Melbourne”.

READ  Żołnierze Fortu Błogość w Polsce | wiadomości lokalne

Dowiedz się więcej według nagłówka tutaj.