Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Sprawdź teraz swój router! Virgin Media publikuje ważne porady dotyczące łączy szerokopasmowych

Chcesz zwiększyć swoje połączenie szerokopasmowe? Istnieje kilka bardzo prostych wskazówek, które mogą przyspieszyć pobieranie tych bardzo ważnych plików. Virgin Media właśnie opublikowała kilka ważnych wskazówek na temat swojego routera i byłoby mądrze, aby użytkownicy wzięli to pod uwagę, ponieważ może to pomóc przestać się jąkać.

Ta migająca czarna skrzynka w rogu pokoju może nie wydawać się tak ekscytująca, ale router jest niezbędny do uzyskania dostępu do sieci. Małe poprawki mogą poprawić łączność i usunąć wszelkie problemy, które mogą powodować problemy z połączeniem internetowym.

Po pierwsze, Virgin mówi, że naprawdę ważne jest, aby nie umieszczać routera za telewizorem ani nie wkładać go do szafki. „Upewnij się, że Twój hub jest otwarty” — mówi firma szerokopasmowa. „Rzeczy mogą blokować i spowalniać Wi-Fi. Sygnały z elektronicznych niań i telefonów bezprzewodowych mogą również zakłócać sygnały Wi-Fi”.

Jeśli to możliwe, Virgin zaleca pozostawienie około 1 metra wolnej przestrzeni wokół routera, jeśli chcesz uzyskać najlepsze wrażenia, a to nie wszystko.

Dobrą praktyką jest również trzymanie koncentratora w pozycji pionowej, ze światłami skierowanymi na pomieszczenie. W ten sposób najsilniejszy sygnał Wi-Fi koncentratora dociera na zewnątrz — a nie na podłogę.

Przeczytaj więcej: Najlepsze oferty Virgin Media Broadband (czerwiec 2022): Darmowy Xbox lub Internet Viber od 20 £

To jest pierwsza wskazówka. Po tym wydaje się, że ponowne uruchomienie może poprawić kondycję twojego łącza szerokopasmowego. Z biegiem czasu routery zapychają się danymi, a wyłączanie i ponowne włączanie może zdziałać cuda. Virgin radzi, aby od czasu do czasu użytkownicy wyłączali swoje centrum, a następnie odczekali co najmniej 10 sekund przed ponownym włączeniem. Powinno to pomóc zresetować rzeczy i usunąć wszelkie problemy, które mogą spowalniać prędkość.

Jedno słowo ostrzeżenia! Resetowanie może potrwać do pięciu minut, więc upewnij się, że nikt nie jest w trakcie filmu ani nie ma zamiaru wykonać ważnego połączenia Zoom, zanim wyłączysz te funkcje.

READ  Battlefield 6 zostanie ujawniony 9 czerwca

Ostatnią wskazówką jest upewnienie się, że tylko Ty masz połączenie z siecią Wi-Fi, ponieważ sąsiedzi korzystający z Twojego połączenia mogą powodować irytację.

Wszystkie Virgin Media Hubs mają unikalne hasło Wi-Fi, aby zapewnić, że tylko Ty i ci, którym podasz hasło, możesz uzyskać dostęp do Twojej sieci Wi-Fi.

Jeśli uważasz, że ktoś ma dostęp, możesz zmienić swoje hasło za pomocą Virgin oferuje pełne porady za pośrednictwem strony internetowej. Po przełączeniu każdy, kto korzystał z szerokopasmowego łącza bez pozwolenia, zostanie zablokowany.

Więc zastosowałeś się do wszystkich tych wskazówek… Teraz dobrym pomysłem jest przeprowadzenie testu prędkości, aby sprawdzić, czy rzeczywiście uzyskujesz prędkości, które obiecuje Virgin.

speedtest.net jest zatwierdzony przez Virgin, więc jest to dobre miejsce na rozpoczęcie. Iść do Strona internetowa I kliknij Uruchom test, a otrzymasz wyniki i zobaczysz, jak szybko lub wolno działa.

Jeśli coś nie idzie dobrze, warto sprawdzać prędkość przez kilka dni, aby zobaczyć, czy sytuacja się poprawi. Jeśli nie, miej swoje wyniki pod ręką i skontaktuj się z Virgin.